Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

nazalost to nikada necemo saznati.
naravno da nećemo kad ste postavili nemoguć uslov za napredovanje. svih 100% korisnika gspa da plaća karte? nerealno. to je takozvani - izgovor.
Link to comment

Ako se još femkaš za most, bolje nemoj bar do predveče. Pošto je deo prilaza sa Bogoslovije srušen, zbog izgradnje petlje, sva vozila iz Despota Stefana skreću u Dragoslava Srejovića, pa oko Bogoslovije, pored Bele kuće, pa levo niz ulicu na most. Popriličan je krkljanac trenutnoDakle, čak iako se ide na Karaburmu recimo, mora okolo, jer je tu ispod mosta zatvorena potpuno Despota Stefana

Link to comment
jel idete na protest u ponedjeljak?
ja idem sigurno, jer mi je ispred posla a taman u 17 završavam. možda stignem i na ovaj drugi - na zelenjaku, jer mi je usput ka kući :).
Link to comment
naravno da nećemo kad ste postavili nemoguć uslov za napredovanje. svih 100% korisnika gspa da plaća karte? nerealno. to je takozvani - izgovor.
Nije samo nerealno, nego i glupo. Po toj logici bolje je da se, recimo, gradskim prevoyom vozi 500k ljudi i da svi (100%) plate kartu, nego da se, recimo, prevozom vozi 600k ljudi i da je se od toga 50k švercuje. Pretpostavka je, pogrešna, da će ako se ovakva "procedura" nastavi svi koji idu autobusom nastaviti to da čine, samo što će naplata biti 100% ili 99%. Neće, oni koji su na granici kolebanja, a nije ih brojčano malo, da li da idu sopstvenim ili javnim prevozom mogu lako zbog stalnih i dugotrajnih kontrola na "punktovima" da odluče da batale javni prevoz i cela konstrukcija o većoj zaradi pada u vodu.
Link to comment
Ako se još femkaš za most, bolje nemoj bar do predveče. Pošto je deo prilaza sa Bogoslovije srušen, zbog izgradnje petlje, sva vozila iz Despota Stefana skreću u Dragoslava Srejovića, pa oko Bogoslovije, pored Bele kuće, pa levo niz ulicu na most. Popriličan je krkljanac trenutnoDakle, čak iako se ide na Karaburmu recimo, mora okolo, jer je tu ispod mosta zatvorena potpuno Despota Stefana
Hvala puno!
Link to comment

udri milicijo !!!

Grupa kontrolora "Bus plusa" pokušala je da izbaci iz autobusa putnicu G. B. jer joj validator prilikom ulaska nije otkucao mesečnu kartu. Ženu su zaštitili ostali putnici, a verbalna rasprava koja je usledila sa kontrolorima i Komunalnom policijom zaustavila je autobuski saobraćaj na Batajničkom drumu.Kontrolori "Bus plusa" zaustavili su autobus na liniji 706, garažnog broja 2143 u blizini okretnice autobusa 17. Vozilo je stajalo u mestu oko pola sata, jer kontrolori nisu hteli da uvaže uredno uplaćenu mesečnu karticu jedne putnice, koju validator nije otkucao. U autobusu se ubrzo razbuktala opšta svađa u koju su se uključili svi putnici autobusa, smatrajući nedopustivom nameru kontrolora da izbace putnicu G. B. Ubrzo se pojavila i ekipa Komunalne policije koja je zahtevala od vozača da ugasi motor autobusa i ostane da stoji u mestu dokle god "slepa" putnica ne napusti vozilo. Građani nisu dozvolili G. B. da napusti autobus i nastavili su da se raspravljaju sa kontrolorima i komunalcima koji su pretili da će pozvati policijsku patrolu i G. B. bukvalno izneti iz autobusa. Situacija se ubrzo primirila i kontrolori su napokon pristali da otkucaju kartu G. B i nakon pola sata napustili su vozilo. - Građani treba da sprovedu akciju kojom bi se stalo na put stvaranju ovakvih punktova i pretresa koji sve više liče na carinske. Nije humano držati ceo autobus na 40 stepeni samo zato što validator nije otkucao nečiju mesečnu kartu koja je svakako plaćena- kaže revoltirana putnica G. B. Reporter “24 sata" našao se na licu mesta i čitavu situaciju opisuje kao veoma neprijatnu, a nadasve nepotrebnu. Istovremeno ističe da je neverovatno koliko su svi putnici bili složni (nije bilo Djure u busu, prim. prev.) i spremni da zaštite svoju sugrađanku i pored svih pretnji koje su upućivali kontrolori i Komunalna policija. Vozač autobusa se nije mešao u raspravu već je na poziv pojedinih putnika odreagovao samo sleganjem ramenima uz komentar da on sa tim nema nikakve veze. Po rečima našeg reportera, putnici od danas nemaju više mogućnost da kupe kartu kod vozača.
Link to comment

Nema na čemu.Ja sam dopešačio od Botaničke do Bogoslovije i tu uhvatio prvi koji je natrčao (106).Tako ti se jedino isplati ako baš moraš da prelaziš most.

Link to comment

Ja sam za to da se zbog 2% onih koji ne validiraju ostalih 98% zadrži par sati da ne idu na posao, školu, na voz, itd. Da se zna red i čija šteta mora da se izbegne.

Apeks, koji je osnovan sa 500 evra što je zakonski minimum, 2009. godinu završio je, prema podacima APR, sa isto toliko. Pa ipak, ovo malo preduzeće sa jednim zaposlenim koje je 2010. godinu dočekalo sa 500 evra, nepunih devet meseci kasnije, tačnije 20.9.2010. pod vođstvom Vlahovića, dobija višemilionski posao naplate Bus plus kartica u Beogradu. I tu nije kraj finansijskim čudima koja se dešavaju u Apeksu. Samo deset dana posle potpisivanja ugovora sa Beogradom, Apeks uzima kredit od dva i po miliona evra sa zalogom od 500 evra osnivačkog kapitala, pa 2010. godinu završava sa oko dva i po miliona evra na računu. U registru založnog prava Apeks je, pod datumom 1.10.2010, upisao dva kredita, a u februaru 2011. još jedan. Prvi kredit od 2,54 miliona evra, jedan od dva podignuta deset dana posle potpisivanja ugovora, Apeks uzima kod Erste GCIB Finance I B.V. iz Holandije, kompanije koja se bavi davanjem zajmova, registrovane kao društvo sa ograničenom odgovornošću u stopostotnom vlasništvu Erste banke iz Austrije. Istoga dana Apeks je u upisao i kredit u iznosu od 116 hiljada evra podignut u Erste banci a.d. Novi Sad, istoj onoj u kojoj je Aleksandar Vlahović član Upravnog odbora. Ova dva kredita Apeks treba da vrati za 54 meseca. Dva meseca kasnije u založbenom registru Apeks upisuje još jednu, kratkoročnu pozajmicu, od 50 miliona dinara uzetu takođe kod Erste bank a.d. Novi Sad. Sva tri kredita ukupno od oko tri miliona evra Apeks je dobio a da nije imao prihode!

Link to comment

Interesantno je da sam argument "treba da se zna red" juce cuo od ortaka koji se, kako sam kaze, nikada ne vozi GSP-om u spicevima. A istovremeno smatra fasistickom zabranu prodaje alkohola posle 10 uvece. To je ogranicavanje slobode i krsenje elementarnih prava, a ovo sto radi Bus Plus je uvodjenje reda. Pritom ne moze da smisli Djilasa. Ko bi se tu snasao :unsure:

Link to comment
ah, evo i Delte...pa da. svako ko je za postovanje tri jednostavna pravila (plati, overi, udji/izadji tamo gde pise) taj je neprijatelj "naroda", obavezno na tajnom zadatku.
delta i placanje na vreme... ti neki saljivdzija? Edited by Zverilla
Link to comment
ah, evo i Delte...pa da. svako ko je za postovanje tri jednostavna pravila (plati, overi, udji/izadji tamo gde pise) taj je neprijatelj "naroda", obavezno na tajnom zadatku.
Koje postovanje pravila? Jel mislis na ono tvoje: ovo je Srbija, ovde nema pravila i tako ce uvek i biti?Pa da, takvi kao ti, koji su za takvo postovanje pravila, su jos pre 30 godina opisani u zna se kom filmu. Nema zezanja, karta mora da se plati, ali mora coek malo i da se snadje, pa da stane van reda voznje, da pokupi prasice... U jednom mogu da se slozim - kakva zemlja, takvi i postovaoci pravila. I tome medju vama Srbendama izgleda nema leka.
Link to comment

đura samo kompartmentalizuje stanje - "zna se da u državi nema pravila/sistema/prava" i to je nepromenjivo i ne treba biti diskusije o tome a kamoli nekog rl napora u tom pravcu.ali, jednostavna pravila za commoner-e u malim stvarima (uđeš-izađeš-gotovo), e to je već postojanje smisla u životu i to treba čuvati kao malo vode na dlanu.mikrokosmos na đurin način.edit: banovalo ga :(

Edited by buffalo bill
Link to comment
Interesantno je da sam argument "treba da se zna red" juce cuo od ortaka koji se, kako sam kaze, nikada ne vozi GSP-om u spicevima. A istovremeno smatra fasistickom zabranu prodaje alkohola posle 10 uvece. To je ogranicavanje slobode i krsenje elementarnih prava, a ovo sto radi Bus Plus je uvodjenje reda. Pritom ne moze da smisli Djilasa. Ko bi se tu snasao :unsure:
Sta je tu cudno? Buni se protiv onoga sto ga pogadja, sa ostalim nema problema.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...