Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Bilo na televizoru u nekoj emisiji za potrošače prilog o BUS Plusu i ovom SMS info servisu. Ekipa emisije testirala valjanost ovog SMS servisa i našla totalne nelogičnosti, koje sam i ja primetio. Na primer, pozoveš ovaj servis i na displeju telefona ti izbaci da autobus na toj i toj liniji je udaljen jednu stanicu, kad ono u stvarnosti ili je već prošao ili ga čekaš 15 minuta, a stanice su udaljene jedva 300 metara, i vizuelno možete da primetite bus na prethodnoj stanici.Jedino logičko objašnjenje je da naš čovek ume da zajebe svaku tehnologiju. Džaba dži-pi-es u svakom busu, džaba sav haj-tek u sudaru sa Srbinom ...A onda se pojavljuje onaj čika iz gradske uprave, Ožegović mu je prezime, i kaže da se u perspektivi očekuje da se najava dolaska autobusa ne objavljuje brojem stanica nego minutima. Dalje, ponovio je da će i ubuduće SVI morati da se validiraju, i, treće, najavio je uvođenje dnevnih, nedeljnih karata. Međutim, nikako da neko spomene uvođenje vremenskih karata (u trajanju sat i po ili dva sata) ili da svaka vožnja od 60 dinara ima vremensku važnost, tako da korisnik može u tom vremenskom intervalu da promeni koliko hoće buseva ukoliko želi da dođe iz tačke A u tačku B ...
nikako da pomenu da li roditelj sa malom decom treba prvo da pogine zajedno sa decom ili da se prvo validuje, pa posle da pogine? posebne potrebe i invalidi u pratnji takodje, da li da pustimo da invalid malo leti, pre nego sto se snadje, ili da se prvo validuje, pa da leti. babe sa cegerima da ne pominjem. sta ima ko nije fizichki spreman ima da se aka po hajtek prevozu <_<boli me sto je svuda u svetu tako. mi cemo se izivljavamo nad nechim sto je jednom pristojno resheno pre 30 godina. zabole me i kako ce da ga kontrolishu, kad su ga vec naplatili. zivo im je za marketing vazno kuda idu gluvi i slepi. seronje angry.gifedip. dakle, da. ponavljam se. stalno se ponavljam. Edited by thermal bug
Link to comment

Drugarici naplatili kaznu pre nekoliko dana. Ima busplus pre paid kartu. Validirala se i dobila informaciju da joj je sav kredit istekao. Jbg, desava se da ljudi budu zaboravni. Inace redovno placa prevoz kad god ga koristi ali sada se dogodilo da se preracunala. Prisutni kontrolor jedva docekao da naplati kaznu. A govorio ja da nije duzna da daje licne podatke nekom tamo radniku neke tamo firme. Nista.

Link to comment
Naravno da ne valja. Gužva u pedesetici je stvar koja je konstanta već deceniju. Ja se njom vozim 3 puta godišnje, ali znam bar 5 ljudi koji je koriste redovno i kukaju.Je l treba da kažem da valja to što zaposleni u GSP-u, oni koji bi do sad i bez validatora trebalo da znaju kako radi koja linija, bacaju desetak random linija koje treba da se popune, čisto da bi se pokazalo da se nešto radi?
+1Jadni, kako li su do sada smišljali gde kolko buseva da puste? Prosto, nemam sna zbog njih.Jesu počeli da postavljeju kamere zarad čuvanja imovine (validatora)? Jesu.Lepo, neka iskoriste i analiziraju malo to što snime, umesto da najinteresantnije snimke kače na youtube.
Link to comment
Drugarici naplatili kaznu pre nekoliko dana. Ima busplus pre paid kartu. Validirala se i dobila informaciju da joj je sav kredit istekao. Jbg, desava se da ljudi budu zaboravni. Inace redovno placa prevoz kad god ga koristi ali sada se dogodilo da se preracunala. Prisutni kontrolor jedva docekao da naplati kaznu. A govorio ja da nije duzna da daje licne podatke nekom tamo radniku neke tamo firme. Nista.
Vozila se bez karte i dobila kaznu. U cemu je problem? (vjerovatno sto je drugarica)
Link to comment
Drugarici naplatili kaznu pre nekoliko dana. Ima busplus pre paid kartu. Validirala se i dobila informaciju da joj je sav kredit istekao. Jbg, desava se da ljudi budu zaboravni. Inace redovno placa prevoz kad god ga koristi ali sada se dogodilo da se preracunala. Prisutni kontrolor jedva docekao da naplati kaznu. A govorio ja da nije duzna da daje licne podatke nekom tamo radniku neke tamo firme. Nista.
Da ponovim borisovo pitanje - pa sta?Zaborave ljudi i da uplate markicu za novi mesec, pa opet placaju kaznu kada ih uhvati kontrola. Koja je poenta ove price?
Link to comment

Bilo je očigledno da nije ušla u bus da bi se švarcovala. Validirala se i kontrolor je video da je validator pokazao da je potrošena dopuna.A poenta je - znaš kada bi bio tako revnosan da je naišao na borisa, hazarda ili mene?! Kada vide da žensko nema kartu postaju najrevnosniji u svom poslu. Kada se muškarac švercuje ( i to otvoreno švercuje - kaže da neće da plati kartu), ovi se poviju i odu dalje jer ne žele da rizikuju da dobiju batine.

Link to comment
Znaci kontroler treba da utvrdi da li je neko imao namjeru da se svercuje ili ne, onako odokativno?
Nisi razumeo. Kontrolori se ne ponašaju jednako prema muškarcima i ženama.edit: sori, ublazicu komentar. Edited by pacey defender
Link to comment

Ja sam shvatio da Pejsi zeli da kaze da je dzukacki sto ridzovani naplacuju kazne samo onima od kojih su fizicki superiorniji. Ako vec nemas muda da budes revnostan i kacis se sa muskarcima, onda budi covek pa nemoj kaznjavati ni zene. Ili idi radi nesto drugo.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

U drugom postu sam razjasnio o čemu se radi. I da se vratim na tvoje pitanje od ranije - da, ukoliko već propuštaju muškarce švercere, ne bi im otpala kosa sa glave kada bi isti princip primenili na devojci koja očigledno nije imala nameru da se prošvercuje. Pre nekoliko dana sam prvi put u ne znam koliko vremena zaboravio novčanik i to provalio tek u autobusu. Kao za inat, tu je bio kontrolor. Pitao me je za legitimaciju a ja sam mu rekao da nemam jer sam zaboravio novčanik i da ću sići na narednoj stanici što sam i učinio. Nije imao problem sa tim. NIje insistirao da mu dajem podatke, nije ništa rekao, samo je produžio dalje.

Link to comment
Ja sam shvatio da Pejsi zeli da kaze da je dzukacki sto ridzovani naplacuju kazne samo onima od kojih su fizicki superiorniji. Ako vec nemas muda da budes revnostan i kacis se sa muskarcima, onda budi covek pa nemoj kaznjavati ni zene. Ili idi radi nesto drugo.
Pa realno, kad nemaš kartu treba da platiš kaznu. S druge strane u varvarogradu, vlada zakon jačeg i za to su najmanje krivi ti ljudi koji rade svoj posao za manje 25k mesečno. Treba sad da popije šutku od horde maminih sinova koji idu prevozom na utakmicu.
Link to comment

Ne sporim da su propisi propisi, ali mene bi licno bilo stid od samoga sebe da naplacujem kazne samo zenama. Logicno bi bilo da su prema zenama popustljiviji, a ne da na njima glume strogocu.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

pa treba josh par godina da 'nashe devojke' stasaju do lichne karte. onda ce se druga pesma pevati ^_^

Edited by thermal bug
Link to comment
Pa realno, kad nemaš kartu treba da platiš kaznu. S druge strane u varvarogradu, vlada zakon jačeg i za to su najmanje krivi ti ljudi koji rade svoj posao za manje 25k mesečno. Treba sad da popije šutku od horde maminih sinova koji idu prevozom na utakmicu.
A sta treba da radi covek koji udje u autobus, pokusa da se validira i dobije poruku da nema dovoljno kredita?a) da pocne da se bije s kontrolorom koji se tu zatekaob) da klekne na kolena i pocne da moli da ne dobije kaznuc) da kaze jbg, izadje napolje na sledecoj i na trafici dopuni kartusta deluje logicno od te tri opcije?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...