Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

covece ruse nam most, hoce da nas se rese. kakva petlja kakve rampe kakve rekonstrukcijegospodi sa vracara smeta ekipa sa bogoslovije, kvari im statistike, tipa broj zuba po glavi stanovnika grada.

Edited by sherman
Link to comment
U prevozu su ljudi pricali o tom rusenju i uklanjanju suta,misljenja su da nece zavrsiti do ponedeljka.
sad dolazimo do omiljene mi formulacije- zbog lose prohodnosti pancevackog mosta, apeluje se na gradjane da koriste alternativne pravce :fantom:edit: vidi ovaj iznad prepisuje <_< Edited by lostfanforever
Link to comment
Pančevci i Borčanci, koristite alternativne pravce :D
e ali to je stvarno rekla u beogradskom programu voditeljka studija b - snezana petrovic(koju bih jebo) kad je bilo ovo sa skorasnjim padanjem mosta
Link to comment
e ali to je stvarno rekla u beogradskom programu voditeljka studija b - snezana petrovic(koju bih jebo) kad je bilo ovo sa skorasnjim padanjem mosta
naravno da kazu. ti mislis mi bi se sa tim tek tako zajebavali <_< Edited by lostfanforever
Link to comment
Mislim na mesečne karte koje daju pravo na neograničen broj vožnji, valjda, tokom meseca. Idiotizam da takvu kartu moraš da validiraš kao onu za pojedinačne vožnje mene vodi do zaključka da se ugrađuje navika koja će kasnije biti iskorišćena radi evidentiranja dnevno ograničenog broja vožnji. Tako da ako posle odlaska na posao i nazad, budeš hteo još u neku svrhu (pijaca, bioskop)da koristiš prevoz,ili vikendom ta ti karta neće važiti(imaćeš pravo na 48 ili 96 škljocaja,) nego ćeš kupovati kao bilo ko drugi. Nije sarkazam nego pokušavam da uvidim cilj tog nonsensa, jer ne verujem u objašnjenja tipa "praćenje prevoza radi unapređenja".
Ovo je sasvim moguće u praksi.No, kako je ideja da će vozač na prvim vratima gledati ko se validirao, znajući naše šofere - mislim da od toga nema bogzna kakve vajde...A već vidim da će se za 500 dinara moći kupiti fejk BusPlus kartice, koje nemaju čip, ali proizvode zvuk istovetan onom kada validirate pravu BusPlus karticu. I onda vi prođete pored šofera, aparat ništa ne očita, ali zvuk govori vozaču da je kartica "očitana" i to je to.
Link to comment
Ovo je sasvim moguće u praksi.No, kako je ideja da će vozač na prvim vratima gledati ko se validirao, znajući naše šofere - mislim da od toga nema bogzna kakve vajde...A već vidim da će se za 500 dinara moći kupiti fejk BusPlus kartice, koje nemaju čip, ali proizvode zvuk istovetan onom kada validirate pravu BusPlus karticu. I onda vi prođete pored šofera, aparat ništa ne očita, ali zvuk govori vozaču da je kartica "očitana" i to je to.
Možda će uskoro da nas ovo dočekuje u busevima na prvim vratima, odmah pored vozača:cat18.jpgPovežu ga sa validatorom, i eto rešenja... Kad već bus stoji x minuta u stanici, da bar ima i konkretan razlog.
Link to comment

Šta se dešava na protestima protivu BUsPlusa na Terazijama i na Zelenom Vencu, jel ima negde live stream dešavanja?Iako sam veliki zagovornik "hajtek" poboljšanja u gradskom prevozu i vatreni pobornik napretka, APSOLUTNO podržavam proteste! Sada ću i da objasnim i tako repliciram raznoraznima koji brane BusPlus projekat pozivajući se na primere iz metropola ...Ti koji to čine na internet forumima verovatno nikada nisu ni primirisali u inostranstvo. Jer da jesu znali bi za sledeće činjenice:Uzmimo primer Amsterdama u kojem sam bio pre desetak dana. Tamo se putnici validiraju i kada ulaze i kada izlaze iz autobusa, tramvaja ... I tamo se ulazi i izlazi na određena vrata. U njihovim autobusima, na primer, postoji prepreka koja sprečava nekome da uđe na vrata koja su izlazna ...Sada bi pametnjakovići rekli: Aha, eto, a Beograđani su razmaženi, hoće da se švercuju, hoće da ulaze kako hoće, hoće, bla-bla-bla ...1) U Amsterdamu imate nekoliko sredstava prevoza: autobuse, tramvaje,metro i svi rade savršeno, strogo po redu vožnje2) Za svaku destinaciju u gradu imate nekoliko alternativa prevoza, dakle, ako vam je gužva u autobusu, spustite se u metro, na primer3) Kada uđete u njihove autobuse, kao da ste ušli u apoteku, toiliko su uredni i čisti 4) Svi autobusi su NISKOPODNI i između redova sedišta ima dovoljno prostora5) Frekventnost prevoza je takva da skoro nikada nema gužve, skoro uvek možete da sednete6) U Amsterdamu imate dnevne, trodnevne, vremenske karte. Koristio sam, na primer trodnevnu koja se veoma brzo isplati ako često koristite javni prevoz7) uvek veoma brzo stignete od tačke A do tačke B. Situacije kao ovih dana u okolini Pančevačkog mosta, gde autobusi stoje zaglavljeni i po dva sata, prosto su nezamislive, ne u Amsterdamu nego bilo gde u civilizovanoj Evropi ...8) Da karikiram: Validator u amsterdamskom autobusu vam validira kartu u trenutku kad pomislite da mu prinesete kartu. Hoću da kažem da vam validator išćita kartu još dok nije ni bila prislonjena uz validator. Tu se zaista radi o milisekundama, mada bitange iz BusPlusa žele da nas ubede da su sekundi držanja i trljanja kartice o validator u stvari milisekunde ... E, kada čovek u svom gradu ima ovakav prevoz, kao što imaju građani Amsterdama, pristao bi da ulazi i preko krova autobusa, a da izlazi kroz prozor ... Ili da se validira svakih pet minuta vožnje ... I da ne elaboriram dalje priču, samo bih ukazao i na svu besmislenost onog obaveštenja o udaljenosti sledećeg autobusa do stanice. Na primer, autobusu sada od stanice kod Pančevačkog mosta do stanice u Višnjičkoj ulici treba oko sat i po. I koliko vam onda znači obaveštenje o broju stanica?! I znači, svi drugi su glupi, jer od Zagreba, preko Milana, Berlina, Brisela, Ajndhovena do Amsterdama, svuda na displejima piše BROJ MINUTA, a ne BROJ STANICA do dolaska sledećeg autobusa.A to je zato što imamo posla sa neukim budalama iz BusPlusa, jednoj "ad hoc" kompaniji koja je osnovana samo da bi preuzela ovaj posao i maznula pare. Jer da bi se procenilo VREME do dolaska sledećeg autobusa, potrebna je, pored GPS-a, i jedna složenija (i skuplja) softverska aplikacija koja će pomoću posebnog algoritma, ukrštajući podatke o poziciji autobusa i frekventnosti saobraćaja, uz minimalna odstupanja izvoditi proračun u minutima ...

Edited by stoka
Link to comment
I da ne elaboriram dalje priču, samo bih ukazao i na svu besmislenost onog obaveštenja o udaljenosti sledećeg autobusa do stanice. Na primer, autobusu sada od stanice kod Pančevačkog mosta do stanice u Višnjičkoj ulici treba oko sat i po. I koliko vam onda znači obaveštenje o broju stanica?! I znači, svi drugi su glupi, jer od Zagreba, preko Milana, Berlina, Brisela, Ajndhovena do Amsterdama, svuda na displejima piše BROJ MINUTA, a ne BROJ STANICA do dolaska sledećeg autobusa.
A pa neeee, kad bi pisao broj minuta onda bi svako mogao da vidi koliko se poštuje red vožnje i interval (ukoliko uopšte postoji napisan na stanici), bolje je ovaaako... Pljuvao sam ja to odavno, ali su mi neki objašnjavali da je Beograd neki specijalan slučaj i da samo u Beogradu nikako ne može da se zna za koliko će doći autobus.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...