Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Čuo sam drugačije - da GSP dobija ugovorenu cifru. Inside info, ali ne mogu da garantujem pouzdanost.
Sori, ali malo mi ovo boldovano ne pije vodu. Ako je u pitanju neka unapred ugovorena cifra, ta cifra bi već našla put da procuri u javnost. I šta ako dođe do povećanja naplate karata? Prema ugovoru, Apex dobija 8,6% od prodatih karata. Ako GSP dobija fiksni ugovoreni iznos, a Apex dobija 8,6% od prodatih karata, kome odlazi preostali keš?
Link to comment

Rečeno mi je da je tada dogovorena cifra koju će Apex uplaćivati GSP-u, a menjala bi se procentualno u odnosu na cenu prevoza - jasno.Spin je da Apex zadržava samo 8,6% od prodatih karata - Apex je od GSP-a preuzeo naplatu prevoza (kao neko ko će to efektivnije da uradi, i da usavrši sistem), a GSP dobija naknadu za to. Dakle, Apex zadržava sav novac od naplate, a samo deo ide GSP-u koji i dalje subvencioniše Grad.Opet naglašavam - jeste inside info, ne znam koliko je pouzdan, a slaže se sa raspoloženjem preostalih zaposlenih u GSP-u.

Edited by CTale
Link to comment

Tenks. Ako je tačno da sav keš od naplate karata ide Apexu, a GSP dobija samo dogovorenu cifru (za koju kažeš da je utvrđena analizom meseca kada je bila najslabija prodaja karata i markica), to je otvorena krađa.

Link to comment
Svakako.. Ugovor (valjda) niko nije video, ali za tih famoznih 8,6% svi znaju.
Ali znaju i za ovo da je cifra dogovorena i da sve ide Apexu a samo jedan dio GSP-u. Ne znam sta je tu tacno.Znam da je otpor veliki u svim tim korporacijama (bilo da je u Jpanau, Francuskoj, Srbiji) cim se uvede neki novi sistem koji remeti odavno uglasljene navike i seme.Nemam nikakvu dilemu da seu Srbiji dosta toga krade (jer sam i sam vidio neke stvari) ali sam u isto vrijeme siguran da ova prica o kradji u svakom hebenom ugovoru jednostavno ne pije vodu.
Link to comment
Nemam nikakvu dilemu da seu Srbiji dosta toga krade (jer sam i sam vidio neke stvari) ali sam u isto vrijeme siguran da ova prica o kradji u svakom hebenom ugovoru jednostavno ne pije vodu.
Pije, što da ne pije :unsure:
Link to comment

Dobro poznajem (po fr primjeru) kako se ponasaju korporacije unutar javnih preduzeca a narocito kada su u pitanju SNCF i RATP. Cim im uvedes neki novi sistem postoji boklada i kruze price kako ih kradu. Zadnji primjer je uvodjenje operativne digitalne mreze. Svi su se bunili (iako im to olaksava posao) a neki su cak i odbili da je koriste ako ne dobiju stalnu novcanu nagradu za koriscenje.Poznajem jednog koji je preuzeo funkciju na odrzavanju mreze. Kada je htio da uvede red (radnik je naprimjer za promjenu telefona upisivao citav dan rada iako mu je za to trebalo max sat vremena i to 50mn u autu i 10mn zamjena telefona - onda je odlazio kuci), lijepo su mu objasnili da se ne lati corava posla jer ce mu u suprotnom naci neki lopovluk. Promjenio je firmu mjesec dana poslije toga.

Ugovor (valjda) niko nije video, ali za tih famoznih 8,6% svi znaju.
Čuo sam drugačije - da GSP dobija ugovorenu cifru. Inside info, ali ne mogu da garantujem pouzdanost.
Ipak se ogradio oko pouzdanosti.
Link to comment

Hteli to da priznamo ili ne, svi smo mi u jednom velikom rijalitiju. Kad uđete u banku, prate vas kamere. Kada kupujete u prodavnici, neko vas nadzire preko kamere. Kad vozite ili prelazite na pešačkom, opet ste nadzirani. Prema tome, kamere su svuda, i na to treba da se naviknete. Zašto bi vam smetao nadzor u gradskom prevozu? Pa ne šetate valjda kožicu u pustom tramvaju?Sva ta pravila o ugrožavanju privatnosti su dovedena do besmisla. Evo primera: zašto neki mediji pikselizuju dečija lica, a drugi ne? Da li ovi drugi time krše zakon? Ako vi pikselizujete lik nekog silovanog deteta, a u izveštaju kažete gde stanuje i emitujete izjave roditelja, o kakvoj se to zaštiti privatnosti onda radi, kada svi praktično znaju o kom se detetu radi?! To vam je kao sa institucijom zaštićenih svedoka u Hagu - pikselizuju im lica, a istovremeno govore gde su boravili, čime su se bavili, na kojoj poziciji su bili tokom rata i sl. S obzirom da se radi o malim mestima, svaki meštanin može putem jednostavne rekonstrukcije sećanja iz rata da zaključi koja osoba je u pitanju ...

Edited by stoka
Link to comment

Ne najjaci je bio clanak u Pressu koji je u uvodnom paragrafu "zastitio" prezime i otkrio ime, a u zavrsnom za istu osobu "zastitio" ime i otkrio prezime.Bilo je nesto tipa "...sinoc je napadnut Petar B. iz..." na pocetku a na kraju "...koji su privedeni zbog napada na P. Berica..." :isuse:

Link to comment
Mislim da je video nadzor GSPov ali to nije mnogo bitno za priču. Ko god da je vlasnik snimka, nije smeo da ga pusti u promet.
Naprotiv svaki cin vandalizma i nasilja na javnom mestu treba da ide na neki sajt za to naravno uz porceduru i sve moguce ograde. Taj koji ga cini odrekao se svoje privatnosti. Ovde je jasno sta je pocinilac ucunio i snimak sluzi da se isti privede. Jako je lose u Srbiji sto su ljudi vecito duplih standarda niko se nije bunio kad je okacen snimak sa udaranjem Teofila Pancica iz obliznje banke. Sabic ne komentarise mnoge radnje koje imaju video nadzor i samo okace sliku lika za koga misle da je krao bez da vidljivog dokaza. Drugo je teslacenje sa kolegom u zgradi firme to mozda narusava kompanijska pravila i porodicni zakon ali ne i javni red i mir.
Link to comment
Naprotiv svaki cin vandalizma i nasilja na javnom mestu treba da ide na neki sajt za to naravno uz porceduru i sve moguce ograde. Taj koji ga cini odrekao se svoje privatnosti. Ovde je jasno sta je pocinilac ucunio i snimak sluzi da se isti privede. Jako je lose u Srbiji sto su ljudi vecito duplih standarda niko se nije bunio kad je okacen snimak sa udaranjem Teofila Pancica iz obliznje banke. Sabic ne komentarise mnoge radnje koje imaju video nadzor i samo okace sliku lika za koga misle da je krao bez da vidljivog dokaza. Drugo je teslacenje sa kolegom u zgradi firme to mozda narusava kompanijska pravila i porodicni zakon ali ne i javni red i mir.
Pa ovo je ta procedura. Ustav Srbije.
Zaštita podataka o ličnosti Član 42. Zajemčena je zaštita podataka o ličnosti. Prikupljanje, držanje, obrada i korišćenje podataka o ličnosti uređuju se zakonom. Zabranjena je i kažnjiva upotreba podataka o ličnosti izvan svrhe za koju su prikupljeni, u skladu sa zakonom, osim za potrebe vođenja krivičnog postupka ili zaštite bezbednosti Republike Srbije, na način predviđen zakonom. Svako ima pravo da bude obavešten o prikupljenim podacima o svojoj ličnosti, u skladu sa zakonom, i pravo na sudsku zaštitu zbog njihove zloupotrebe.
Koja, kao što vidiš, čini nedozvoljenim kačenje takvih snimaka na internet. Edited by pacey defender
Link to comment

Sem sto svoje korene crpi iz Ustava, druge veze nema sa njime.Fontele ovde razlaze stvari na one koje su privatno-pravne prirode i one koje su javno-pravne.Ove prve ne bi smele da procure u javnost bez dozvole, ove druge bi smele.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...