Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Mislim da je pogresno ovde polemisati o najboljem nacinu naplate jer ovo nije GSPreduzece vec diskusioni forum. Niti realno poznajemo probleme, niti imamo podatke niti insajt u argumente druge strane.
Pa zapravo ne. Ovakav način kontole je pokrenuo diskusiju jer je oštetio putnike koji redovno plaćaju karte. Evo, na primer, mene. Okej, mora se priznati da je već danas sve daleko efikasnije i da se zadržavaju dva minuta po busu ali definitivno stoji da je BusPlus započeo rat sa švercerima preko naše kičme. A to nije lepo. A da li je to isplativo BusPlusu ili ne, složiću se da ne može biti naš problem.
Link to comment
Pa zapravo ne. Ovakav način kontole je pokrenuo diskusiju jer je oštetio putnike koji redovno plaćaju karte. Evo, na primer, mene. Okej, mora se priznati da je već danas sve daleko efikasnije i da se zadržavaju dva minuta po busu ali definitivno stoji da je BusPlus započeo rat sa švercerima preko naše kičme. A to nije lepo. A da li je to isplativo BusPlusu ili ne, složiću se da ne može biti naš problem.
Ma slazemo se:
Ko je za to vreme posteno placao kartu, taj je finansirao i GSP korupciju i one njegove sugradjane debela obraza koji se svercuju (na njegov, jasta, racun).Sada taj isti posteni gradjanin placa nespretno uvodjenje kontrole i naplate u gradski prevoz. Ko je kriv? Pa jasno da je GSP kriv, prvo zato sto nije ranije naplacivao efikasno, posle toga zato sto nije naplacivao kazne da se stoka uzme u pamet, i na kraju zato sto je poceo da (ponovo) maltretira one koji redovno placaju prevoz.
rekoh tamo, posten uvek najvise najebe.
Link to comment
BusPlus kontrolorka je samo rekla "Nije do mene i meni ne pokazujete ništa."
Genijalno :lol: sestro, pa zbog tvog posla stoji autobus. jeste do tebe, osim na nekom sedmom spiritualnom nivou gde nase postupke vodi slepa ruka bogova.
Link to comment
Genijalno :lol: sestro, pa zbog tvog posla stoji autobus. jeste do tebe, osim na nekom sedmom spiritualnom nivou gde nase postupke vodi slepa ruka bogova.
"Samo izvrsavam naredjenja"Otrcano, ali morao sam :wub:
Link to comment
Sada taj isti posteni gradjanin placa nespretno uvodjenje kontrole i naplate u gradski prevoz. Ko je kriv? Pa jasno da je GSP kriv, prvo zato sto nije ranije naplacivao efikasno, posle toga zato sto nije naplacivao kazne da se stoka uzme u pamet
A pa ne može to tako. GSP nije mogao da efikasnije naplaćuje kazne zato što ih on ni ne naplaćuje :) naplaćuje ih sudija za prekršaje. Eeeee, tu dolazimo do ključnog problema ove zemlje - funkcionisanje sudova i naplate. To je početak i kraj cele priče. Da li ćemo čekati da sudovi krenu ljudski da rade svoj posao u ovoj zemlji dok ne krenemo da i mi 100% izvršavamo svoje obaveze? O, DA! Inače ću sam sebi ličiti na idiota. Ne govorim samo o prevozu, nego o svemu. I zato sami sebi i liče na idiota svi koji sve prijavljuju, sve plaćaju, sve izvršavaju. Da li je noble? Jeste. Da li je pametno? Jok. Ovi koji to ne rade ljudi nisu "stoka", oni se samo ponašaju u tit-for-tat fazonu i to je u mom moralnom koordinatnom sistemu potpuno ok. A što se tiče konkretno BusPlusa, oni koji ne plaćaju prevoz ni na koji način ne oštećuju državu. BusPlus može ništa da ne naplati, grad, pošto je već njima prodao pravo da naplaćuje, neće izgubiti ništa. Može samo da se desi da Apex odustane u nekom momentu od tog (inače sramnog) ugovora, za šta ja, najblaže rečeno, don't give a flying fuck.
Link to comment
A pa ne može to tako. GSP nije mogao da efikasnije naplaćuje kazne zato što ih on ni ne naplaćuje :) naplaćuje ih sudija za prekršaje.
ne, u pitanju je obligacioni spor.
Link to comment
ne, u pitanju je obligacioni spor.
ok, nebitno, u svakom slucaju ima veze sa sudstvom :) I ima veze sa naplatom, naravno, rak ranom srpske privrede in general. Edited by MancMellow
Link to comment
Slušaj 'vamo: info iznutra, takoreći iz baze!Krenem da zapalim pljugu na stanici, nemam upaljač, pogledam levo desno i vidim dva lika u BusPlus majcama. "- Mogu da zapalim? Može, izvoli. - Kako ide, jel' pizde ljudi na vas? Ma pizde, kako ne bi pizdeli..." i tu kreće priča..."Prebacili su nas ukupno 500 iz tri pogona (Novi Beograd, Karaburma i reče još nešto, nisam upamtio), gumari, mehaničari, električari (njemu ruke stvarno crne kao da je sad kopao po nekom menjaču) da se u dve smene vozimo po busevima, nemamo automate, ne kontrolišemo karte, nego opominjemo kad vidimo da se neko ne kuca i upućujemo ih na koja se vrata ulazi, a na koja izlazi. (tenzija) Mi se bunili bre da nećemo to da radimo, ali doveli nekog advokata koji nam je objasnio da nas ugovor obavezuje da radimo gde nas premeste, nevezano dal' je radionica ili nije. (skače mu pritisak) A jel' znaš zašto? (psuje) Jedan iz ekipe ovih gazda pokrao pare i pobegao! (ovaj drugi klima glavom) Imao pečat i potpis, digo im pare i pobego! Eej! (sad već crven u licu, graške znoja na slepoočnicama). I sad šta?! Daj da se naplaćuje, guli kožu, cedi raju do kraja, ostali bez para! Pa Đilasov brat je jedan od tih BusPlus majmuna, mamicu im beeeep da im beeeep lopvsku! Boli me beeeeep da im ja sad opominjem ljude, vozamo se ceo dan danas nas dvojica i samo kad naletimo na ove gestapovce na stanicama, onda i mi kao opminjemo ova vrata ona vrata... More beeeep im majku da im beeep..."Naiđoše 18 i 39, ja u jedan oni u drugi, "aj zdravo brate, izvini ja te malo udavio, al' lakše mi kad se nekom žalim..."Eto. vermez3.jpg
Sličnu priču sam ja danas čuo od prijatelja koji je neki rukovodeći testis na poslovima bezbednosti u jednom drugom javnom preduzeću te često sarađuje sa ekvivalentnim strukturama u GSB. Osoba koja je pokupila lovu je ženskog pola.
Link to comment
:lol: Carevi! Znaci to je razlog sto se digla dreka i podigle kontrole, da se sto brze naplati lova i nadoknadi "izgubljeno", jer nisu pazili s kim/kako/boleo ih qrac potpisuju ugovor. Pa da Djido ne ispadne kreten u medijima narodu. Edited by dragance
Link to comment
Sličnu priču sam ja danas čuo od prijatelja koji je neki rukovodeći testis na poslovima bezbednosti u jednom drugom javnom preduzeću te često sarađuje sa ekvivalentnim™ strukturama u GSB. Osoba koja je pokupila lovu je ženskog pola.
Ako ima i delimično istine u ovome, čini se da je BusPlus jedna kratka epizoda u dugoj istoriji GSB-a. Bilo bi, međutim, još lepše da neko zaglavi robiju zbog ovoga i da ulazi i izlazi na ista vrata ... zatvorske ćelije ... Edited by stoka
Link to comment

Super mi je to kad mehaničar zna da je neko pokupio pare iz firme pa još i kako(imao pečat i potpis i digao pare).Tako sam bio na moru sa čovekom koga 1 put vidim koji mi je objašnjavao da povremene talase prave crnogorske podmornice koje manevrišu po Boki. Takođe mi je rekao da je vila nekog Rusa u komšiluku koštala 2,1 milion evra. Verujem da ni Rus ne zna tako precizno koliko ga je koštala izgradnja.

Link to comment

Јели паре диго лик из ГСПа или БУС плуса?Послато са RACERII користећи Тапаток 2

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...