Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

... pa kazem, "ako je tacno". Nisu doduse govorili o prodaji bas na kioscima, nego prodaji karata uopste (ja sam ubacio kioske kao najlogicnije mesto za kupovinu)
od hiljadu prodajnih mesta o kojima pričaju 700 su kiosci
Link to comment

@VasaTaj da izadje za tobom? Pa ta zivotinjska podvrsta je u stanju samo da psuje i preti, i to kada su pitanju zene ili starci od 90 godina.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Vecina GSP u svijetu je stoka. Danas pricah sa koleginicom koju je udario autobus dok je bila trudna i imala djete u kolicima. Srecom njoj nije nista bilo ali je djete slomilo nogu na dva mjesta (to se desilo prije nekoliko godina i djete je sada u redu).Vozac autobusa je naravno bio kriv jer se nije zaustavio na pjesackom prelazu.Kada je dosla policija prvo sto su uradili je alko test vozacu i njoj (trudnica sa djetetom u kolicima i 8h ujutru) :ph34r: Naravno tu su je malo napali kako ne pazi kada prelazi ulicu a sa djetetom je.Odvelizu je kod doktora koji je povezan sa RATP-om (kao neki njihov ekspert) i koji je napisao da je djete nasmijano i da se dobro osjeca (dva preloma noge) :ph34r: Uvece su je zvali iz RATP-a (dobili telefon od policije), sef linije, da joj kaze kako je ustvari ona kriva. :ph34r: Na kraju su joj ponudili 1500€ da zatvore parnicu (valjda se tako kaze) sto ona nije prihvatila.To se desilo prije 5 godina.Vozac je kaznjen na mjesec dana bez voznje i novcanom kaznom od 1000€.

Edited by borris_
Link to comment
Iz GSB-a kazu da je validacija porasla za 50% a naplata karata (odnosno kupovina na kioscima) za isto toliko.Ako je ovo tacno, ispada da je BusPlus najjace udario po svercerima. Sto (uz sve moguce negativne stvari) nije lose.
To nije izjava GSB vec nekog lika iz gradske uprave. Cela operacije je samo lazni manevar da pokaze kako se brinu za grad i njegovo funkcionisanje. Ceo posao sa Bus Plusom smrdi ko zna koliki je sad minus GSP.
Link to comment
Kada sam objasnio soferu, biranim recima, sta mislim o njegovom postupanju, poceo je da se rogusi na sedistu, valjda je hteo da izadje za mnom i ostavi autobus pun putnika na stajalistu. Nikakav problem, pokupio sam neku cigletinu od tri kile i cekao da izadje. Zadrzao se na trubljenju i neartikulisanim kricima, naravno.
... :lol: imam sliku
U GSP-u rade zivotinje, trogloditi, bica koja nisu dovoljno evoluirala da se nazovu ljudima.
... generalizujes -_- Pazi ovo:
Moje zapazanije od pre desetak dana:upadnem u sedamdesetijedinicu, sednem skroz pozadi: ukoso preko puta mene dva decaka (do 16 godina) romske nacionalnosti sede zajedno i dele slusalice iz jednog telefona, slusaju muziku sa po jednim uvetom. Ispred njih na ledima sedista (gledaju u to) neko je alkoholnim flomasterom napisao "jebite glupe cigane". Natpis vidjam vec mesecima kada se desi da udjem u taj autobus, iako ga je moguce obrisati alkoholom za dve sekunde. Posle par stanica, jedna krila zadnjih vrata bukvalno se odvaljuju i, viseci na jednom srafu/zglobu krenu da lelujaju pri punoj brzini nad glavama onih decaka. Ja se pogledah sa njima i sva trojica slegosmo ramenima.Bus stade, ja krenuh da izadjem ali mi put presece mladi vozac sa radnickim rukavicama na rukama (ucinilo mi se takodje romske nacionalnosti) visok, mrsav i inteligentnog izgleda, negodujuci. U ruci je imao metalnu sipku od osamdesetak santimetara duzine. Dohvati on ona vrata uvezbanim pokretom i vesto ih zaglavi sipkom koja je ocigledno u nekoj radionici bila pripremljena za tu svrhu.Ja se kulturno vratih na mesto da nastavim putovanje. Na sedistu je i dalje pisalo "jebite glupe cigane"Moja poenta ove crtice iz GSB-a je (moze biti da gresim) : sto vise para u GSB-u to manje pokvarenih autobusa. Ili neko mozda misli da ovaj vozach obozava da barata prljavom sipkom i namesta vrata svako malo?Da, da, razumem - u GSB-u kradu pare, ne ulazu ih u autobuse te karte ne treba placati.Odlicna racionalizacija.
Povremeno svracam na ovaj topik, ne citam bas sve: moze l' neko da mi objasni kako je to GSP postao najveci problem u drzavi, cak toliko da se trazi njegovo ukidanje (besplatna usluga, jel'te)? Kako cemo posle, pesice? Edited by CowBoy
Link to comment
Povremeno svracam na ovaj topik, ne citam bas sve: moze l' neko da mi objasni kako je to GSP postao najveci problem u drzavi, cak toliko da se trazi njegovo ukidanje (besplatna usluga, jel'te)? Kako cemo posle, pesice?
ako mislis na zahteve sa protesta, pitaj one koji su te zahteve postavili, ne znam zasto mi ovde da ti objasnjavamo tako nesto.takodje, ne znam da li je iko rekao da je GSP najveci problem u drzavi. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
izmislio si nesto sto niko nije rekao, i sada hoces da ti objasnimo to sto si izmislio.
Ma nisam mislio ekskluzivno na PPP vec globalno. Evo krecu protesti, anonimusi i 99%-vci, pa sam u teskom zbunu - zivim li ja to u Shwitzarskoj gde je najveci problem izlazak na srednja vrata ili sam u Dachicevoj Srbiji u kojoj je obozavatelj Ratka Mladica ministar odbrane.Cudni su mi prioriteti.
Link to comment
Povremeno svracam na ovaj topik, ne citam bas sve: moze l' neko da mi objasni kako je to GSP postao najveci problem u drzavi, cak toliko da se trazi njegovo ukidanje (besplatna usluga, jel'te)?
Nije, u ovom konkretnom slučaju GSP, nego BusPlus tj. Apex. Jednostavno je postao - niko drugi se ne koristi fizičkom silom da ti objasni kako je namešten tender najbolja stvar koja nam se desila.
Link to comment
Kada vidim ove "pomoz' booog!" & "booog ti pomog'o!" likove da se vrzmaju oko bojkotovanja bilo čega, dođe mi da platim duplo samo da ih ne slušam više...
Eh.. to da. Video nisam ni gledao, ali govoreći o načinima da se gradskoj vlasti nekako dokaže da ovo što se sada dešava u javnom gradskom prevozu nema veze sa mozgom - nema baš puno opcija na raspolaganju. Uzgred, ne znam ko su ovi, ali ne znam ni da se neko drugi organizovao da organizuje neke proteste.
Link to comment
Ma nisam mislio ekskluzivno na PPP vec globalno. Evo krecu protesti, anonimusi i 99%-vci, pa sam u teskom zbunu - zivim li ja to u Shwitzarskoj gde je najveci problem izlazak na srednja vrata ili sam u Dachicevoj Srbiji u kojoj je obozavatelj Ratka Mladica ministar odbrane.Cudni su mi prioriteti.
da, skontao sam posle da mislis na proteste.inace, komunalni problemi obicne ljude doticu mnogo vise od cinjenice da je obozavatelj Ratka Mladica ministar odbrane. ako ces sada da tvrdis da nista nije vredno protesta osim onoga sto ti proglasis za prioritet, zajebi, o tome ne moze biti diskusije. reci sta imas pa da idemo dalje, ne dolazi u obzir da se ova rasprava pretvori u pricu o Dacicu i Vucicu. no, nacelno si u pravu, ali je meni interesantnija cinjenica da Beogradjani ne mrze Djilasa kada se izivljava na Romima, ali ga mrze kada im sece trulo drvece i kara ih preko Busplusa. zato nisam isao na protest i ne pada mi na pamet da ista kolektivno radim sa Beogradjanima. ipak, i pored svega toga, ova prica je o GSP-u i Busplusu, hajmo se zadrzati na tome, ako moze. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Ma nisam mislio ekskluzivno na PPP vec globalno. Evo krecu protesti, anonimusi i 99%-vci, pa sam u teskom zbunu - zivim li ja to u Shwitzarskoj gde je najveci problem izlazak na srednja vrata ili sam u Dachicevoj Srbiji u kojoj je obozavatelj Ratka Mladica ministar odbrane.Cudni su mi prioriteti.
To moze da se kaze za svaki problem. Neko te isprebija i opljacka na sred ulice, ali sta imas ti sada da ga prijavljujes policiji i potucas se po sudovima, kada su na vlasti kriminalci i ratni zlocinci.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...