Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Da ponovim ono sto sam pitao Milogleda: kako se ovde tretira npr. YouTube? Je li stavljanje na internet stranicu koja kod nas nije registrovana ni na koji nacin iznosenje iz zemlje?
Propustio sam da odgovorim na ovo. Zaista ne bih znao. Pokušaću da saznam ali ne mogu da obećam odgovor u narednih 10 dana. Vidim da Venom prati online privacy issues; možda on zna više o ovome. Edited by pacey defender
Link to comment
Da. Pa sta? Kakve to veze ima sa cinjenicom da je to i dalje javni servis? Sutra moze privatnik da ti skuplja djubre, to i je dalje javni servis dok ga ti delimicno placas kroz infostan (obavezno, bez izbora) i dok ostatak troskova pokriva grad/drzava.
Možda i može privatnik da mi skuplja đubre, ali sve dok za moje đubre neko đubre dobija procenat od đubreta koje mi skuplja đubre, sve mi je to isuviše đubretarski.
Vandali su u srpskom drustvu problem na svim instancama. Drzava ih nekada tolerise i koristi i to je slozicemo se jako lose. A ja opet pitam - i kakve to veze ima sa ovim? Zvuci mi kao argument tipa "a zasto bacaju sitne lopove u zatvor kada nisu pohvatali sve mafijase i kad politicari kradu". Je l' to znaci da treba da ignorisemo vandalizam u javnom prevozu dok se ne odrze uspesno 5 parada ponosa za redom? Ili sta?
Kada to ovako kažeš, nemam primedbi. Samo što ja ne mislim da država toleriše vandale. Ona ih koristi i zloupotrebljava kada je to zgodno. Opravdava, kada je to zgodno, neosuđuje i ne sprečava. E sad, tako je bilo devedesetih, tako je sada, a oni koji vode državu su se menjali, bar na papiru. I sada je mnogo bolje, ponekad vandali i nagrabuse, kao sada, kada su dirali kapital koji se lepo oplođuje preko gsp-a. Kada meni polupaju auto, onda ne nagrabuse, ali ko me jebe, ja sam samo običan građanin - "pa zar vi mislite da možemo da nađemo ko je to uradio? - pa evo ih otisci - ajte molim vas, za ovo da uzimamo otiske.Ipak je jebeni validator vredniji.
Validator nije veci problem, validator je drugaciji problem. Validator u ovom slucaju je problem zvani vandalizam. Kocnica je problem zvani lose odrzavanje u GSPu. Da li hoces da kazes da vandalizam u vozilima GSPa treba da tolerisemo dok GSP znatno ne popravi odrzavanje svojih vozila? Dakle ako su na autobusu #3671 neispravne kocnice OK je da nasa deca™ razbijaju sedista u autobusu #2355?
Medijski je važnija baraba koja je polupala validator, nego odgovorni koji su nemarom ubili, ubijaju i ubijaće? To nije pravdanje validatororazbijača, samo primedba na prioritet. Kapital ljudi bliskih osobi XY je važniji od života slučajnih prolaznika i kolateralnih žrtvi.
A javni servis je kontrolisan od strane vlasti, a indirektno i svi mediji, i to sa povelikom Djilasovim uticajem, to i sam znas. I minimizuje se jedno (kocnice) jer bi tu vlast mogla biti odgovarna, a eksponira drugo (vandalizam) kako bi se vlast pokazala efikasna u resavanju problema. To je valjda jasno. I to je bljak. Sto opet nema veze sa problemom vandalizma niti ga opravdava.
aha, sad dolazimo ključ problema, samo gurnut u pogrešnu bravu. vandalometrija mi nepogrešivo utvrđuje da je veći problem vandal koji ubije od vandala koji ošteti. I tu dolazimo do slučaja pokušaja ubistva u autobusu, koji je medijski mnogo manje interesantan od slučaja odvaljivanja validatora.
Na javnost tj. na potencijalne vandale, zar to nije jasno? Salje se jasna poruka "razbijaj autobus, bices na TVu i svi ce te osudjivati".
Ne, ne mislim da je to poruka. Ona glasi: ne kradi od bogatuna u sprezi sa vlastima i ne napadaj mu šolde njegove, stuštiće se na tebe bjes nebeski - no napadaj bjednika iz predgrađa, za njega nas bole kurac.
To je radio jedan engleski grad (ne secam se koji) da bi suzbio problem pijanstva medj mladezi uvece, postavili kamere na ulice i snimali dibidus pijane kako izlaze iz pabova i prave haos, a onda te snimke pustali na TVu. Vecinu izgrednika jednostavno bio blam pa su prestali.
Iz UK nam je vazda sve dobro dolazilo.
Link to comment

Zanimljiv tekst oko napada na ekipu Studio B, tesno povezan sa ovom pricom oko validatora, pritom po meni je ovaj napad na validatore znatno opravdaniji.http://teorijaizteretane.blogspot.com/2012/02/kada-cemo-moci-na-dedinje-da-snimamo.htmledit: posto je spominjana klasna borba, treba razlikovati klasnu borbu od klasne svesti. Verovatno oni nisu 'klasno svesni', ali su upravo dejstvovali kroz klasnu borbu.

Edited by casperbgd
Link to comment

Kakva bre klasna borba, o cemu vi pricate, ljudi? :blink: Ne verujem sta citam. Pa to su isti oni degenerici koji bodu Siptare, prebijaju pedere, vicu "noz, zica, Srebrenica". A sto se tice snimka iz tramvaja, jel vi stvarno mislite da ti mongoloidi znaju da su validatori u vlasnistvu privatne firme i da na taj nacin izrazavaju protest protiv bilo cega, osim protiv zdravog razuma? Kada unistavaju klupe i igracke za decu po parkovima, protiv cega je to onda protest? Kakva socijalna svest stoji iza toga? Ponavljam, ne verujem kuda je otisla rasprava o snimku koji prikazuje par maloletnih delinkvenata kako vrse za njih rutinski cin vandalizma i nasilja. Ceo jebeni slucaj zasluzuje samo dve konstatacije: 1) mongoloidi treba da budu kaznjeni, u skladu sa propisima, 2) onaj ko je pustio snimak u javnost takodje treba da odgovara, u skladu sa propisima. Kakav Djilas, kakve neispravne kocnice, kakve trudne Cigancice, kakvo suzavanje i korporativizacija javnog prostora, kakva klasna svest, kakvi kurci i pizde materine.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

To što se dogodilo jadnom validatoru nije za neku veliku diskusherniju, naravno da se očekuje kazna dostojna jednog lepog uređaja.

Link to comment
Kakva bre klasna borba, o cemu vi pricate, ljudi? :blink: Ne verujem sta citam. Pa to su isti oni degenerici koji bodu Siptare, prebijaju pedere, vicu "noz, zica, Srebrenica". A sto se tice snimka iz tramvaja, jel vi stvarno mislite da ti mongoloidi znaju da su validatori u vlasnistvu privatne firme i da na taj nacin izrazavaju protest protiv bilo cega, osim protiv zdravog razuma? Kada unistavaju klupe i igracke za decu po parkovima, protiv cega je to onda protest? Kakva socijalna svest stoji iza toga? Ponavljam, ne verujem kuda je otisla rasprava o snimku koji prikazuje par maloletnih delinkvenata kako vrse za njih rutinski cin vandalizma i nasilja. Ceo jebeni slucaj zasluzuje samo dve konstatacije: 1) mongoloidi treba da budu kaznjeni, u skladu sa propisima, 2) onaj ko je pustio snimak u javnost takodje treba da odgovara, u skladu sa propisima. Kakav Djilas, kakve neispravne kocnice, kakve trudne Cigancice, kakvo suzavanje i korporativizacija javnog prostora, kakva klasna svest, kakvi kurci i pizde materine.
+1Doduše, i klupe i igračke za decu su Đilasove.
Link to comment

^^Nije stvar u govnjivom validatoru, nego u tome sto se na ovom forumu svaka jebena tema mora razvodniti do besmisla beskonacnim relativizacijama i uvlacenjem ideologije u sve i svasta. Nekima se ovde prividja Kapital i dok listaju telefonski imenik.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

MIloglede, u principu se slažem. Samo što ipak mislim da treba razgovarati i o medijskoj dimenziji problema, to jest o tome zašto je uništavanje validatora dobilo nesrazmernu pažnju u medijima, naročito kada znamo kako je hendlovana smrt ono dvoje studenata. No, to možda nije tema za ovaj topik ali to je manje bitna formalnost.Btw, seća li se neko, na dan prošlih izbora dogodila se neka saobraćajna nesreća. Kočnice na autobusu su otkazale, mislim da se to dogodilo na onoj padini iz Požeške ka Adi. Mislim da je bilo ozbiljnije povređenih, ali se stidljivo čekalo da se zatvore biračka mesta da se tema obradi u medijima :)

Edited by pacey defender
Link to comment
^^Nije stvar u govnjivom validatoru, nego u tome sto se na ovom forumu svaka jebena tema mora razvodniti do besmisla beskonacnim relativizacijama i uvlacenjem ideologije u sve i svasta. Nekima se ovde prividja Kapital i dok listaju telefonski imenik.
pa ni za mene nije uopšte stvar u validatoru, gromoglasno mi puca za istismeta mi što je nanošenje štete privatnoj firmi veći skandal od ubistva, pa to i rekoh
Link to comment
MIloglede, u principu se slažem. Samo što ipak mislim da treba razgovarati i o medijskoj dimenziji problema, to jest o tome zašto je uništavanje validatora dobilo nesrazmernu pažnju u medijima, naročito kada znamo kako je hendlovana smrt ono dvoje studenata. No, to možda nije tema za ovaj topik ali to je manje bitna formalnost.
Vrlo jednostavno - zato sto je snimljeno, a neka budala je pustila snimak u javnost. Pored toga, ja ne vidim nikakvo posebno dizanje prasine u medijima. Mislis da gazenje studenata ne bi dobilo neuporedivo veci publicitet da se pojavilo na Jutjubu?
Link to comment
MIloglede, u principu se slažem. Samo što ipak mislim da treba razgovarati i o medijskoj dimenziji problema, to jest o tome zašto je uništavanje validatora dobilo nesrazmernu pažnju u medijima, naročito kada znamo kako je hendlovana smrt ono dvoje studenata. No, to možda nije tema za ovaj topik ali to je manje bitna formalnost....
Biće da to itekako ima veze sa otporom koji je i dalje prisutan kod zaposlenih u GSP, na skoro svim nivoima: nezadovoljni ucenjeni kontrolori, mnogi drugi koji nisu pristali da ih od GSP-a preuzme Apex, za procenu nadoknade koju Apex treba da isplati GSP-u je analiziran mesec kada je bila najslabija prodaja karata i markica.Zato vozače mahom i ne zanima da li su validatori u vozilima ispravni ili ne, uključeni ili ne.
Link to comment
Biće da to itekako ima veze sa otporom koji je i dalje prisutan kod zaposlenih u GSP, na skoro svim nivoima: nezadovoljni ucenjeni kontrolori, mnogi drugi koji nisu pristali da ih od GSP-a preuzme Apex, za procenu nadoknade koju Apex treba da isplati GSP-u je analiziran mesec kada je bila najslabija prodaja karata i markica.
Kako? Zar ne bi trebalo da keš od naplate karata svakog meseca ode GSP-u, a da Apex za sebe zadrži samo 8% od ukupne sume? Edited by Willow
Link to comment
Vrlo jednostavno - zato sto je snimljeno, a neka budala je pustila snimak u javnost. Pored toga, ja ne vidim nikakvo posebno dizanje prasine u medijima. Mislis da gazenje studenata ne bi dobilo neuporedivo veci publicitet da se pojavilo na Jutjubu?
Ima smisla. Video zapis je po prirodi interesantniji od proste informacije. To naravno ne umanjuje značaj sramnog ponašanja medija u slučaju pogibije studenata.
Link to comment

Čuo sam drugačije - da GSP dobija ugovorenu cifru. Inside info, ali ne mogu da garantujem pouzdanost.Opet, to ne umanjuje činjenicu da zaposleni raspolažu upravo ovom informacijom.edit: @Willow

Edited by CTale
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...