Jump to content

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

]Glede Pejsijeve drugarice, sa strane zakona - kontrola je u pravu: nemaš kartu - plati kaznu.
ni to nije sasvim tacno. kontrolor moze da uradi jednu od nekoliko stvari. putnika moze da 1) uputi kod vozaca da kupi kartu 2) uzme podatke i naplati kaznu 3) udalji iz vozila. tako da, sa strane zakona, kontrolor bi bio u pravu i da ju je poslao kod vozaca. no, postoje nekakve kvote koje se moraju popuniti i tako dalje.
Link to comment
a kako ti kontrolori smeju da te legitimisu?zar to ne sme samo policija i komunalna?
Sme da traži podatke. A ti imaš pravo da kažeš - ne dam!Onda ovaj dalje može da te uputi da kupiš kartu kod vozača ili da ti kaže da napustiš vozilo.
Link to comment
a kako ti kontrolori smeju da te legitimisu?zar to ne sme samo policija i komunalna?
sme da te legitimise ko oce, ali jedino policija ima ovlascenje da te primora da budes legitimisana. tj. nisi duzna da kontrolorima das podatke, ali oni mogu da traze asistenciju komunalne policije koja u opisu posla ima i zastitu rada javnih gradskih sluzbi.
Link to comment
Nema 83ke?Dajem carstvo da vidim Teofila kako nakon čitanja ove vesti spuštenog nosa prilazi validatoru i prinosi mu karticu! :D
Njegove zamerke behu na mnogo višim granama od "gužvam se ko stoka". Inače je sam odavno objašnjavao, da li u nekom Peščaniku, kako ima pravo da taj narod koji smrdi po busevima naziva stokom, jer je i sam jedan od njih. Slažem se i solidarišem. Inače mi se ovaj način motivisanje građana sviđa - otkucavaj, pa ćeš da dobiješ još vozila :lol:
Link to comment
Koliko kredita preostaje na kartici možeš da vidiš samo prilikom validacije, kad pisne zeleno sevne broj gore desno ako se ne varam....
Danas sam se prvi put vozio sa Bus Plus čudom, pre toga sam svratio do trafike da dopunim kartu. Na moje pitanje kako da znam koliko mi je kredita ostalo, prodavac u trafici mi je rekao da može da se očita na aparatu za dopunu. Sve u svemu, nije neki poseban cim, trafika ima u blizini većine stanica.
Link to comment

Danas kupio plastičnu nepersonalizovanu kako ne bih kupovao kartonsku posle svakih 600 dinara.Prvo sam se smorio jer nije htela da se očita kroz novčanik dok je kartonska to savršeno radila. Međutim, posle nekoliko uvežbavanja efikasnog trljanja novčanika o validator, počela je i plastika da šljaka bez vađenja. Vreme zadržavanja pored validatora mi je kraće od tri sekunde tako da očekujem partijsku pohvalu od DS iako nisam član partije.Takođe mi se čini da je efikasnost ridžovana drastično povećana. Kod 6 kaplara ušla neka gospođa na prednja vrata i samo čita jednu karticu za drugom. Do YUBC-a je očitala kompletan autobus koji je bio solidno popunjen. Doduše i putnici su bili maksimalno kooperativni. Čovek bi pomislio da ovo sve još kako-tako i funkcioniše.

Link to comment
Meni i dalje nije naleteo ni jedan.
+1Osecam se pokradeno. Prodje ceo mesec a ja sa mojom neocitanom mesecnom kartom ne naletoh na kontrolu cak ni u setnji.
Link to comment
Meni i dalje nije naleteo ni jedan.
Meni juče ušli, samo se prošetali kroz bus, ljudi se razbežali, neki brže-bolje skočili da se validiraju, ovi sišli na sledećoj stanici.
Link to comment
ja bih samo da zahvalim cika djilasu na onom sranju za broj stanica. vrh je stvar.
Opušteno, zahvalićeš kroz 5 meseci, ako do tada ne naprave neki web servis kao alternativu. :)
Link to comment
Meni juče ušli, samo se prošetali kroz bus, ljudi se razbežali, neki brže-bolje skočili da se validiraju, ovi sišli na sledećoj stanici.
Šta su onda lupali da će validiranje biti moguće samo prilikom ulaska. Cirkus od zemlje, a sistem je totalni fijasko, imam utisak da je više ljudi nekad otkucavalo karte, nego što se sad validira.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...