Jump to content

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

definitivno! od nedavno i mali psici mogu da se voze busevima, do neke kilaze pceta, naravno. moram da priznam da je mnogo interesantnije sa kerama, narod se zaboravi i zabavi nevidjeno, i deca i matori. dok ne postane uobichajeno...
bubice, znaš li (da mi se ne smeju ako pitam tamogdetreba)da li je ograničen broj pasa koje jedna osoba može da uvede? da se odvezem do ade/ušća/topčidera sa ove moje 3.
Link to comment
bubice, znaš li (da mi se ne smeju ako pitam tamogdetreba)da li je ograničen broj pasa koje jedna osoba može da uvede? da se odvezem do ade/ušća/topčidera sa ove moje 3.
pa ne znam nishta, samo znam da su dozvolili za neku kerecu kilazu, ne znam za brojno stanje.
Link to comment
Odbornici Skupštine grada usvojili su juče odluku koja omogućava vlasnicima pasa i mačaka da u gradske autobuse unesu kućne ljubimce. Odluka se odnosi na životinje visine do 40 santimetra, koje će građani nositi u odgovarajućim transporterima. Vožnja kućnih ljubimaca biće dozvoljena u periodu od 9 do 13 sati i od 18 do 24 časa. Kada u vozilo gradskog prevoza unese psa ili mačku, putnik će morati da smesti svog ljubimca tako da ne zauzima previše mesta i da ne smeta ostalim putnicima.Odluka nalaže da putnik koji odluči da provoza svog ljubimca mora pre toga da ga smesti u odgovarajuću kutiju, a to može biti kavez, sanduk ili kutija koja ima ventilaciju. Kutija mora da ima dovoljno slobodne površine, kao i visinu koja odgovara životinji tako da po potrebi može da stoji ili leži dok se vozi gradskim prevozom. Transporter u kom se nalazi životinja mora da bude zatvoren katancem, bravom ili rajsferšlusom kako ne bi provukla šapu, njušku ili pokušala da pobegne.
Link to comment
Znači da primenjuju pravila kao za avioprevoznike. Jedno što ne služe onu šljivu okupanu u čokoladi i sendvič sa tragovima sira.
Pa nije bas, fali jedno pravilo - naplacivanje. Jat npr. naplacuje 4 evra po kilogramu, ili tako nesto, za pse. Rece mi zena koja je pored mene drzala u krilu neko ono malo smesno "kuce na baterije" sto stane u tasnu.Koliko ja vidim, GSP dozvoljava transport ljubimaca besplatno, sto nije slucaj u svim drzavama koje spominjete gde se psi uvode u tramvaj - tamo se placa karta za kucnog ljubimca, uglavnom kosta kao pola karte za coveka.
Link to comment
Pa nije bas, fali jedno pravilo - naplacivanje. Jat npr. naplacuje 4 evra po kilogramu, ili tako nesto, za pse. Rece mi zena koja je pored mene drzala u krilu neko ono malo smesno "kuce na baterije" sto stane u tasnu.Koliko ja vidim, GSP dozvoljava transport ljubimaca besplatno, sto nije slucaj u svim drzavama koje spominjete gde se psi uvode u tramvaj - tamo se placa karta za kucnog ljubimca, uglavnom kosta kao pola karte za coveka.
JAT je meni naplaćivao za jednog te istog psa različite cene pri povratnom letu - izgleda da je jedino bilo odlučujuće da li se leti ka Beogradu ili iz njega (i to ne administrativna razlika, cena u povratku je bila tipa 4 puta veća). Limit je negde bio na 10kg - do te težine može gore u kabinu u svojem kavezu, a preko te kilaže treba da ide dole sa prtljagom.Na ovu stranu je uglavnom takođe takva podela na snazi i za gradski saobraćaj - ne tretira se isto kućni ljubimac koji staje u dlan i onaj što ima 80 kila, baš kao što ne plaćaš ni kartu za skroz malu decu. Tako da mislim da će se i GSP vrlo brzo predomisliti po tom pitanju. Kolica, bicikli i ostalo takođe može slobodno u gradski saobraćaj (bez obzira bio tramvaj ili bus), s tim da treba da se zadržavaju na za to predviđenim delovima vozila. Ovde uglavnom regionalni prevoznici određuju da li će nešto i koliko naplatiti, pa je tako sve ovo do sada kod mene bilo besplatno, osim što su od skora počeli da naplaćuju bicikl samo u prevozu klase metroa i regionalnog voza ako se uđe u vreme špica.
Link to comment

Dokon čovek razmišlja o raznim glupostima, pa evo i mene :blush: Kad se iz sistema briše podatak da sam overio busplus karticu u određenom vozilu? Pretpostavljam kad vozilo dođe na početnu/krajnju stanicu ili kad overim karticu u drugom vozilu (jedan od dva uslova, pa koji bude ispunjen prvi)?Da li to znači da bih u teoriji mogao čitav dan da se vozikam tramvajem na liniji 2 u istom smeru, pod uslovom da uvek ubodem isto vozilo, jer dvojka ide u krug, nema početnu i krajnju stanicu? Svaki put bi kontrola videla da sam u tom vozilu overio svoju kartu, sve i da piše u koje vreme nebitno je jer se plaća za jednu neprekidnu vožnju, možda ja sedim u tom tramvaju ceo dan, možda je bio višečasovni zastoj tramvaja u Nemanjinoj pa nisam napustio vozilo, blabla...

Link to comment

Nije bas iz prve ruke, ali... Par ljudi mi je reklo, na samom pocetku primene sistema, da nisu mogli da validiraju karticu u istom vozilu. Dakle, zapamtilo je validaciju iz prve voznje i nije dalo ponovo. E sad, da li je nesto promenjeno i koliko dugo pamti, to ne znam

Link to comment
Dokon čovek razmišlja o raznim glupostima, pa evo i mene :blush: Kad se iz sistema briše podatak da sam overio busplus karticu u određenom vozilu? Pretpostavljam kad vozilo dođe na početnu/krajnju stanicu ili kad overim karticu u drugom vozilu (jedan od dva uslova, pa koji bude ispunjen prvi)?Da li to znači da bih u teoriji mogao čitav dan da se vozikam tramvajem na liniji 2 u istom smeru, pod uslovom da uvek ubodem isto vozilo, jer dvojka ide u krug, nema početnu i krajnju stanicu? Svaki put bi kontrola videla da sam u tom vozilu overio svoju kartu, sve i da piše u koje vreme nebitno je jer se plaća za jednu neprekidnu vožnju, možda ja sedim u tom tramvaju ceo dan, možda je bio višečasovni zastoj tramvaja u Nemanjinoj pa nisam napustio vozilo, blabla...
trebalo bi da postoji neki period (da li sat ipo ili dva) tokom kojeg ne mozes ponovo da se validiras u istom vozilu. tako su govorili na pocetku. sto naravno ne znaci da to i funkcionise. kao recimo ono famozno blokiranje validatora dok je kontrola u vozilu. mislim da to uopste ne postoji u praksi. tacnije za ova 3-4 slucaja kojima sam prisustvovao sam siguran.
Link to comment

Juce u 56-ici:wl7d4.jpgDok su nasi urbani omladinci na svojevrsnom simulatoru uvezbavali veranje po kakvom drvecu koje donosi plodove, dotle su nasi stariji sugradjani imali vise problema: jedna baka umalo da izlomi oba kuka, dok je jedan matori rudonja pri silovitom pokusaju ulaska vecim delom sebe i vecim delom gelendera ostao van vozila.GSP Beograd - vase pravo da posedujete Busplus karticu.

Link to comment
Dvojka ima pocetnu/krajnju stanicu kod pristanista. Tu sofer napusta vozilo, ide do one kucice, pa se vraca i nastavlja voznju.
Tu je pretpostavljam dispečer koji vodi evidenciju o poštovanju reda vožnje, i tu šoferi počinju/završavaju smenu, ali sigurno se na tom mestu ne poništava evidencija o overenim karticama, jer bi svako ko ide od npr. železničke stanice do Dorćola u tom slučaju morao ponovo da overava karticu (i plati dodatnih 60 dinara ako ima nepersonalizovanu). Ima neka zvrčka sigurno... Edited by fanjo
Link to comment
A ja se pitao da li bi me pustili sa biciklom u Beovoz.
Ovo je uglavnom moguće.Ponekad će se naći neki kondukter koji će da se buni, ali većini ne smeta. Eventualno će ti naplatiti još jednu kartu.Biciklisti često koriste Beovoz da odu do Valjeva i da bi se vozali po Valjevskim planinama i uveče vratili za Bg isto vozom.U običnom vozu su poprilično neprijateljski nastrojeni prema biciklistima.
Da li to znači da bih u teoriji mogao čitav dan da se vozikam tramvajem na liniji 2 u istom smeru, pod uslovom da uvek ubodem isto vozilo, jer dvojka ide u krug, nema početnu i krajnju stanicu?
Kao što reče Delija 2ka ima početnu stanicu kod pristaništa. I upravo problem sa poništavanjem se desio mojoj devojci koja je ušla u 2ku kod autobuske stanice i overila kartu.Negde posle Kalemegdana uđe kontrola i kaže joj kako nije overila kartu i oni joj ponište kartu, ali joj nisu pisali nikakvu kaznu. Tako da je praktično platila dve vožnje.Posle je pisala mejl da se žali Bus+-u, ali su joj ovi napisali da nisu oni krivi za to i da se žali GSP-u. :blink:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...