Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

kako li to funkcionise u spicu kad milion ljudi cirkulise
Sasvim lako, ima ih na svakom ulazu, svi se redom siti i u opakom streetwise maniru izvalidiramo, pa posle idemo u radio centar po još RFID čipova da imamo i za kod kuće...Odokativno je jedno 12.5x brže od štancanja papirne karte, a tu je i that's the machine that goes ping efekat sreće kad zasvetli zeleno.^_^
Link to comment
Sasvim lako, ima ih na svakom ulazu, svi se redom siti i u opakom streetwise maniru izvalidiramo, pa posle idemo u radio centar po još RFID čipova da imamo i za kod kuće...Odokativno je jedno 12.5x brže od štancanja papirne karte, a tu je i that's the machine that goes ping efekat sreće kad zasvetli zeleno.^_^
za koga li ces ti u nedelju?
Link to comment

pre nekoliko dana sam video zenu srednjih godina, kako uzima busplus karticu, prislanja na aparat i pocinje svom snagom da trlja gore-dole. biggrin.gif

Link to comment
Sasvim lako, ima ih na svakom ulazu, svi se redom siti i u opakom streetwise maniru izvalidiramo, pa posle idemo u radio centar po još RFID čipova da imamo i za kod kuće...Odokativno je jedno 12.5x brže od štancanja papirne karte, a tu je i that's the machine that goes ping efekat sreće kad zasvetli zeleno.^_^
sasvim lako, zato sto svakom petom padne na pamet da se zaista i validira?
Link to comment
sasvim lako, zato sto svakom petom padne na pamet da se zaista i validira?
To izgleda debelo zavisi od linije, ti si eto prvom vožnjom u godinu dana uletela baš u neki takav, ja uletim u takav jednom u 3 meseca, a vozim se svakodnevno. U linijama koje koristim validira se sigurno preko 50% ljudi, a kad naleti kontrola i dominantni deo onog ostatka štanca što mesečne što te na dopunu, zaista retko ko samo šmugne.Ili vi sa azijskih linija dozlaboga preterujete u negativnim procenama ili su novobeogradski putnici preko noći napravili masivan iskorak u komunalnoj kulturi... Ovo prvo mi deluje kao daleko realnija opcija.edit:limunana Edited by Oxymoron
Link to comment
Ili vi sa azijskih linija dozlaboga preterujete u negativnim procenama ili su novobeogradski putnici preko noći napravili masivan iskorak u komunalnoj kulturi... Ovo prvo mi deluje kao daleko realnija opcija.
vaistinu, s novobeogradske strane samo pevaju sokocala, i svi kulturni! :lolol:ja opet imam utisak da se masiovno overavaju bash zaposleni sa mesechnim kartama, sto ama bash ni malo (gle!) ne doprinosi razreshenju problema naplate prevoza, ko je placao mesecnu placa i dalje, a 'pojedinci' gledaju da prishtede 60 po 60, kako im se kad ukaze. mogla bih da se kladim da su vece pare uzimali kad su harale fluorescentne horde, pa ako te ne nahvataju ovde, vec za 2 stanice su opet tu, i tako do saog zauveka. a narod se nekako nerado raspravljao, pa platish, narochito kad treba negde da se stigne, a bez 64 karakterna izlazenja iz autobusa ^_^ali da ih neko pita, naplacivache, sigurno bi rekli da je super i bolje nego ikad... Edited by thermal bug
Link to comment

azijski deo je koji, turski? greska. ovo je bilo sa ove 'kulturne' strane.i sta kazes, ostvarena je visoka stopa validiranja, narocito kad se uoce kontrolori :D

Link to comment

Ja reko' da je raja ista, tj. da vi garant preterujete. I ne, visoka je stopa inače, a gotovo stopostotna kad se uoče.Ne mislim ja da je busplus nešto do jaja, čak naprotiv, kanda me je sramota što su autsorsovali naplatu, samo kažem da sistem uopšte nije fijasko kalav želite da prikažete, no sa praktične strane predstavlja solidan iskorak unapred. Jeste, tu i tamo se pokvari po koji validator, ali isto tako su dinarčićima daleko češće sjebavani oni stari štanc-aparati za papirne. Novo sokoćalo kad gekne, to se makar odmah vidi tamo negde u kompjuktorima, pa znaju di treba da zamene...

Link to comment

ja sam rekla da je spor. i u poredjenju sa slicnim/istim aparatima, jeste. mozda ti vredja lokal-patriotska osecanja, but hey ho.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...