Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Moze li neko da mi objasni korist od tih sms-ova osim naravno parapsihopatoloskih i za vlasnike busplusa, kad u vecini slucajeva imas samo jednu opciju prevoza cekas te cekas. Smes da zapalis jos jednu, jer je bus 5 stanica od tebe?
Jos uvek dok je besplatno, korist je iskljucivo psiholoska, da znas koliko je udaljen, pa osetis neku sigurnost i opustenost ili ako si raspolozen prosetas do sledece stanice. Onog trenutka kad budu krenuli da naplacuju, ne vidim nikakvu korist od toga.
Link to comment
Moze li neko da mi objasni korist od tih sms-ova osim naravno parapsihopatoloskih i za vlasnike busplusa, kad u vecini slucajeva imas samo jednu opciju prevoza cekas te cekas. Smes da zapalis jos jednu, jer je bus 5 stanica od tebe?
1. Znas da li da se guras po svaku cenu ili da cekas sledeci2. Mozes da planiras kada ces izaci iz zgrade i tako skracujes vreme cekanja na stanici3. Ako imas vise alternativnih nacina na stignes sa tacku A na tacku B, mozes da bacis pogled na redosled dolazaka i odaberes onaj koji ti se cini udobnijim4. Imas psiholosko olaksanje - znas da se vozilo krece ka tebi i gubis efekat Sredingerove macke (autobus koji i postoji i ne postoji)5. Ako vidis da autobus stoji na terminusu duze od 5-10 minuta, mozes da zabelezis vreme i zalis se dispeceru i gradskoj upravi
Link to comment
1. Znas da li da se guras po svaku cenu ili da cekas sledeci2. Mozes da planiras kada ces izaci iz zgrade i tako skracujes vreme cekanja na stanici3. Ako imas vise alternativnih nacina na stignes sa tacku A na tacku B, mozes da bacis pogled na redosled dolazaka i odaberes onaj koji ti se cini udobnijim4. Imas psiholosko olaksanje - znas da se vozilo krece ka tebi i gubis efekat Sredingerove macke (autobus koji i postoji i ne postoji)5. Ako vidis da autobus stoji na terminusu duze od 5-10 minuta, mozes da zabelezis vreme i zalis se dispeceru i gradskoj upravi
:D petica je najaca. Za ove linije na pola sata pa naucis kad stizu?Relativno nedavno su uveli pokazivace dolaska u nyc metro i samo je mala psiholoska prednost gledas u semafor umesto u tunel. Samo negde moes da iskoristis eventualno lokal.
Link to comment
Za ove linije na pola sata pa naucis kad stizu?
Научиш ако иду на време. Једини полусатни бус за који знам да се манијачки држи распореда је линија 20. али то је једна од најкраћих линија у граду.
Link to comment
1. Znas da li da se guras po svaku cenu ili da cekas sledeci2. Mozes da planiras kada ces izaci iz zgrade i tako skracujes vreme cekanja na stanici3. Ako imas vise alternativnih nacina na stignes sa tacku A na tacku B, mozes da bacis pogled na redosled dolazaka i odaberes onaj koji ti se cini udobnijim4. Imas psiholosko olaksanje - znas da se vozilo krece ka tebi i gubis efekat Sredingerove macke (autobus koji i postoji i ne postoji)5. Ako vidis da autobus stoji na terminusu duze od 5-10 minuta, mozes da zabelezis vreme i zalis se dispeceru i gradskoj upravi
Question is da li će to vredeti cene koju će rebnuti za pola godine, a koja neće biti manja od recima 30 din po smsu.Slaćeš samo baš kad moraš.Da su pametni ko što nisu, stavili bi simboličnu cenu 2 ili 3 dinara, ali bi zato svi manijakalno čukali više puta dnevno, maltene na svakoj stanici.Ne bi znali šta će s parama.
Link to comment

6. kada ideš negde blizu, da vidiš da li uopšte da čekaš bus, ako ćeš brže peške. (tako ja kad idem na posao)mada, ta informacija ne vredi ni 0,5 dinara, kada krenu da naplaćuju.

Edited by Tihajeza
Link to comment

Čini mi se da je najavljeno da će cena biti 1 dinar nakon promocije. Mrzi me sad da kopam gde sam video taj link.Po meni, ova usluga bi trebalo da bude besplatna, tj. da Busplus prebija te račune sa mobilnim operaterima od onih 8,53% koje dobijaju.Problem ostaje da neka vozila nisu prijavljena u sistemu. Najčešći uzrok je da vozači nisu promenili smer na svom uređaju prilikom dolaska u okretnicu ili da jednostavno ni ne ubace svoju karticu u vozački validator. :DDoduše, prema mojoj odokativnoj evidenciji, ovo se dešava na manje od 5% vozila, ali i to bi trebalo svesti na nulu. :)

Link to comment

Jutros mi je za 89 pokazalo 17, 25 (čemu ovaj drugi broj?), a bus je stigao posle 20 sekundi.Bar na ovoj stanici na kojoj čekam ovaj sistem očigledno fula.edit: ova stanica je, inače, 2. posle terminusa.

Edited by CTale
Link to comment
Jutros mi je za 89 pokazalo 17, 25 (čemu ovaj drugi broj?), a bus je stigao posle 20 sekundi.Bar na ovoj stanici na kojoj čekam ovaj sistem očigledno fula.edit: ova stanica je, inače, 2. posle terminusa.
Meni je za prve dve od terminusa u bloku pokazao da stanice ne postoje :o .Tek gore u J.Gagarina kod Tel. centrale mi je pokazao podatke
Link to comment
Научиш ако иду на време. Једини полусатни бус за који знам да се манијачки држи распореда је линија 20. али то је једна од најкраћих линија у граду.
Dzaba im raspored kada idu samo na pola sata. 20ica se uvek pojavi onda kada mi ne treba. A kada mi treba, onda treba da cekam 20 min <_<
Link to comment
Čini mi se da je najavljeno da će cena biti 1 dinar nakon promocije. Mrzi me sad da kopam gde sam video taj link.Po meni, ova usluga bi trebalo da bude besplatna, tj. da Busplus prebija te račune sa mobilnim operaterima od onih 8,53% koje dobijaju.Problem ostaje da neka vozila nisu prijavljena u sistemu. Najčešći uzrok je da vozači nisu promenili smer na svom uređaju prilikom dolaska u okretnicu ili da jednostavno ni ne ubace svoju karticu u vozački validator. :DDoduše, prema mojoj odokativnoj evidenciji, ovo se dešava na manje od 5% vozila, ali i to bi trebalo svesti na nulu. :)
Ako bude tako (nism čuo taj info) onda priznajem da sam pogrešio, i to je razumna cifra.5-10 dinara dnevno nije problem da bi se čovek bolje organizovao da negde stigne.
Link to comment
možda je 2 od 10 puta servis bio tačan.juče čekam tramvaj sedam, kod beograđanke. servis pokazuje da je udaljen 0 stanica (znači samo što nije). nema ga 15 minuta. zatim pokazuje da je udaljen 2 stanice. čekam još 5 minuta.zatim dolazi trojka, za koju je pisalo da je udaljena 19 stanica (!) i vozač izlazi iz kabine i viče: "Ko čeka sedmicu, neće doći ovde, idite na Slaviju!".dešavalo mi se da je pokazivalo udaljenost od 10 stanica, a da bus stigne za pola minuta. taj bus nije imao gps uopšte i servis je pokazivao podatak za neki bus iza njega.prošlo je desetak dana uvođenja sms sistema, a ja mu više uopšte ne verujem.
samo da znaš to je važilo samo za ovaj vikend (16-18 mart)
Meni se cini da u tom slucaju prikazuje zbirno. Dakle, x stanica do okretnice + suprotni pravac do one na kojoj cekas. Sinoc je malo strajkovao sistem kada sam cekao 89. Prvo mi napise 1,3 - zatim 3,5 - posle par minuta 3,10. Nego, da li sam ja jedini kome deluje glupo da se ovo placa? Gledajuci koliko puta proverim tokom dana, cak i da kosta samo 5 dinara, za mesec dana bih potrosio bar 500-600. Drugim recima, koristio bih taj servis kad je bas bitno (mozda par puta mesecno, ako i toliko), a u tom slucaju mi je sve jedno bilo da li kosta 5, ili 25 dinara. Meni bi ovo bilo korisno kada bih mogao da ga trosim non stop.
Jos uvek dok je besplatno, korist je iskljucivo psiholoska, da znas koliko je udaljen, pa osetis neku sigurnost i opustenost ili ako si raspolozen prosetas do sledece stanice. Onog trenutka kad budu krenuli da naplacuju, ne vidim nikakvu korist od toga.
6. kada ideš negde blizu, da vidiš da li uopšte da čekaš bus, ako ćeš brže peške. (tako ja kad idem na posao)mada, ta informacija ne vredi ni 0,5 dinara, kada krenu da naplaćuju.
Ako nakače bilo koju cifru na ovu usluga, ona gubi svoju svrhu!
Link to comment

Mogli bi da promene imena stanica. Juce sam zapazio prilicno glupu situaciju. Idem 73ojkom ka blokovima, posle 3km voznje kroz ulicu Omladinskih Brigada skrece u Jurija Gagarina, staje na stanici, a onaj validator prica stanica Omladinskih Brigada

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...