Jump to content

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Samo da vas obavestim da sam ispao glup u društvu (mada društva nije bilo). Pokušao sam da proverim stanje na kartici u toku vožnje i sistem mi je skinuo 60 dodatnih dinara. Nisam bio lenj i zvao sam busplus telefonsku podršku i rekli su mi da to može da se radi samo na kiosku...

Link to comment
1 pitanje:jel ridžovani imaju neku uniformu, bedž, a sign of the beast laugh.gif ?
Prilično su low-key, u civilu. Jedino ih odaje ono sokoćalo za čitanje.
bilo kad tokom vožnje, kako kaže buba, ponovo "izmasiraj" validator i pokazaće koliko ti je ostalo kredita. neće ti dva puta naplatiti, provereno.
Samo da vas obavestim da sam ispao glup u društvu (mada društva nije bilo). Pokušao sam da proverim stanje na kartici u toku vožnje i sistem mi je skinuo 60 dodatnih dinara. Nisam bio lenj i zvao sam busplus telefonsku podršku i rekli su mi da to može da se radi samo na kiosku...
Sistem ne sme da može dva puta da ti skine novac. A provera stanja samo na trafici je, što bi rekla omladina, hit.
Koja glupost, jebote.
Link to comment
Sistem ne sme da može dva puta da ti skine novac. A provera stanja samo na trafici je, što bi rekla omladina, hit.
Nekim karticama, koliko znam, može da se plaća vožnja za više osoba. To bi onda značilo i da se skida iznos za jednu vožnju kad god se "provuče".
Link to comment
Nekim karticama, koliko znam, može da se plaća vožnja za više osoba. To bi onda značilo i da se skida iznos za jednu vožnju kad god se "provuče".
Ne, nego se unapred bira opcija za plaćanje za više osoba. Mada ne znam kako to zapravo ide, čuo sam da to valjda može samo na onim validatorima na prednjim vratima. :unsure:
Link to comment

Jeste, samo na prvom ima multi ikonica, nisam pokušao ali sam obratio pažnju kada se ovde o tome pričalo. To nije vezano za karticu. Nema naplate u dva navrata, pa čak i ovo validiranje u toku vožnje je njihov "ustupak", ali je moguće dve naplate u jednom verifikovanju samo na prvom uređaju uz posebnu proceduru (valjda da bi vozač vizuelno proverio ili tako nešto mnogo zabavno), sve to teoretski, nisam probao da proverim stanje ponovnim prinošenjem, ako sutra idem za BG probaću.

Edited by Vapad
Link to comment
Ne, nego se unapred bira opcija za plaćanje za više osoba. Mada ne znam kako to zapravo ide, čuo sam da to valjda može samo na onim validatorima na prednjim vratima. :unsure:
Ajde, malo da nagađam. "Otkucam" za sebe, pa se predomislim, hoću i za ženu, ponovim radnju. Logično je da može da prihvati naknadno overavanje za još nekog ili za promenu broja zona. Na sajtu kaže da kad prođe minimalno vreme, može da se ponovo vrši validacija.
Postupak validiranja nepersonalizovanih kartica je gotovo identičan kao kod personalizovanih kartica. Mala razlika postoji samo za one putnike koji koriste obe zobe (i ITS1 i ITS 2 zonu) ili jednom karticom žele da plate vožnju za više putnika.U cilju olakšane validacije, a imajući u vidu da se najveći broj vožnji realizuje u Zoni 1, validator će sa kartice skinuti iznos cene za jednu vožnju u Zoni 1 za jednog putnika.Ukoliko putnik želi da obavi vožnju koja obuhvata Zonu 2 onda pre validacije na ekranu validatora najpre izabere opciju zone koju želi, pa tek onda overava/validira kartu.Ukoliko putnik svojom nepersonalizovanom BusPlus karticom želi da plati vožnju za još neku osobu onda pre validacije najpre izabere opciju koja pokazuje za koliko osoba se plaća vožnja validiranjem, pa se tek onda primiče kartica i overom plaća vožnja za onoliko putnika koliko je odabrao vlasnik kartice.Ukoliko je validator registrovao ispravnost kartice i postojanje potrebnog novca sa kartice se skida novac, a na validatoru prikazuje iznos koji je skinut sa kartice.I u ovom slučaju validator zvučnim signalom i odgovarajućom porukom na ekranu obaveštava putnika o uspešnoj ili neuspešnoj validaciji.Dokle god preostalo stanje na kartici dozvoljava, validator omogućava umanjenje iznosa vožnji.
Link to comment
Ja to u ovome što ste naveli ne vidim.
3. Kako da overim (validiram) BusPlus karticu?<br style="margin-top: 0px; margin-right: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; padding-top: 0px; padding-right: 0px; padding-bottom: 0px; padding-left: 0px; color: rgb(92, 91, 91); font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; line-height: 12px; ">Overa (validiranje) kartice je jednostavna i brza radnja. Pre ulaska u vozilo pripremite karticu, kako se ne bi stvarale gužve. Svoju karticu overavate prislanjanjem na validator, odnosno primicanjem kartice na udaljenost od 1 do 2 cm od samog validatora, u zoni antene koja je vidno označena na ekranu. Validator proverava validnost karte i ako je karta ispravna i ako na njoj postoji potrebna količina novca – obavlja se overa. Validator zvučnim signalom i odgovarajućom porukom na ekranu obaveštava putnika o uspešnoj overi. Ukoliko karta nije validna ili je vreme izmedju prethodne overe manje od minimalno definisanog validator se oglasava zvučnim signalom i na ekranu se ispisuje odgovarajuća poruka.
Pogrešno sam kvotovao. Ne tvrdim da je boldovano odgovor, nije jasno na šta se odnosi. Moglo bi da bude i u jednom vozilu posle pet minuta može ponovo da se validira kartica. Ono što je sigurno, sistem im nije savršen, daleko od toga, ali biva sve bolji. Meni je u februaru uredno prihvatao karticu, personalizovanu, da bi zadnjeg dana rekao da nemam kredita, a već je plaćeno i za mart. Da li je moguće da je uneto vreme važenja 1-28 feb, da je neko prevideo da postoji 29. februar. Moguće i da je čista greška u očitavanju, mada tri četiri puta u istom danu, mnogo je.
Link to comment
Logično je da može da prihvati naknadno overavanje za još nekog
Ne može.Ja probala x puta i nije bilo šanse.Pa mi posle objasnili da ima specijalna opcija ali samo na prvim vratima.
Link to comment

(od narednog ponedeljka vazi) Produzena je linija 74, koja sada ne ide do Bogoslovije nego do Mirijeva 3 (novim mirijevskim bulevarom)ako nekoga zanima :P meni interesantno jer je prvi put Mirijevo direktno povezano sa NBG (ne racunajuci E6)

Edited by Далибор
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...