Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Po mom iskustvu noćni prevoz funkcioniše bolje nego dnevni. :unsure: Red vožnje se poštuje i vozila su u prilično dobrom stanju.
Postuje se od grada ka terminusu. Od terminusa, jao si ga onom ko se ponada da ce uhvatiti bus. Nocna 27 staje na svakoj trecoj stanici i polazi 10 minuta ranije, a nekada i ne ide.
Link to comment
Svaka čast na optimizmu (i to je uspeh, nakon svega), ali eto primera gde prizivani privatnici postaju kabadahije, nakon što im je na upravljanje dato samo par sati od celog dana.
Pa meni to nije propust privatnika, nego propust države. To ti je tako kad imamo, što Pejsi jednom reče, veoma razgranatu, a slabu državu, koja se pred svakom pretnjom savija, ako ova može fizički da je ugrozi, pa bili to huligani ili autobuske "kabadahije". Nisam ja rekao da su privatni prevoznici dobre vile, nego da im treba dati šansu da rade po (za sve jednakim) propisima i da zarade, i da se tim istim propisima motivišu da zarađuju tako što poštuju standarde (na korist građana) čije poštovanje oštro i svakodnevno, a ne paušalno i površno, nadgleda ko treba. Kad bi im se to omogućilo, sumnjam i a bi protestovali uopšte. Da skratim, ne vidim da je njima bilo išta loše i da su ujedno autobusi išli ređe, naprotiv, kad su oni lepo naplaćivali karte u svojim autobusima. Nego to nije odgovaralo nekom drugom. Uostalom, kao što Halvard gore lepo reče, noćni prevoz ide bolje nego dnevni. Edited by MancMellow
Link to comment

Noćni red vožnje se uvek bio poštovao, čak i devedesetih, mada se dešavalo da im se kršina raspadne tokom vožnje, ali su slali zamene. Njihovi radnici su se tim autobusima vozili, pa su valjda vodili račina da njih ne zajebu. Jedno vreme su čak vozili na pola sata vikendom, ne znam kako je danas.@M16Osnovna stvar je da grad propiše uslove pod kojim gradski prevoznik/privatnik dobija licencu i da se to kasnije stalno kontroliše, obrati pažnju na Banbusove Kobre na linijama 52, 53, 56, rade im, u proseku, dve neonke ukupno, potpuno je sablasno unutra.

Edited by Anonymous
Link to comment
@hazardpa evo ja ti rekoh da se u mom slučaju poslednji dnevni prevoz, a koji vremenski debelo gazi u noćni prevoz, apsolutno random poštuje. i ranije kada sam koristio drugu liniju kao Voždovcu bilo je loših iskustava. dalje, te privatnike je neko morao tu da pusti, nešto ne verujem da se GSP ništa nije pitao. a koriste večinom i ista vozila. kako onda nemaju veze? glede poređenja i standarda, moja poenta je bila samo odnos toga koliko tamo dobiješ za pare koje daješ, i koliko su ti pare koje daješ % od ukupnih primanja. dakle, ne tvrdim da je to NAŠ izum, ali kod nas je bezočna pljačka. ti ćeš reći da nije, i tu čemo se složiti da se ne slažemo :)
Ne koriste ista vozila. Otkad su privatnici preuzeli nocni prevoz, nijedanput nisam video nocni bus na kome pise "GSP". To su sve vozila privatnika. E sad, ti ta ista vozila sigurno vidjas i danju jer ti privatnici takodje voze na dnevnim linijama.Da li se GSP nesto pitao - ne znam. Pitaj tadasnju gradsku vlast i direkciju za prevoz. Ono sto je sigurno da trenutno GSP nema nikakve veze sa nocnim prevozom. Isto kao kad udjes preko dana u recimo Beobusovo vozilo na redovnoj dnevnoj liniji - opet GSP nema veze s tim.S ovim nasta se ti zalis, da poslednji dnevni prevoz ide neredovno, to ima veze sa GSPom naravno - ali nema veze sa nocnim prevozom. Dakle nije kao da GSP namerno ne pusta poslednji dnevni prevoz da bi te naterao da ides nocnim pa da od toga profitira - pare od nocnog prevoza ne idu GSPu. Ovaj problem sa poslednjim polascima je zbog aljkavosti i kurcobolje u GSPu, to je jasno, al opet to je zapravo problem dnevnog prevoza a ne nocnog.I ne, necemo se sloziti da je to bezocna pljacka - ni dnevna, ni nocna, ni mesecna karta. Cene su skroz pristojne i prilagodjene Beogradskom standardu. Ja ne znam sta ti mislis, koliko treba da kosta prevoz? 10 dinara? 20 dinara? Da bude dzabe? Jedino ono sto jeste pljacka je to sto si duzan da kucas kartu svaki put kada promenis vozilo, umesto da se za tih 50 din. vozis sat vremena ili kako vec. To jeste bezobrazno. Al eto, najavljuju i da ce to da se promeni uskoro.
1. da, nema veze sa GSP-om. a zasto nema veze? s kojim pravom je doneta odluka da nema veze? zato sto je grad ucenila gomila kabadahija?2. kakve veze ima mrtvi Cirih sa Beogradom? koliko ljudi tamo radi do ponoci a koliko u Beogradu?3. da li i u Svajcarskoj poslodavci placaju jednako rad od 8 i od 13 sati, posle koga je nocni rpevoz jedini izbor?
1. Otkud znam, pitaj Direkciju za prevoz. Samo kazem da je GSP pogresna adresa za izdrkavanje o nocnom prevozu.2. Vise nego sto mislis ;) ipak je to zemlja radoholika. No, u Cirihu nocni prevoz postoji samo vikendom :D ali zato dnevni ide to pola 1 na svim linijama, negde (zavisi koja linija/stanica) mozes i da ga uhvatis i oko 1, 1:15. A petkom i subotom nocu je nocni prevoz na svakih 30 min. od 1/pola 2 pa do 4 ili 5 ujutru.3. Crni vaso, koliko ti to radis kada ti radni dan pocinje u 13h a ne mozes kuci nikako osim nocnim prevozom? 12 sati dnevno?
Link to comment
Noćni red vožnje se uvek bio poštovao, čak i devedesetih, mada se dešavalo da im se kršina raspadne tokom vožnje, ali su slali zamene. Njihovi radnici su se tim autobusima vozili, pa su valjda vodili račina da njih ne zajebu. Jedno vreme su čak vozili na pola sata vikendom, ne znam kako je danas.@M16Osnovna stvar je da grad propiše uslove pod kojim gradski prevoznik/privatnik dobija licencu i da se to kasnije stalno kontroliše, obrati pažnju na Banbusove Kobre na linijama 52, 53, 56, rade im, u proseku, dve neonke ukupno, potpuno je sablasno unutra.
Naravno da je to osnovna stvar. Ali i da se pusti njima da organizuju naplatu,
Link to comment
3. Crni vaso, koliko ti to radis kada ti radni dan pocinje u 13h a ne mozes kuci nikako osim nocnim prevozom? 12 sati dnevno?
13 sati radnog vremena, ne od 13.Desava se i meni i mojoj gospoji
Link to comment
13 sati radnog vremena, ne od 13.Desava se i meni i mojoj gospoji
Desava se i meni :D pa nisam placen prekovremeno...nego cek, opet mi nesto ne stima racunica. Ako radis od 8 ujutru, 13 sati to je 9 uvece. Ako radis od 9, znaci 10, ako radis od 10 znaci 11. Znaci opet mozes da vatas dnevni prevoz. Ako radis od podne, onda si u zajebu, al koliko ljudi radni 13 sati dnevno, od podne?
Link to comment
obrati pažnju na Banbusove Kobre na linijama 52, 53, 56, rade im, u proseku, dve neonke ukupno, potpuno je sablasno unutra.
Pričaj mi o tome... Ubedljivo najgori prevoznik, vozila veličinom neprilgođena broju putnika na liniji, zapuštena, prljava, sa pocepanim sedištima, sa preko 30% automata koji ne rade. Do pre nekog vremena nisu bili tako strašni, sad je stanje sve gore i gore. Očigledno da se kod njih javašluk potpuno zapatio, e sad, možda bi bilo malo drugačije da sami moraju da se pobrinu da ostvare profit...
Link to comment
Desava se i meni :D pa nisam placen prekovremeno...nego cek, opet mi nesto ne stima racunica. Ako radis od 8 ujutru, 13 sati to je 9 uvece. Ako radis od 9, znaci 10, ako radis od 10 znaci 11. Znaci opet mozes da vatas dnevni prevoz. Ako radis od podne, onda si u zajebu, al koliko ljudi radni 13 sati dnevno, od podne?
Sta je ovo, spanska inkvizicija. Ne bre. Ne od 8, nego 8 sati ukupno. I gospoja ponekad, ne bas retko, ode na poso u podne a zavrsi u 1 ujutru.
Link to comment
Pričaj mi o tome... Ubedljivo najgori prevoznik, vozila veličinom neprilgođena broju putnika na liniji, zapuštena, prljava, sa pocepanim sedištima, sa preko 30% automata koji ne rade. Do pre nekog vremena nisu bili tako strašni, sad je stanje sve gore i gore. Očigledno da se kod njih javašluk potpuno zapatio, e sad, možda bi bilo malo drugačije da sami moraju da se pobrinu da ostvare profit...
U zadnje vreme se iz nekog razloga ubrzano raspadaju, ali je u ovo zimsko vreme ipak mnogo bolje biti u njima nego u onim dugim zutim autobusima sa drvenim sedistima, gde em nema grejanja em je unutra hladnije nego napolju, covek ceka da mu se zavrsi voznja i da izadje napolje da se ugreje malo. Uz to, kad u njima pri punoj brzini naletite na rupu, bubrezi vam u grlo odu. Edited by Evropejac
Link to comment

Pa to su ti. Onoga ko pocne da drvi o neophodnosti placanja karte bih odveo na voznju od petnaestak stanica takvim autobusom. Po upadanju busa u rupu, putnici bre djipaju po busu k'o u akcionom filmu. Ono ce jednog dana da preurede, dovedu u red i pocnu da voze stoku u njima.

Edited by Evropejac
Link to comment

31 od komande do hrama, pun. a sine zatrpane snegom. pravo minsko polje :frust: aj sto ti odu bubrezi u grlo, nego sto su tudji.

Edited by urosh
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...