Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Ja ću malo da se vratim na prikazivanje broja stanica između autobusa i krajnjeg korisnika ako nemate ništa protiv :-)Pre neki dan pošaljem sms da vidim šta me čeka za prevoz dublje u Zemun i dobijem poruku da je 84 "2,6", što je neko objasnio ovde da se radi o dva autobusa, 707 je prikazivao 1 stanicu, 704 dve stanice. Mana ovog sistema je to što neko ko ne zna za stanice koje ova dva poslednja autobusa preskaču može da se primi i da čeka kao mamlaz na te dve stanice - a autobus stoji na Zelenjaku i nema nameru da krene. Druga situacija je preko puta Glavne pošte. Čekam trolejbus i displej pokazuje da je 40 udaljen jednu stanicu, a da je 41 dve stanice daleko. Trola 40 stiže, ali je gužva, pa ja stojim i čekam dalji razvoj događaja. Trola 41 je na početnoj stanici, to mi je jasno. 41 se menja u jednu stanicu udaljenosti, a onda nestaje sa displeja posle par minuta. Nakon oko minut se ponovo vraća na tabelu i još uvek pokazuje jednu stanicu udaljenosti. Moje pitanje je u kojem trenutku se uključuje "1 stanica"? Da li se to dešava dok prilazi stanici kod Politike ili tek kad stigne? Dugačke su to stanice i prilično smorne za trolejbus, naročito ako je gužva u gradu. Posle otprilike osam minuta pojavljuju se dve trole na liniji 41 - druga nije bila naznačena uopšte na displeju.Ja se nadam da se sistem sada "gradi", odnosno skuplja statistiku i prolazna vremena kako bi u budućnosti mogla da se radi procena dolaska u minutima. Ideja obaveštavanja o dolascima je uvek dobra, ali ovo sa stanicama ima solidnih mana.

Link to comment

Što se mene tiče, uopšte ne moraju da postavljaju monitore na stanicama ako će postojati mogućnost da se SMSom besplatno dobije informacija o udaljenosti autobusa. Džabe bacaju pare, ovo sa SMS je savršeno osmišljen sistem, samo treba da zapravo pruže ispravne informacije. Na 3 minuta od mene je autobuska stanica koju koristim svakodnevno. Pošaljem SMS i otprilike znam kada da izađem iz kuće. Kada bude zima napolju ovo će biti spasonosna usluga, mnogo bolja od ekrana na stanicama jer od kuže može da se dobije info. Malopre sam završio kupovinu. Tu staje trocifreni bus koji me vodi do kuće i koji vikendom ide na sat i po. Poslao SMS , dobio informaciju da autobus dolazi za 9 stanica. Natempirao dalje kupovine toj informacijei. Skroz dobar servis.

Link to comment

možda je 2 od 10 puta servis bio tačan.juče čekam tramvaj sedam, kod beograđanke. servis pokazuje da je udaljen 0 stanica (znači samo što nije). nema ga 15 minuta. zatim pokazuje da je udaljen 2 stanice. čekam još 5 minuta.zatim dolazi trojka, za koju je pisalo da je udaljena 19 stanica (!) i vozač izlazi iz kabine i viče: "Ko čeka sedmicu, neće doći ovde, idite na Slaviju!".dešavalo mi se da je pokazivalo udaljenost od 10 stanica, a da bus stigne za pola minuta. taj bus nije imao gps uopšte i servis je pokazivao podatak za neki bus iza njega.prošlo je desetak dana uvođenja sms sistema, a ja mu više uopšte ne verujem.

Link to comment

Mene je prevario par puta doduše. Evo, baš taj bus koji ide na sat i po i koji me vodi direktno do te veće prodavnice. Pošaljem s gajbe SMS i uopšte ne dobijam info o toj liniji, samo ovoj koja ide ka gradu. Ja u takvoj situaciji samo mogu da se pozdravim sa tim busom i da planiram drugačiji transport. Inače, par puta mi se desilo da dobijem info da je bus udaljen 25 stanica!!! Znači, čak i ako je negde daleko, moguće je pružiti informaciju o tome. Zajeb je što ako se nalaziš na trećoj stanici od početne, nećeš dobiti info ukoliko bus nije stigao do okretnice.

Edited by pacey defender
Link to comment

Taj *100 radi gotovo flawlessly u Sremu, a brlja u Aziji, osim na Bulevaru kad pitam za tramvaje. Rihtaće oni to još ihaj dok ne proradi svuda kako treba, zato i jeste džaba.... a stoji da bi mogli da povežu sa redom vožnje pa da za autobuse koji bleje na okretnici ili za polaske koji još nemaju vozilo na okretnici u zagradi ili kako god dopišu kada kreću.

Link to comment

Meni se cini da u tom slucaju prikazuje zbirno. Dakle, x stanica do okretnice + suprotni pravac do one na kojoj cekas. Sinoc je malo strajkovao sistem kada sam cekao 89. Prvo mi napise 1,3 - zatim 3,5 - posle par minuta 3,10. Nego, da li sam ja jedini kome deluje glupo da se ovo placa? Gledajuci koliko puta proverim tokom dana, cak i da kosta samo 5 dinara, za mesec dana bih potrosio bar 500-600. Drugim recima, koristio bih taj servis kad je bas bitno (mozda par puta mesecno, ako i toliko), a u tom slucaju mi je sve jedno bilo da li kosta 5, ili 25 dinara. Meni bi ovo bilo korisno kada bih mogao da ga trosim non stop.

Link to comment
Ma, besplatna je prvih 6 meseci :D
kul :D Opet kažem ponavljam, bolje je da ostane besplatan SMS a da uopšte ne postavljaju video bimove.
Link to comment

Danas sam koristila SMS busplus, odgovorili odmah, sve informacije tačne, sviđa mi se. Neki stariji ljudi su bili na stajalištu, nisu znali za ovu uslugu, pa je razgovor kod Vuka tekao ovako:XY: Izvinite, da li je skoro prošla sedmica, nema tramvaja...Ja: Evo sedmica nailazi uskoro, još 3 staniceZT: A petica?Ja: Ona ima još 10 stanica.XY, ZT: Hhhvala...(1 minut)XY: Izvinite, a otkud Vi to znate?Ja: Eno, ima broj, pošaljete poruku...XY: Aaaa, ja sam mislila da ste vi dispečer iz GSP-a!

Link to comment
Danas sam koristila SMS busplus, odgovorili odmah, sve informacije tačne, sviđa mi se. Neki stariji ljudi su bili na stajalištu, nisu znali za ovu uslugu, pa je razgovor kod Vuka tekao ovako:XY: Izvinite, da li je skoro prošla sedmica, nema tramvaja...Ja: Evo sedmica nailazi uskoro, još 3 staniceZT: A petica?Ja: Ona ima još 10 stanica.XY, ZT: Hhhvala...(1 minut)XY: Izvinite, a otkud Vi to znate?Ja: Eno, ima broj, pošaljete poruku...XY: Aaaa, ja sam mislila da ste vi dispečer iz GSP-a!
:Hail:
Link to comment
Danas sam koristila SMS busplus, odgovorili odmah, sve informacije tačne, sviđa mi se. Neki stariji ljudi su bili na stajalištu, nisu znali za ovu uslugu, pa je razgovor kod Vuka tekao ovako:XY: Izvinite, da li je skoro prošla sedmica, nema tramvaja...Ja: Evo sedmica nailazi uskoro, još 3 staniceZT: A petica?Ja: Ona ima još 10 stanica.XY, ZT: Hhhvala...(1 minut)XY: Izvinite, a otkud Vi to znate?Ja: Eno, ima broj, pošaljete poruku...XY: Aaaa, ja sam mislila da ste vi dispečer iz GSP-a!
ja sledeće zime neću nositi trenutnu jaknu, jer su korisnici usluga parkinga mislili da sam iz parking servisa. Šteta je što nemam ono gps sokoćalo da im naplatim usluge :-)
Link to comment

Moze li neko da mi objasni korist od tih sms-ova osim naravno parapsihopatoloskih i za vlasnike busplusa, kad u vecini slucajeva imas samo jednu opciju prevoza cekas te cekas. Smes da zapalis jos jednu, jer je bus 5 stanica od tebe?

Link to comment
Moze li neko da mi objasni korist od tih sms-ova osim naravno parapsihopatoloskih i za vlasnike busplusa, kad u vecini slucajeva imas samo jednu opciju prevoza cekas te cekas. Smes da zapalis jos jednu, jer je bus 5 stanica od tebe?
Pisao juce, napisacu i sad. Ovo je jako korisna uzluga za trocifrene autobuse koji idu na pola sata i vise. Ako znas broj stanice ne moras da odlazis do nje - dovoljno je da s gajbe posaljes SMS i saznaces kada treba da se uputis k stanici. Ovo je pogodnost i za ostale buseve. Edited by pacey defender
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...