Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Pa ovo je ta procedura. Ustav Srbije.Koja, kao što vidiš, čini nedozvoljenim kačenje takvih snimaka na internet.
Snimak cinjena krivicnog dela nije licni podatak docim uzimanje istih od strane Busplusa i prodaja pre starta samog sistema protivno ugovoru jest. Ko i upisivanje podataka iz licne karte na slip platnih kartica u postama. Mislim da ti je ultraplasticni objasnio. Onaj ko je skinuo i narezao snimka seksa pored Arene je sigurno prekrsio zakon, jer su lica opomenuta i udaljena sa mesta snosaja. I ovaj iz GSP je sigurno prekrsio neki propis. Ali moja poenta je da takvi snimci vandalizama treba da budu javno izneseni. U mnogim objektima stoji pravilno istaknuto upozorenje da se nalazis u prostoru koji se snima.
Link to comment

E pa vidiš, upozorenje da se nalaziš u prostoru koji se snima ne podrazumeva da je dozvoljeno sa tim snimcima raditi šta god se želi. Kao što si i sam rekao, radi se o informaciji da sam sniman, što je jedna vrsta obrade podataka o ličnosti. Potpuno druga vrsta obrade je emitovanje, za šta je opet potrebno da se ima ili saglasnost ili zakonksi osnov.

Link to comment
Snimak cinjena krivicnog dela nije licni podatak docim uzimanje istih od strane Busplusa i prodaja pre starta samog sistema protivno ugovoru jest. Ko i upisivanje podataka iz licne karte na slip platnih kartica u postama. Mislim da ti je ultraplasticni objasnio. Onaj ko je skinuo i narezao snimka seksa pored Arene je sigurno prekrsio zakon, jer su lica opomenuta i udaljena sa mesta snosaja. I ovaj iz GSP je sigurno prekrsio neki propis. Ali moja poenta je da takvi snimci vandalizama treba da budu javno izneseni. U mnogim objektima stoji pravilno istaknuto upozorenje da se nalazis u prostoru koji se snima.
Nije dobro kada se krsenje zakona pravda nekim visim ciljem. Onda je to bezakonje. Edited by bergasa19
Link to comment

Postoji zakonski osnov u obliku osnovnih nacela. To je preimucstvo javnog interesa (zato sto je ucinjeno krivicno delo izazivanje opste opasnosti, dakle radi se o socijalnoj sferi, koje se ne tice iskljucivo mene i tebe) , nad interesom za zastitom podataka pojedinca.

Link to comment
Postoji zakonski osnov u obliku osnovnih nacela. To je preimucstvo javnog interesa (zato sto je ucinjeno krivicno delo izazivanje opste opasnosti, dakle radi se o socijalnoj sferi, koje se ne tice iskljucivo mene i tebe) , nad interesom za zastitom podataka pojedinca.
Taj javni interes je zadovoljen javnoscu sudjenja i objavljivanjem presude. Nema apspolutno nikakvog osnova da se takvi snimci stavljaju na uvid javnosti u trenutku kada jos nije ni pokrenut odgovarajuci postupak, a kamoli utvrdjena krivica i doneta paravnosnazna presuda.
Link to comment
Postoji zakonski osnov u obliku osnovnih nacela. To je preimucstvo javnog interesa (zato sto je ucinjeno krivicno delo izazivanje opste opasnosti, dakle radi se o socijalnoj sferi, koje se ne tice iskljucivo mene i tebe) , nad interesom za zastitom podataka pojedinca.
Koja opsta opasnost? Ko ce da donese odluku sta je opsta opasnost?
Link to comment

Plastični, ja ne uspevam da ispratim da li ti smatraš da je snimak objavljen po pravilima, ili pak da su pravila prekršena ali da ih treba menjati.

Link to comment

Niko nema pravo da unistava tudju imovinu i da prodje nekaznjen zbog toga. Sve ostalo je sporedno.A ukoliko frajer misli ili ukoliko neko od vas misli da je objavljivanjem snimka povredjeno njegovo pravo na privatnost neka tuzi drzavu po tom osnovu ili neka neko od vas isto to ucini. Zajebite sa tim moralizatorskim kenjanjem vise.

Link to comment
Niko nema pravo da unistava tudju imovinu i da prodje nekaznjen zbog toga. Sve ostalo je sporedno.A ukoliko frajer misli ili ukoliko neko od vas misli da je objavljivanjem snimka povredjeno njegovo pravo na privatnost neka tuzi drzavu po tom osnovu ili neka neko od vas isto to ucini. Zajebite sa tim moralizatorskim kenjanjem vise.
Ti uvodis moral gde mu nije mesto.
Link to comment
Niko nema pravo da unistava tudju imovinu i da prodje nekaznjen zbog toga.
Treba da bude kažnjen, to niko ne spori. U okviru zakona, naravno.
Sve ostalo je sporedno.
Uključujući i zakone i ustav? :)
A ukoliko frajer misli ili ukoliko neko od vas misli da je objavljivanjem snimka povredjeno njegovo pravo na privatnost neka tuzi drzavu po tom osnovu ili neka neko od vas isto to ucini. Zajebite sa tim moralizatorskim kenjanjem vise.
Što državu? Nije država objavila snimak. Poverenik na ovakve stvari može da reaguje čak i ako mu nije upućena žalba. Edited by pacey defender
Link to comment
Niko nema pravo da unistava tudju imovinu i da prodje nekaznjen zbog toga. Sve ostalo je sporedno.A ukoliko frajer misli ili ukoliko neko od vas misli da je objavljivanjem snimka povredjeno njegovo pravo na privatnost neka tuzi drzavu po tom osnovu ili neka neko od vas isto to ucini. Zajebite sa tim moralizatorskim kenjanjem vise.
+1
Link to comment
Zajebite sa tim moralizatorskim kenjanjem vise.
kakve veze ima pravo sa moralisanjem? i pusti to "niko nema pravo"...ako nema zakona, onda postoji samo pravo jaceg i ovi momci su ga primenili na validatoru. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...