Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

da, svestan sam da objavljivanje snimka nije po zakonu, ali sam ovog puta itekako spreman da zažmurim na jedno oko što se toga tiče,
Kul. Ne možeš voditi baš svaku bitku, kapiram. Ali važno je da postoji svest da je objavljivanje nezakonito. I samim tim i da nadležni organi ne smeju sebi da priušte luksuz da zažmure na jedno oko, za razliku od tebe, građanina.
Link to comment

i jos uvek mi nije jasno: otkud takav bes bas zbog validatora? pored toliko sranja koja se dogadjaju, kako to da je toliko besa usmereno ka cinu u kome objektivno nije naneta nikakva javna steta?validator je kupljen privatnim parama, firma ima ukalkulisane gubitke, verovatno je i osiguran. izvrsilac dela je snimljen, bice mu sudjeno. no, to nije dovoljno, javnost bi najradije da momka obese na Terazijama. jeste, ima 21 godinu, i "mator je konj". i? sta, on je jedini koji je ikada nesto vandalizovao, forumasi nikada nisu, iz ciste obesti, unistavali javnu imovinu kad su bili napaljeni klinci? odakle ideja da razbijanje validatora vodi u klanje ljudi jbt? unistavanje validatora je nebitno delo u svakom pogledu i o njemu se prica samo zato sto je snimak postavljen na internet.nista, videcemo koja ce udica biti postavljena sledeceg meseca, ocigledno mediji svakih nekoliko nedelja pronadju nekoga na kome ce se javnost izivljavati, pa kada taj neko bude izglodan, bace sledeceg. bitno je samo da se ne prica o pravim stvarima.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
i jos uvek mi nije jasno: otkud takav bes bas zbog validatora? pored toliko sranja koja se dogadjaju, kako to da je toliko besa usmereno ka cinu u kome objektivno nije naneta nikakva javna steta?validator je kupljen privatnim parama, firma ima ukalkulisane gubitke, verovatno je i osiguran. izvrsilac dela je snimljen, bice mu sudjeno. no, to nije dovoljno, javnost bi najradije da momka obese na Terazijama. jeste, ima 21 godinu, i "mator je konj". i? sta, on je jedini koji je ikada nesto vandalizovao, forumasi nikada nisu, iz ciste obesti, unistavali javnu imovinu kad su bili napaljeni klinci? odakle ideja da razbijanje validatora vodi u klanje ljudi jbt?
Ovaaaaaj, ja nisam. :unsure: Pazi, svaki polomljeni validator će biti uračunat u cenu kart, ne znam kako to uspevaš da ispustiš iz vida. Kao kada baciš kamen na banku; prebaciće oni teret na finalnu mušteriju već nekako. Vandalizma imaš u Beogradu baš mnogo. Onog klasičnog besciljnog uništavanja, neselektivnog po svakom kriterijumu. Normalno je da ljudi pizde zbog toga. E sad, naravno da reakcija nije normalna, o tome smo dosta pričali. Edited by pacey defender
Link to comment
i jos uvek mi nije jasno: otkud takav bes bas zbog validatora? pored toliko sranja koja se dogadjaju, kako to da je toliko besa usmereno ka cinu u kome objektivno nije naneta nikakva javna steta?validator je kupljen privatnim parama, firma ima ukalkulisane gubitke, verovatno je i osiguran. izvrsilac dela je snimljen, bice mu sudjeno. no, to nije dovoljno, javnost bi najradije da momka obese na Terazijama. jeste, ima 21 godinu, i "mator je konj". i? sta, on je jedini koji je ikada nesto vandalizovao, forumasi nikada nisu, iz ciste obesti, unistavali javnu imovinu kad su bili napaljeni klinci? odakle ideja da razbijanje validatora vodi u klanje ljudi jbt? unistavanje validatora je nebitno delo u svakom pogledu i o njemu se prica samo zato sto je snimak postavljen na internet.
To je taj uticaj medija i Djilasa, odnosno uticaj vladajuce ideologije, podele ne dve Srbije i slicnih stvari. Priznali to ili ne, svesno ili nesvesno, 90% stvari se posmatra iz pogleda jedne od dve Srbije, posmatrajuci to kao antagonizam u kojem je sve sto dolazi iz one druge Srbije nuzno lose i tu nema popravka, jedino resenje je napalm.
Link to comment
Pazi, svaki polomljeni validator će biti uračunat u cenu kart, ne znam kako to uspevaš da ispustiš iz vida. Kao kada baciš kamen na banku; prebaciće oni teret na finalnu mušteriju već nekako.
A ako je osiguran?
Link to comment
Pazi, svaki polomljeni validator će biti uračunat u cenu karte, ne znam kako to uspevaš da ispustiš iz vida.
Aj ovako: kupujes opremu za veliki posao i pritom ne kalkulises ocekivane gubitke? pa koliko bi potrajao takav biznis?sve je to vec uracunato (verovatno i osigurano) a cena karte je vise socijalna nego komercijalna kategorija, dinamika poskupljenja zavisi od politickih odluka.no, nebitno, sve i da si u pravu, ja bih voleo da ljudi makar malo pizde kada se ljudi kolju u autobusima zbog nacionalne pripadnosti, i kada autobusi ubijaju ljude pa se to zataska, da se oformi neka fejsbuk grupica, da broj komentara bude dvocifren i tako. ziveci ovde stalno imam utisak da ljudski zivot ovde ne vredi pisljiva boba. jednostavno se ne mogu naterati da osetim ikakvu emociju zbog lomljenja validatora, zakon je tu da uredi zivot grada i zemlje tako da ne moram da se potresam oko takvih sitnica. i ne razumem one koje ovo potresa. moralna panika zbog pola kile plastike. e svasta. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Ništa onda, ne znam samo zašto se pizdi kad klasno osvešćena deca na mitingu za Kosovo polupaju Mek, koji dokazano izrabljuje svoje radnike, kao i radnje sa sportskom opremom/parfimerije/itd, koje u lancima drže tajkuni kojima je to omogućeno putem političkih veza (i u kojima takođe dirinče ljudi za max 200 evra).

Link to comment
Ništa onda, ne znam samo zašto se pizdi kad klasno osvešćena deca na mitingu za Kosovo polupaju Mek, koji dokazano izrabljuje svoje radnike, kao i radnje sa sportskom opremom/parfimerije/itd, koje u lancima drže tajkuni kojima je to omogućeno putem političkih veza (i u kojima takođe dirinče ljudi za max 200 evra).
ako bas moram da objasnjavam ocigledno, to je bio prvorazredni politicki dogadjaj, svojevrsni unutrasnji puc u kome je grad prepusten huliganima na milost i nemilost, direktnom odlukom predsednika vlade. nisu bas iste kategorije.
Link to comment
ako bas moram da objasnjavam ocigledno, to je bio prvorazredni politicki dogadjaj, svojevrsni unutrasnji puc u kome je grad prepusten huliganima na milost i nemilost, direktnom odlukom predsednika vlade. nisu bas iste kategorije.
Ako moram da objašnjavam očigledno, ti misliš da su porivi u glavama onog koji lomi izlog na mitingu i ovog koji iz zabave čupa validator različiti? Ti izgleda uopšte ne kapiraš moju poentu od te klasne borbe koja ti je pred očima.
Link to comment
Ako moram da objašnjavam očigledno, ti misliš da su porivi u glavama onog koji lomi izlog na mitingu i ovog koji iz zabave čupa validator različiti? Ti izgleda uopšte ne kapiraš moju poentu od te klasne borbe koja ti je pred očima.
koje klasne borbe jbt? o cemu sad govoris, ti sad ko Teacher sa njegovim "komesarima"? Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Za mene je ovaj slučaj naročito interesantan jer pokazuje da jedno javno preduzeće boli q da poštuje zakone. Pri tome, mi nevoljno finansiramo tu firmu (subvencije). Znači, naravno da ne bih reagovao sa ovoliko entuzijazma da se radi o lokalnom šusteru iz Gadžinog hana koji je snimio vandala da mu lomi izlog i pustio snimak online.

Edited by pacey defender
Link to comment
Ništa onda, ne znam samo zašto se pizdi kad klasno osvešćena deca na mitingu za Kosovo polupaju Mek, koji dokazano izrabljuje svoje radnike, kao i radnje sa sportskom opremom/parfimerije/itd, koje u lancima drže tajkuni kojima je to omogućeno putem političkih veza (i u kojima takođe dirinče ljudi za max 200 evra).
Najblaze receno, poredjenje nije na mestu. Pored toga, takodje ne kukam kad se polupa Mek ili se ukrade AirMax, jer je to ogledalo drzave i uvek cu jebati mater drzavi zbog toga jer je ona uzrok, a ne neki cetnici koji su pali sa Marsa i koji nisu odrastali zajedno sa nama.Isto tako, svi se nadaju kako ce vandal zavrsiti u zatvoru, jer "on ne pripada nasem gradjanskom drustvu, liberalnom i proevropskom, tako da je on otpadnik naseg drustva i korak spoticanja nasem napretku". Eto, to je stav koji politicari projektuju na narod i sasvim im dobro ide. Edited by casperbgd
Link to comment
koje klasne borbe jbt? o cemu sad govoris, ti sad ko Teacher sa njegovim "komesarima"?
Aj zajebi me sa tim doviđenjima™ svaki put kad ti se nešto ne svidi, ne mogu tako da diskutujem, umara me. Nego mi bolje objasni ovo što te pitam, a usput i da li je okej najobičniji vandalizam procenjivati po tome u kom je kontekstu pravljen, i po tome da li je uništavana privatna ili državna imovina? I ako je privatna u pitanju, procenjivati po tome da li je fizičkog ili pravnog lica. Empejac da ti pozavidi.
Isto tako, svi se nadaju kako ce vandal zavrsiti u zatvoru, jer "on ne pripada nasem gradjanskom drustvu, liberalnom i proevropskom, tako da je on otpadnik naseg drustva i korak spoticanja nasem napretku". Eto, to je stav koji politicari projektuju na narod i sasvim im dobro ide.
A takođe bih voleo da na temi prestanu da se projektuju retardirani komentari sa sajtova i retardirane izjave političara. Ako polemišete sa mnom, polemišete sa mojim stavom, boli me kurac šta ste pročitali ili videli od maloprepomenutih. Edited by henrik larsson
Link to comment

Larsone svi smo mi za uredjenu drzavu. Kada kazem da je nesto protivzakonito ja ne pravdam postupke pojedinca nego ukazujem da sve krece od drzave.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...