Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Juče oko 17h ih je bilo 10-ak u Zemunu na okretnici 17-ice. Pretresali su buseve koji idu za Galeniku i drugu zonu. U mom busu je bilo dosta klinaca koji su se švercovali, pa su tete ridžovanke brzo odustale od disciplinskih mera.Edit: slovce

Edited by kiwi
Link to comment
Zato opstaju kod Šećerane.Interesantno je da je centar grada "pošteđen" svih kontrola - dakle, po centru se možeš voziti potpuno besplatno i bez validacije, i da ulaziš i izlaziš na bilo koja vrata. 'bem ti smisao sveg ovog maltretiranja.
Pa ne bih rekao da je centar postedjen. Doduse u 90% slucajeva se pozicioniraju kod Beogradjanke u pravcu Terazija i onda na Terazijama sidju i vrate se do Beogradjanke (ili ako je bas guzva do Slavije) i tako u krug.
Link to comment

Iz GSB-a kazu da je validacija porasla za 50% a naplata karata (odnosno kupovina na kioscima) za isto toliko.Ako je ovo tacno, ispada da je BusPlus najjace udario po svercerima. Sto (uz sve moguce negativne stvari) nije lose.

Edited by CowBoy
Link to comment
Iz GSB-a kazu da je validacija porasla za 50% a naplata karata (odnosno kupovina na kioscima) za isto toliko.Ako je ovo tacno, ispada da je BusPlus najjace udario po svercerima. Sto (uz sve moguce negativne stvari) nije lose.
Prvo, ako su oba porasla za isti procenat znaci svi koji su imali karticu su se uvek i validirali? sto je nekako i moguce, ali..Drugo, to bi znacilo da je procenat putnika koji su kupovali kartu pre busplus akcije bio u najboljem slucaju 50 %? tj i ispod toga jer ne verujem da su stigli sad do 100%. cudne brojke :huh:
Link to comment

Do jaja je udario, na linijama koje nisu obuhvacene tackastim kontrolama vise se ne validiraju ni oni koji imaju pretplatne karte, posto nikakvih kontrola tu vise nema.

Link to comment
Ako je ovo tacno, ispada da je BusPlus najjace udario po svercerima. Sto (uz sve moguce negativne stvari) nije lose.
Postojao je drugi nacin da se to uradi, bez da se maltretiraju svi ostali koji placaju kartu. Npr., mogla je kontrola da radi svoj posao, bez uvodjenja novih neprimenjih pravila o ulasku-izlasku, i slicno.
Link to comment
Postojao je drugi nacin da se to uradi, bez da se maltretiraju svi ostali koji placaju kartu. Npr., mogla je kontrola da radi svoj posao, bez uvodjenja novih neprimenjih pravila o ulasku-izlasku, i slicno.
+1
Netačno, imam super pouzdanu informaciju da prodaja na kioscima nije povećana ni za 1%
... pa kazem, "ako je tacno". Nisu doduse govorili o prodaji bas na kioscima, nego prodaji karata uopste (ja sam ubacio kioske kao najlogicnije mesto za kupovinu)
Link to comment

Inace koristim priliku da se poserem u usta sofercinama GSP-a. danas je jedan mamlaz na mestu vozaca Ada 4 autobusa, besomucno trubio i psovao ocigledno senilnog starca koji je prelazio Kneza Milosa van pesackog prelaza. reci coveku od 90 godina "Ajde prelazi, jebem ti mater" je, pored toga sto je nekrofilija, i dovoljan razlog da covek dobije samarcinu. Kada sam objasnio soferu, biranim recima, sta mislim o njegovom postupanju, poceo je da se rogusi na sedistu, valjda je hteo da izadje za mnom i ostavi autobus pun putnika na stajalistu. Nikakav problem, pokupio sam neku cigletinu od tri kile i cekao da izadje. Zadrzao se na trubljenju i neartikulisanim kricima, naravno.U GSP-u rade zivotinje, trogloditi, bica koja nisu dovoljno evoluirala da se nazovu ljudima.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...