Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Juce sam zaboravio novcanik i krenuo u voznju. I bas kao za inat to je bila prva voznja u kojoj sam video ridzovana. Ispadoh svercerom. <_< edit> bas je to bilo kod 6 kaplara. beholder, mislim da je to bilo u utorak ali sad vise nisam siguran. recimo da je bilo oko pola 11 - 11 uvece.
E da, kod 6 kaplara je nemoguće proći bez ridžovana, idu od te stanice do SIV-a i onda okreću nazad.
Link to comment
Ooovaaaaj™, ja moram da kažem da do sad nisam video ni jednog jedinog ridžovana u vozilima, otkad je ovo stupilo na snagu. Je l će to sad tako biti sve do izbora?
Od BusPlusizacije dva-tri puta, mislim. Sve na relaciji SIV-Z.Venac. Retko putujem drugim trasama, doduše... Lepa im ona sokoćala, kolor ekran, fine ikonice... Čekira i preko novčanika.
Link to comment
Ooovaaaaj™, ja moram da kažem da do sad nisam video ni jednog jedinog ridžovana u vozilima, otkad je ovo stupilo na snagu. Je l će to sad tako biti sve do izbora?
Do sada naleteo 2 puta, jednom u 23ojci, jednom u 40ici. Sve u poslednjih 10 dana.
Moram reći da su mnogo ljubazni.
Jesu, stvarno su ljubazni i kulturni i potpuno se drugačije ponašaju od GSP kontrolora.Osim jedne sitnice : pošto nemaju uniforme ni bilo šta slično, ja ih svaki put ljubazno zamolim da mi pokažu svoju identifikaciju. Jebote, kakve face prave, ko da sam im tražio da mi daju uzorak stolice, na licu mesta.
Link to comment
Meni upali u tramvaj kod buvljaka. Validatori bili iskljuceni pa su verbalno ispitivali ljude da li imaju kartu.
Pojasni malo? Koji su validatori bili isključeni? Njihovi za proveru ili u tramvaju?
Link to comment

Juče sam imao bliske susrete sa 3 ekipe ridžovana.Iznenadilo me ćaskanje na srednjoj platformi (parafraziram):A: Jes', sad ću da naplaćujem kazne za 25.000 mesečnoB: Ja juče naplatio kaznu u kešu, baš mi dobro legloA: Pa jeste...edit: baš kod 6 kaplara. Odvezli se skroz do Z. venca.

Edited by CTale
Link to comment

kad pominjete, u toj 18-ici koja je mene prepala a nije izlistana sms-om nisu radili validatori. moguće da stvarno sistem fercera samo sa ''online'' autobusima.

Link to comment

Biće da je ta "fora" - bus koji ima i kome rade validatori može da se "registruje" sms sistemom.Oni drugi su ili "offline" ili "fantomski" busevi - ako ih nema na sms sistemu ne moramo da se "čekiramo" :)Ridžovana ima "samo" nedeljom ako je po mom iskustvu...u 23 potez Ada - B. brdou 7ci potez Glavna železnička - OTCradnim danima ih nisam viđao a uglavnom se vozam po centru ...

Edited by eye of the beholder
Link to comment
E da, kod 6 kaplara je nemoguće proći bez ridžovana, idu od te stanice do SIV-a i onda okreću nazad.
Kompanija u kojoj radim je u YUBC-u. Svaki dan od Slavije idem ili sa 78/83 direktno, ili tramvajem do Hajata, pa presedam na bilo koji bus.U poslednje 2-3 nedelje nijedan ridžovan nije ušao. Inače umeju da budu malo nadobudni kad im tražiš legitimaciju u stilu Kako to meni ne veruješ da sam ridžovan.A za ovog bezobraznog što pita klinca zašto ga gleda mogu jedino poželeti da naleti na nekog baby-face tabadžiju angry.gif
Link to comment

Komsija, naleti na kavu :). Fakat ih ima mnogo manje nego dok nije uveden ovaj sistem. Par puta sam naisao na njih ali nista pretjerano, doduse, ja kuci idem 17icom a tamo sam ih u protekla dva mjeseca sreo dva puta, i par puta na smederevskom putu.

Link to comment

Danas rekord. Stanica kod Sava centra ka gradu, 6 (šest) 17tica za redom, u 5 minuta.Mora da se danas niko po gradu nije validirao.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...