Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Danas rekord. Stanica kod Sava centra ka gradu, 6 (šest) 17tica za redom, u 5 minuta.Mora da se danas niko po gradu nije validirao.
možda je bio neki čep™
Link to comment
Sleteo autobus 101, povređena 4 Izvor: Tanjug, 24sata.rs Beograd -- Autobus gradskog saobraćajnog prevoza na liniji 101 sleteo je s puta oko 16.30 časova u Padinskoj skeli i povređena su četiri putnika. U Hitnoj pomoći kažu da su povređene četiri žene starosti oko 60 godina, od kojih se kod tri sumnja na kontuziju grudnog koša, a jedna ima ranu na glavi. One su kolima Hitne pomoći prebačene na Urgentni centar gde im je ukazana lekarska pomoć. Kako nezvanično saznaje list "24 sata" , vozač tvrdi da mu je pozlilo i da je zato došlo do nezgode. Istraga je u toku.
Link to comment
Vozač šipkom prebio direktora LasteIzvor: Beta petak 23.03.2012 | 23:10Beograd -- Direktor saobraćajnog preduzeća "Lasta" za gradski i prigradski prevoz Vladan Maksimović teško je povređen kada ga je napao jedan od vozača.Maksimovića je, kako je navedeno, metalnom šipkom napao vozač S. M. koga je direktor kaznio zbog neizvršavanja radnih obaveza. http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2012&mm=03&dd=23&nav_category=16&nav_id=593900
Link to comment
U trolama ima par ekipa koje se smenjuju. Čak su se organizovali da ulaze na stanicama (u Vojislava Ilića) gde nikada nisu ulazili i prepadaju ljude. Druga ekipa čeka na Slaviji i ide do Terazija, a onda obrće krug. Moram reći da su mnogo ljubazni.
Vojislava Ilića, linija 29, svakog dana oko 7:15-7:45 idem na posao i nisam imao tu sreću da naiđem na ridžovane.A nestrpljivo ih čekam na partiju razgovora pošto ne otkucavam mesečnu kartu naravno.Samo jedanput ušli, ali sam baš tada bio nešto neispavan, u polu-dremci, zatvorenih očiju. Dok sam otvorio oči, već je bio otišao dalje. Propuštena prilika... :(
Link to comment
На аутобуским градским линијама 33, 35, 42,43, 48, 79, 303, 610, као и приградској линији 493 од 2. априла ове године биће уведен додатни број возила. Показало се да је на наведеним линијама број очитавања картица изразито велики, што указује на то да је постојећи капацитет недовољан и да треба повећати број возила.
samo još kad bi bilo > 1
Link to comment

Ja se često vozim 33jkom, i odgovorno tvrdim da gužva nije ništa veća od uobičajene prosečne, makar do Slavije. Plus, ona dobrim delom deli trasu/ima paralelnu sa 48. Za razliku od recimo pedesetice, gde je dokazano krkljanac uvek i svuda, ali izgleda da od gužve ljudi ne mogu da izvade karticu/stignu do automata, da se validiraju, pa onda ništa, to se ne važi kao podatak.Jebeni retardi.

Link to comment

I znate šta će na kraju biti:Eto, uveli smo validatore te smo ustanovili da nigde nema gužve (pošto se tek trećina validira, je l' te). Zato nema potrebe da na liniji 33. uvedemo dodatna vozila.

Link to comment

Ček, pre mesec dana je bilo "Znamo mi za šta njima treba ta statistika. Taman posla da je zbog uvođenja novih polazaka". I sada kada stvarno uvode neke nove polaske koje pravdaju tom statistikom vama opet nešto ne valja? :blink: Hela je 100% u pravu. Nismo mi za demokratiju. Ovaj narod treba samo tući govnjivom motkom jer će tada da ćuti i sve će mu biti potaman.

Link to comment
Ček, pre mesec dana je bilo "Znamo mi za šta njima treba ta statistika. Taman posla da je zbog uvođenja novih polazaka". I sada kada stvarno uvode neke nove polaske koje pravdaju tom statistikom vama opet nešto ne valja? :blink: Hela je 100% u pravu. Nismo mi za demokratiju. Ovaj narod treba samo tući govnjivom motkom jer će tada da ćuti i sve će mu biti potaman.
Ja se često vozim 33jkom, i odgovorno tvrdim da gužva nije ništa veća od uobičajene prosečne, makar do Slavije. Plus, ona dobrim delom deli trasu/ima paralelnu sa 48. Za razliku od recimo pedesetice, gde je dokazano krkljanac uvek i svuda, ali izgleda da od gužve ljudi ne mogu da izvade karticu/stignu do automata, da se validiraju, pa onda ništa, to se ne važi kao podatak.Jebeni retardi.
Je l znaš ti nešto o gužvi na tim linijama ili je ovo samo onako?
Link to comment
Ček, pre mesec dana je bilo "Znamo mi za šta njima treba ta statistika. Taman posla da je zbog uvođenja novih polazaka". I sada kada stvarno uvode neke nove polaske koje pravdaju tom statistikom vama opet nešto ne valja? :blink:
Ćuti, dobro je da postoji internet, inače bi cimali za rukav kontrolore da saslišaju sve primedbe i prenesu ovima gore.
Link to comment
Je l znaš ti nešto o gužvi na tim linijama ili je ovo samo onako?
Nemam pojma o gužvi u 33, a ni u 50ici, već mi je muka od stalne kuknjave kako ništa ne valja.Dešavaju se neke nove stvari, sada je tu sms da saznamo koliko je blizu bus, postavljaju se i paneli gde će to isto da piše. Eto, uvode i neke nove polaske da uvode. Meni to liči na nekakvo poboljšanje.Jasno mi je da postoje propusti. Da i dalje postoje gužve, da je sms servis manjkav i da bi mogao bolje informacije da daje. Ali ipak se nešto dešava i poboljšava. Zato me nervira stalna kuknjava kako ništa ne valja i čak i kada se uradi nešto smisleno traži se dlaka u jajetu da bi i dalje moglo da se kuka.
Link to comment
Nemam pojma o gužvi u 33, a ni u 50ici, već mi je muka od stalne kuknjave kako ništa ne valja.
Naravno da ne valja. Gužva u pedesetici je stvar koja je konstanta već deceniju. Ja se njom vozim 3 puta godišnje, ali znam bar 5 ljudi koji je koriste redovno i kukaju.Je l treba da kažem da valja to što zaposleni u GSP-u, oni koji bi do sad i bez validatora trebalo da znaju kako radi koja linija, bacaju desetak random linija koje treba da se popune, čisto da bi se pokazalo da se nešto radi?
Link to comment

Linija 50 je u nekoj anketi oglasena kao najgora. Citao sam o tome u Blicu pre pola godine. Fora sa tom linijom je sto ljudi cesto putuju svega par stanica i onda verovatno racunaju da ne moraju da se validiraju. Uvek je guzva; ne secam se da sam se vozio tim busom a da je bio onako lagodno moguce proci od vrata do vrata. Sto se tice 48 busa, apsolutno niko se ne validira kada udje u autobus kod toplane na miljakovcu i ide dalje, ka krajnjoj stanici. to je slepo crevo i tu nikada nije bilo kontrolora. nego, malopre sam se vracao trojkom sa ade. U jednom trenutku neki turetas krece da daje neki ritam rukama i ustima. Ispred njega ga sredovecni neugledni lik upozorava da prestane sa time. Ovaj nastavlja, krece koskanje. Ovaj ispred otkopcava jaknu i pokazuje noz u unutrasnjem dzepu i krece rukom da prelazi preko svog vrata, sugerisuci sta ce ovome da uradi ako ne prestane. Ture nastavlja da daje ritam. Ovaj ponovo podseca da ima noz.... Izasao sam na sledecoj stanici. Zajebi.

Link to comment

Bilo na televizoru u nekoj emisiji za potrošače prilog o BUS Plusu i ovom SMS info servisu. Ekipa emisije testirala valjanost ovog SMS servisa i našla totalne nelogičnosti, koje sam i ja primetio. Na primer, pozoveš ovaj servis i na displeju telefona ti izbaci da autobus na toj i toj liniji je udaljen jednu stanicu, kad ono u stvarnosti ili je već prošao ili ga čekaš 15 minuta, a stanice su udaljene jedva 300 metara, i vizuelno možete da primetite bus na prethodnoj stanici.Jedino logičko objašnjenje je da naš čovek ume da zajebe svaku tehnologiju. Džaba dži-pi-es u svakom busu, džaba sav haj-tek u sudaru sa Srbinom ...A onda se pojavljuje onaj čika iz gradske uprave, Ožegović mu je prezime, i kaže da se u perspektivi očekuje da se najava dolaska autobusa ne objavljuje brojem stanica nego minutima. Dalje, ponovio je da će i ubuduće SVI morati da se validiraju, i, treće, najavio je uvođenje dnevnih, nedeljnih karata. Međutim, nikako da neko spomene uvođenje vremenskih karata (u trajanju sat i po ili dva sata) ili da svaka vožnja od 60 dinara ima vremensku važnost, tako da korisnik može u tom vremenskom intervalu da promeni koliko hoće buseva ukoliko želi da dođe iz tačke A u tačku B ...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...