Jump to content

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Malopre uđem u trolu na Krstu. Sa mnom na ista vrata uđe i neka devojčica sa rolerima na nogama. I tako, stao na srednja i čekam da majstor zatvori vrata i krene. Međutim, trola ne kreće, srednja vrata i dalje otvorena. Pogledam ka vozačkoj kabini, vidim majstor krivi vrat i gleda kroz retrovizor ka mestu gde stojim. Gleda u jedan retrovizor, pa u drugi. Zatim je ustao i izašao iz kabine (kroz ona svoja mala pomoćna vrata) napolje na ulicu, došao do srednjih vrata i naredio onoj devojčici sa rolerima da izađe. I devojčica izašla.

Link to comment

Zvah BusPlus da se raspitam zašto sms servis bulazni kad hoću da saznam koliko je udaljen bus koji čekam na konkretnom stajalištu.Jedva sam objasnio da mi ne treba telefonska informacija kada stiže određena linija na to stajalište, već da prijavim da servis laže.Tražila mi je čak i adresu(!) stajališta iako sam rekao broj."Preneću tehničkoj službi".

Link to comment
Malopre uđem u trolu na Krstu. Sa mnom na ista vrata uđe i neka devojčica sa rolerima na nogama. I tako, stao na srednja i čekam da majstor zatvori vrata i krene. Međutim, trola ne kreće, srednja vrata i dalje otvorena. Pogledam ka vozačkoj kabini, vidim majstor krivi vrat i gleda kroz retrovizor ka mestu gde stojim. Gleda u jedan retrovizor, pa u drugi. Zatim je ustao i izašao iz kabine (kroz ona svoja mala pomoćna vrata) napolje na ulicu, došao do srednjih vrata i naredio onoj devojčici sa rolerima da izađe. I devojčica izašla.
Pa dobro, posle će on da bude kriv kad se mala polomeca pri izlasku. Kod nas u busevima nekad jedva balansiram na ravnim cipelama, guranje itd, nije baš idealna lokacija za rolere.
Link to comment
Pa dobro, posle će on da bude kriv kad se mala polomeca pri izlasku. Kod nas u busevima nekad jedva balansiram na ravnim cipelama, guranje itd, nije baš idealna lokacija za rolere.
da, sigurno je zato izbacio iz busa
Link to comment
Malopre uđem u trolu na Krstu. Sa mnom na ista vrata uđe i neka devojčica sa rolerima na nogama. I tako, stao na srednja i čekam da majstor zatvori vrata i krene. Međutim, trola ne kreće, srednja vrata i dalje otvorena. Pogledam ka vozačkoj kabini, vidim majstor krivi vrat i gleda kroz retrovizor ka mestu gde stojim. Gleda u jedan retrovizor, pa u drugi. Zatim je ustao i izašao iz kabine (kroz ona svoja mala pomoćna vrata) napolje na ulicu, došao do srednjih vrata i naredio onoj devojčici sa rolerima da izađe. I devojčica izašla.
A ja se pitao da li bi me pustili sa biciklom u Beovoz. Mogli bi da na stanicama okače neki bazični tutorijal o ponašanju u vozilima GSP za nas što jednom godišnje uđemo u bus, pre par godina sam pitao da li mogu kod vozača da kupim kartu, pola tramvaja blejalo u mene.
Link to comment
A ja se pitao da li bi me pustili sa biciklom u Beovoz. Mogli bi da na stanicama okače neki bazični tutorijal o ponašanju u vozilima GSP za nas što jednom godišnje uđemo u bus, pre par godina sam pitao da li mogu kod vozača da kupim kartu, pola tramvaja blejalo u mene.
definitivno! od nedavno i mali psici mogu da se voze busevima, do neke kilaze pceta, naravno. moram da priznam da je mnogo interesantnije sa kerama, narod se zaboravi i zabavi nevidjeno, i deca i matori. dok ne postane uobichajeno...edip@vasudeva. mene su izbacivali sa dechijm kolicima, iz 88ce posebno, oni su imali pik na kolica. ideja je bila da ako izginemo, on ce da bude kriv (sto meni nikad ne padalo na pamet, osim ako je mrtav pijan, npr, ali tu biva sila zakona i bez mene), nego da parkiram kolica u autobusu, tamo na sredini, uzmem dete i sedim sa detetom u krilu. sve to u trajanju od ne znam koliko, za koje vreme ce on da stoji i cheka da se ja setujem, i onda, kod izlaska, reverzibilno ponovim proceduru ustajanja, vracanja deteta u kolica i izlazenja (ili iznoshenja i deteta i kolica, kako mi volja) :blink:tako da nisam mnogo pametna, nisam se nikad bunila mnogo, ako me izbace - shetnja, ako ne, super...nachi da mi je jasan strah za krshenje maloletnika na rolerima u krivini. objasnio bi bobu ocu :( Edited by thermal bug
Link to comment
definitivno! od nedavno i mali psici mogu da se voze busevima, do neke kilaze pceta, naravno. moram da priznam da je mnogo interesantnije sa kerama, narod se zaboravi i zabavi nevidjeno, i deca i matori. dok ne postane uobichajeno...
Ako sam dobro negde pročitao, mali psi mogu da se unose u bus, ali ne smeju da se vode na povocu ili da se "uzmu pod mišku" i unesu u bus, već moraju da budu u onim transportnim kavezima. Nešto poput ovog:transportni_kavez_3987.jpg Edited by Willow
Link to comment
Ako sam dobro negde pročitao, mali psi mogu da se unose u bus, ali ne smeju da se vode na povocu ili da se "uzmu pod mišku" i unesu u bus, već moraju da budu u onim transportnim kavezima. Nešto poput ovog:transportni_kavez_3987.jpg
Ma daj, šta je sledeće, Varvarograđani će morati da skupljaju i govna za svojim ljubimcima?
Link to comment
Ako sam dobro negde pročitao, mali psi mogu da se unose u bus, ali ne smeju da se vode na povocu ili da se "uzmu pod mišku" i unesu u bus, već moraju da budu u onim transportnim kavezima. Nešto poput ovog:...
vala ovi su svi bili za pod mishku i svi izazivali nevidjeno ushicenje vozeceg naroda ^_^
Link to comment

Jedared se vozeci tramvajem u Lincu ostadoh zaprepascen gospodjom koja je u svojoj pratnji imala zivuljku koja vise lici na tele nego na psa. Imaju po tramvajima deo za pse,sa sve nekim plasticnim kaisem na koji se mogu vezati prisutni ljubimci. Interesantnije od svega mi je bilo ponasanje dzukca koji je izgledao potpuno naviknuto na okolnosti,ljudi su ga zaobilazili,bilo je cak i necega sto se u Austriji moze smatrati guzvom,medjutim pseto jednim gestom odgovorilo nije. Sa takvom se dresurom vozaju cetvoronosci po javnim prevozima europskih drzava.

Link to comment

NIsam licno bio u autobusu ali sam video fotografiju psa kako lezi na sedistu u autobusu. Prica je sledeca.... pas lutalica ulazi u bus#59 na Kanarevom brdu. Legao je na prvo slobodno sediste i zaspao, izasao u jednom trenutku kod Banjice. Tokom voznje ga niko nije sklanjao, maltretirao niti mu trazio da udje u kavez.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...