Jump to content

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

A sta treba da radi covek koji udje u autobus, pokusa da se validira™ i dobije poruku da nema dovoljno kredita?a) da pocne da se bije s kontrolorom koji se tu zatekaob) da klekne na kolena i pocne da moli da ne dobije kaznuc) da kaze jbg, izadje napolje na sledecoj i na trafici dopuni kartusta deluje logicno od te tri opcije?
Meni deluje logično da niko ne može da koristi uslugu koju nije platio. Kako to misliš da "dobije poruku da nema kredita"? Valjda zna koliko kredita ima na kartici. Ako zaboravi, uvek može da kupi kartu kod vozača. Cena retardiranosti i neodgovornosti mora da se plati, makar to bilo 100 din za 1 vožnju umesto 60.
Link to comment
Meni deluje logično da niko ne može da koristi uslugu koju nije platio. Kako to misliš da "dobije poruku da nema kredita"? Valjda zna koliko kredita ima na kartici. Ako zaboravi, uvek može da kupi kartu kod vozača. Cena retardiranosti i neodgovornosti mora da se plati, makar to bilo 100 din za 1 vožnju umesto 60.
I meni isto - zato mi opcija c) deluje kao logicno resenje. No medjutim, ne znam zasto sam iz pejsijevog posta zakljucio da opcija c) nije bila mogucnost.
Drugarici naplatili kaznu pre nekoliko dana. Ima busplus pre paid kartu. Validirala se i dobila informaciju da joj je sav kredit istekao. Jbg, desava se da ljudi budu zaboravni. Inace redovno placa prevoz kad god ga koristi ali sada se dogodilo da se preracunala.Prisutni kontrolor jedva docekao da naplati kaznu.
Nemam Busplus, pa ne znam da li bih uvek znao koliko kredita imam. Znam da nemam blage veze koliko kredita na telefonu, ako se to da uporediti. Sta, svaki posteni gradjanin kad se probudi treba da izrecituje zakletvu drzavu i proveri status svoje Busplus kartice? Vazi.
Link to comment
I meni isto - zato mi opcija c) deluje kao logicno resenje. No medjutim, ne znam zasto sam iz pejsijevog posta zakljucio da opcija c) nije bila mogucnost.Nemam Busplus, pa ne znam da li bih uvek znao koliko kredita imam. Znam da nemam blage veze koliko kredita na telefonu, ako se to da uporediti. Sta, svaki posteni gradjanin kad se probudi treba da izrecituje zakletvu drzavu i proveri status svoje Busplus kartice? Vazi.
Kad validiraš™ pojavi ti se preostali iznos na kartici.
Link to comment
Meni deluje logično da niko ne može da koristi uslugu koju nije platio. Kako to misliš da "dobije poruku da nema kredita"? Valjda zna koliko kredita ima na kartici. Ako zaboravi, uvek može da kupi kartu kod vozača. Cena retardiranosti i neodgovornosti mora da se plati, makar to bilo 100 din za 1 vožnju umesto 60.
Koliko kredita preostaje na kartici možeš da vidiš samo prilikom validacije, kad pisne zeleno sevne broj gore desno ako se ne varam.Onda se zezneš pa to u gužvi to nisi pročitao, ili si se zaboravio, pa kasnije ušao u autobus i validirao kartu posle zatvaranja vrata - kad ono crveno. Šta ti preostaje - da se dernjaš majstore stani, da se probijaš do vozača i kupuješ pojedinačnu kartu, da siđeš na prvoj stanici koja je možda u vukojebini (t.j. blizu koje nema trafike što prodaje karte), ili da klekneš, staviš glavu na panj i zavapiš "evo odrubite mi glavu jer sam okoristio uslugom a da je nisam platio"
Link to comment
Koliko kredita preostaje na kartici možeš da vidiš samo prilikom validacije, kad pisne zeleno sevne broj gore desno ako se ne varam.Onda se zezneš pa to u gužvi to nisi pročitao, ili si se zaboravio, pa kasnije ušao u autobus i validirao kartu posle zatvaranja vrata - kad ono crveno. Šta ti preostaje - da se dernjaš majstore stani, da se probijaš do vozača i kupuješ pojedinačnu kartu, da siđeš na prvoj stanici koja je možda u vukojebini (t.j. blizu koje nema trafike što prodaje karte), ili da klekneš, staviš glavu na panj i zavapiš "evo odrubite mi glavu jer sam okoristio uslugom a da je nisam platio"
Samo u Srbiji čovek smatra da mu je dozvoljeno da ne plati uslugu koju koristi, jer se (on sam) zajebao. Realno, građani prljavograda bi morali da shvate da nisu više kod mame i tate, i da nauče da snose odgovornost za svoje postupke.
Link to comment

Ja jako retko znam koliko mi je kredita preostalo. Malo uplaćujem, malo koristim, pa zaboravim dal sam prošli put ostao bez kredita. A ponekad i ne vidiš koliko ti je ostalo, kada si primoran da se validiraš izvodeći akrobaciju zbog koje bi dobio doživotni ugovor sa Cirque du Soleil. Ali na stranu to, nešto me drugo buni : jeste, jadno je da kontrolišeš samo one koji ne predstavljaju opasnost. Trebalo bi sve, ili nikoga, jašta.Ali ajde na trenutak da se stavimo u poziciju kontrolora - nekoga ko zarađuje 25.000 mesečno za privilegiju da svakog dana bira između toga da ga njegova firma šutne jer ne radi svoj posao kako treba i toga da ga neko prebije na mrtvo ime (pod pretpostavkom da ima samo šake, a ne nosi nož ili utoku). I onda treba raditi svoj posao kako treba. Kako da ne. Odjednom su GSP/BusPlus kontrolori prva i jedina linija odbrane protiv dijabola koji znaju da im se ništa neće desiti ako naprave neko sranje, jer eto, situacija je teška, naša deca, znate kako ide.

Link to comment
Samo u Srbiji čovek smatra da mu je dozvoljeno da ne plati uslugu koju koristi, jer se (on sam) zajebao. Realno, građani prljavograda bi morali da shvate da nisu više kod mame i tate, i da nauče da snose odgovornost za svoje postupke.
+100
Link to comment
Samo u Srbiji čovek smatra da mu je dozvoljeno da ne plati uslugu koju koristi, jer se (on sam) zajebao. Realno, građani prljavograda bi morali da shvate da nisu više kod mame i tate, i da nauče da snose odgovornost za svoje postupke.
U pravu si sto posto, ali malog zdravog razuma nije naodmet.Busplus, GSP i Grad Beograd neće propasti ako kontolor pusti pacey-a (koji je zaboravio novčanik) da se nekažnjeno vozi do prve sledeće stanice.
Link to comment
Samo u Srbiji čovek smatra da mu je dozvoljeno da ne plati uslugu koju koristi, jer se (on sam) zajebao. Realno, građani prljavograda bi morali da shvate da nisu više kod mame i tate, i da nauče da snose odgovornost za svoje postupke.
+100
Serete kvake. Zajebala se, ovaj je uhvatio u mašinu i nije joj ni pružio priliku da ode do vozača da kupi kartu. Odma je bilo "vašu legitimaciju" i sl. U istom autobusu se barem 10 ljudi uopšte i nije validiralo. Njih niko ništa nije pitao.Evo, kada sledeći put budete videli kontrolu u busu pratite njihov rad i to koga propuštaju da prekontrolišu. Pa se javite ovde sa pričom da mora da se zna neki red i da se zakoni moraju poštovati i tako to. Edited by pacey defender
Link to comment

pa jel su ti lepo objasnili da zakon ne vazi za decu, sta oces? mislim u pravu su, zakon ne vazi za decu, ali daj bar da ne moralisemo kada neko devojce zaboravi da dopuni karticu.

Link to comment
Kad validiraš™ pojavi ti se preostali iznos na kartici.
Samo u Srbiji čovek smatra da mu je dozvoljeno da ne plati uslugu koju koristi, jer se (on sam) zajebao. Realno, građani prljavograda bi morali da shvate da nisu više kod mame i tate, i da nauče da snose odgovornost za svoje postupke.
O cemu pricas ti? Zar nije pre 20 minuta po tvojoj prici mogla da ode kod vozaca i kupi kartu? Sad kad vidimo da nije ni to mogla, nema nikakve veze, udri dalje - da je cackala mak od strudle izmedju zuba u mladosti, a ne prala zube u Beogradu mozda ne bi bila tako bahata da ne pamti koliko je prekjuce imala na kartici itd. bla bla bla truc.Realno, opravdavate klasicno nasilje isfrustriranih kontrolora. Napusavaju ih svi redom (i to za malu platu) i onda maltretiraju one, koji nisu toliko vicni u samoodbrani. Jel i to tako svuda u svetu? Jeste qrac moi.
Link to comment

Samo da razjasnim, nije je fizički sprečavao da ode do vozača. To bi naravno bilo nedozvoljeno i mislim da imaju instrukcije da to ni pod kojim okolnostima ne smeju da rade. Ali dovoljno je to što je odmah skontao da je ova laka meta za naplatu kazne. Njoj bilo neprijatno i blam je bio pred celim busom pa mu je dala ličnu kartu.

Link to comment

Nema nikakve veze. Imao sam dovoljno susreta s bahatim kretenima iz GSP-a da mi je jasno kako je to izgledalo. Glume strogocu, ako treba povise glas ili pocnu da se dernjaju dok zrtva ne popusti. Naravno, ako ih napuse kurcem, podviju rep i pobegnu. Ali tako je to svuda u svetu...

Link to comment
Ček, pre mesec dana je bilo "Znamo mi za šta njima treba ta statistika. Taman posla da je zbog uvođenja novih polazaka". I sada kada stvarno uvode neke nove polaske koje pravdaju tom statistikom vama opet nešto ne valja? :blink: Hela je 100% u pravu. Nismo mi za demokratiju. Ovaj narod treba samo tući govnjivom motkom jer će tada da ćuti i sve će mu biti potaman.
Nešto nisam primetio te famozne polaske i nova vozila na pojedinim linijama.Sve ovo mi liči na predizborna obećanja "Bićemo lideri u gradskom prevozu""Obezbedićemo 100.000. novih vozila"Pa dobro, daj da vidim te konkretne rezultate.Glede Pejsijeve drugarice, sa strane zakona - kontrola je u pravu: nemaš kartu - plati kaznu.Sa druge strane, daj da vidimo kako ta kontrola kažnjava mandrile koje baš briga da nemaju kartu. Tu je na potezu GSP, tj. BusPlus menadžment. Ako znaju da postoji gomila ljudi koji su kamiondžije, neka zaposle iste takve budale koje će uspeti da naplate uslugu od dileja.
Link to comment
На аутобуским градским линијама 33, 35, 42,43, 48, 79, 303, 610, као и приградској линији 493 од 2. априла ове године биће уведен додатни број возила.Показало се да је на наведеним линијама број очитавања картица изразито велики, што указује на то да је постојећи капацитет недовољан и да треба повећати број возила.
Nema 83ke?Dajem carstvo da vidim Teofila kako nakon čitanja ove vesti spuštenog nosa prilazi validatoru i prinosi mu karticu! :D
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...