Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Uporedi sa konkretnim aparatom, inače lupetaš. Evo npr. uporediću sa istanbulskim magnetnim buttonom - busplus je brži (granted, manje je robustan i izdržljiv), a neuporedivo je brži i od trulog analognog sistema koji je ovde pre njega postojao.I drago mi je što vidim da brineš za moja osećanja. :) Evo i meni je problem što dušici koja jednom godišnje pohodi buseve sporo radi aparat koji se posle 2-3 korišćenja nepogrešivo štanca za sekund i bez imalo razmišljanja.

Izdrži! :cry:

Link to comment

druze, ti bi se kanda malo svadjao kao onomad na topiku o brzom ucenju jezika, jel da?posle onog glupavog osvrta na visoku stopu validacije, a narocito kad naidju kontrolori :lol:, malko ti je preteran stav glede sopstvenih dometa. but hey ho, ko sto rekoh. slobodno nastavi, ne sumnjam da mozes. dovidjenja.

Link to comment

Ma ne, ne tako, tamo se nisam zakačio za napisano, no je bilo obratno. Ali okej, baj, idem da se izvalidiram 2-3x da me prodje smor što nije upalilo.:(

Link to comment

Busplus, koliko god da je brz ili spor, vidim da se ljudi navikli, odumiru i gunđanja kada se treba prošetati do operativnog validatora. Nadam se da neko tamo može da utvrdi odakle ti zastoji u validiranju, bilo bi lepo, nadam se da će naš Vučić to da opravi. Inače je SMS obaveštavanje dobilo i procenu dolaska u minutima (za poneke linije), ispisanu u zagradi. Još uvek nemam dovoljno veliki uzorak da zaključim koliko je precizno, videćemo.

Link to comment
Busplus, koliko god da je brz ili spor, vidim da se ljudi navikli, odumiru i gunđanja kada se treba prošetati do operativnog validatora. Nadam se da neko tamo može da utvrdi odakle ti zastoji u validiranju, bilo bi lepo, nadam se da će naš Vučić to da opravi. Inače je SMS obaveštavanje dobilo i procenu dolaska u minutima (za poneke linije), ispisanu u zagradi. Još uvek nemam dovoljno veliki uzorak da zaključim koliko je precizno, videćemo.
Ja taman hteo da pitam sta je ono u zagradama...Realno stvarno cu se naljutiti kad pocnu da naplacuju to...
Link to comment
ja sam rekla da je spor. i u poredjenju sa slicnim/istim aparatima, jeste. mozda ti vredja lokal-patriotska osecanja, but hey ho.
Jeste spor. Ne znam da li je do pojedinačne kartice, ali meni bukvalno svaki put treba 3-5 sekundi. Vidim i neke kojima uspe iz prve, al ne znam kojom magijom, nisam primetio da radim nešto pogrešno.Juče sam u osamnaji drndao aparat jedno 7-10 sekundi, ništa se nije desilo, i morao sam da se mrdnem dalje pošto se već stvorilo nekoliko nervoznih iza mene. Neki od njih su uspeli da se validiraju, neki ne. Ne znam šta je u pitanju.Uglavnom, ridžovana još nisam video.
Link to comment
Inače je SMS obaveštavanje dobilo i procenu dolaska u minutima (za poneke linije), ispisanu u zagradi. Još uvek nemam dovoljno veliki uzorak da zaključim koliko je precizno, videćemo.
aaa, bash sam se pitala sta znache zagrade. veri najs, hvala.a i inache sam odushevljena chak i dojavom broja stanica, taman umem da srachunam djeje autobus i kad treba da se nacrtam, i kad imam da biram razlichite stanice u blizini ili da li da presedam u relanom vremenu ili ne. veri hepi. i dok je za dz, posle cu da vidim ^_^mnooogo dobra stvar.
Link to comment
ja sam rekla da je spor. i u poredjenju sa slicnim/istim aparatima, jeste.
Tačno, mada bi za beogadsku priču bilo relevantnije da se gleda koliko je brz/spor u odnosu na prethodno instaliran sistem. Ako ulaziš u vozilo sa spremnom karticom za validiranje ti ne treba više vremena nego što je ranije trebalo da se spremljena karta ubaci u onaj mini-poništivač i povuče ka sebi. Jedino što realno utiče na gužvu oko validatora je to što sada i pretplatnici moraju da overe.Bože zdravlja, u sledećoj iteraciji će postaviti kapije poput onih u supermarketima a kartica neće ni morati da se vadi iz džepa.
Link to comment

Da vas pitam nesto oko tih bus kartica posto dolazim u BGD preko leta a ne znam kako ceo taj sistem funkcionishe. Gde se kupuju te mesecne karte (plastika?) i koliko kostaju? Jel vaze za nocni prevoz i da li deca od 8god ist moraju da imaju po kartu? Hvala

Link to comment

Mesecna, odnosno po novom sistemu personalizovana, mora da se izvadi na predvidjenom mestu(u toku onih guzvi je to bila Beogradjanka, sad su verovatno neke prostorije GSP-a) i nisam siguran, ali bojim se da moras da imas prebivaliste na teritoriji grada da bi to uradio. Za razliku od ranijeg perioda, sad se i ta personalizovana, odnosno mesecna karta, dopunjuje na trafici. Ako budes mogao da izvadis personalizovanu, ona ce te na licu mesta kostati valjda 400 dinara, a mesecna dopuna iste je 1100. Za nocni prevoz ne vaze.

Link to comment
Da vas pitam nesto oko tih bus kartica posto dolazim u BGD preko leta a ne znam kako ceo taj sistem funkcionishe. Gde se kupuju te mesecne karte (plastika?) i koliko kostaju? Jel vaze za nocni prevoz i da li deca od 8god ist moraju da imaju po kartu? Hvala
Imaš i plastične karte koje nisu mesečne, već na dopunu (nepersonalizovane). Kupuju se na trafici, koštaju 250 dinara, na nju uplaćuješ pojedinačne karte koje koštaju 60. Ako si tu samo preko leta, možda bi ti se to više isplatilo.
Link to comment
Tačno, mada bi za beogadsku priču bilo relevantnije da se gleda koliko je brz/spor u odnosu na prethodno instaliran sistem. Ako ulaziš u vozilo sa spremnom karticom za validiranje ti ne treba više vremena nego što je ranije trebalo da se spremljena karta ubaci u onaj mini-poništivač i povuče ka sebi. Jedino što realno utiče na gužvu oko validatora je to što sada i pretplatnici moraju da overe.
Nije baš. Ja recimo karticu držim uvek spremnu kad ulazim u bus, a koliko sam primetio, i većina ostalih tako radi. Fora je u tome što sad validator stoji odmah na vratima, tako da sprečava brz ulazak u vozilo. Stari aparati su stajali dublje u busevima, tako da su mogli svi da uđu, pa onda da se kucaju.
Link to comment

Meni se u poslednje vreme ponekad dešava da mi treba više vremena da se validiram nego što mi je trebalo da poništim kartu. Validatori baguju, ponekad im treba 7-8 sekundi da reaguju, ako je gužva, dešava se da posle validiranja mora da prođe 4-5 sekundi dok obrade informaciju i prihvate sledećeg, to sve ume znatno da oduži proces. A sve se to dešava po nekom potpuno random principu, neke zadržava po 10 sekundi, neke pušta odmah, meni se desilo da dva validatora ne reaguju uopšte, tek sam na trećem uspeo da završim posao, dok su drugi mogli da se validiraju na makar jednom od njih bez problema.Da ne pominjem da, kao što su nekad aparati stajali zaglavljeni mesecima i niko se nije uznemiravao oko toga, tako sada ima validatora koji od samog početka ne rade i kako izgleda, ni ne nameravaju da prorade.Kao korisnik usluge iskreno i nisam primetio neko olakšanje.

Link to comment
Kao korisnik usluge iskreno i nisam primetio neko olakšanje.
validatori ne izgovore uvek stanicu, negde samo "sledeća stanica", negde ne govore uopšte a negde kombinacija prve dve stavke.kontrolori uopšte ne blokiraju sistem niti kartice, verovatno zato što nešto ne funkcioniše u sistemu.validacija uopšte ne traje "deo sekunde", nego nekoliko sekundi i plus su nezgodno postavljeni (negde levo, negde desno, negde nisu kod ulaza a ti su još i najbolji), različito orjentisani... ubilo bi ih da su smislili standardizovanje položajajedino što smo dobili je najavljivanje dolaska (a i to ne funkcioniše uvek) a to će uskoro da se plaćai posle glasajte za gradsku vlast koja da 10 miliona za tako nešto Edited by Kelt
Link to comment

da pomenem i sistem prodaje karata za nepersonalizovane: to i radi i ne radi, tj. ne radi u 50% slucajeva :isuse: pao sistem, i gotovo. od juce pokusavam da napunim karticu, na 2 trafike je bio "pao sistem" (ja mislim da to znaci da ih mrzi da to rade), a na trecoj nisu imali masinu (iako imaju logo u izlogu). kada me navataju, kazem da "majstor nije imao sitno za kartu", pa nek se oni prebacuju medjusobno ko je sta uradio i rekao, ne pada mi na pamet da placam 120 dinara zato sto je "pao sistem".

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...