Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

drugim recima, malogradjanski je partiipirati u novoj instanci moralne panike pod nazivom 'zastitimo validator' koja sluzi da:1. zavolimo sredstvo nase eksploatacije od strane privatnog, korporativnog, entiteta2. budemo jos jednom opomenuti da nas neko uvek gleda.in the meanwhile, autobusi privatnih prevoznika koji su cesto ako ne i uvek u nekom obliku korupcijske veze sa gradskim strukturama (ili su makar clanovi stranaka) mogu da gaze ljude a da se to medijski zataska i da im se obavi hitni remont da se uklone svi tragovi.medjutim do sada nije zgazen niko bitan: neke izbeglice i neki romi. zato ceo ovaj spektakl prolazi mimo 'obicnog' gradjanina.
ja malogradjanski participiram u akciji "stigmatizujmo mandriloide™ putem personalizovanja™ njihovih likova tokom vandalskih performansa putem elektronskih medija". ovo pod 1. ne znam kako da komentarisem. pa svi smo u medjuzavisnim odnosa "ekspolatacije" i "eksploatisanja" na sto mogucih vidljivih i nevidljivh nacina i nekako ne mogu da se uzivim da je madriloidizam™ beogradska varijanta cartizma.2. da, neko nas uvek gleda. na ovaj ili onaj nacin. samo sto je primer snimka mandriloida™ neadekvatan za razvijanje teme problema kontrole ljudi putem kamera na javnim mestima.ovo o privatnim prevoznicima i pretpostavljenim korupcionaskim odnosima sa gradskim strukturama i problem nesipravnosti vozila i zataskavanja, to jeste Problem ali smatram da je malicioznost insistirati na etnickom aspektu sa ovim - "do sada nije zgazen niko bitan: neke izbeglice i neki romi" -jer jednostavno necu da poverujem da je gradska vlast rasisticka na jedan nacisticki nacin kao sto ti sugerises. Edited by Pontijak
Link to comment

Meni je pogled na čupanje validatora izmamio setan osmeh na lice. Ugođaj je bio pokvaren kada videh ko ga čupa i sve što pretpostavljam da bi nazočni bili u stanju da urade, ali jebi ga, ne može čovek da ima sve u životu.

Link to comment
ja malogradjanski participiram u akciji "stigmatizujmo mandriloide™ putem personalizovanja™ njihovih likova tokom vandalskih performansa putem elektronskih medija". ovo pod 1. ne znam kako da komentarisem. pa svi smo u medjuzavisnim odnosa "ekspolatacije" i "eksploatisanja" na sto mogucih vidljivih i nevidljivh nacina i nekako ne mogu da se uzivim da je madriloidizam™ beogradska varijanta cartizma.2. da, neko nas uvek gleda. na ovaj ili onaj nacin. samo sto je primer snimka mandriloida™ neadekvatan za razvijanje teme problema kontrole ljudi putem kamera na javnim mestima.ovo o privatnim prevoznicima i pretpostavljenim korupcionaskim odnosima sa gradskim strukturama i problem nesipravnosti vozila i zataskavanja, to jeste Problem ali smatram da je malicioznost insistirati na etnickom aspektu sa ovim - "do sada nije zgazen niko bitan: neke izbeglice i neki romi" -jer jednostavno necu da poverujem da je gradska vlast rasisticka na jedan nacisticki nacin kao sto ti sugerises.
ne, ali mi smo rasisticki na jedan drugi nacin. drzimo da je nesreca sasvim samo-razumljiv deo zivota tih ljudi. da je stradao neko 'bitan' moguce je da bi se ljudi vise i bunili ovako ne. kao sto je jasno da u prevozu ljudi stradaju zato sto cudno govore pa opet nije to razlog da se cctv kamerama prelepe autobusi.sto se pod jedan tice ovde je vrlo jasan odnos kada je javni resurs - javni prevoz - privatizovan. a pod dva ovde je bitno da te gleda onaj ko te i kaznjava.ovde se od nas ocekuje da, potpuno perverzno, unapred vec sebi odredimo i raspisemo kaznu. valjda bi kamera trebalo da snimi izgrednika, snimak dobije policija i isti bude uhapsen? nije nesto od cega se prave vesti, zar ne?
Link to comment

ajoj. ideologizujes preko svake mere i sve svodis milom ili silom na rasni i klasni kontekst. seti se da su neki putnici skocili da uhvate napadaca s nozem na coveka u autobusu sto vec negira tvoj stav da je svet ovde generalno ravnodusan prema nesreci siromasnih i nacionalnih manjina ili koji vec kriterijum ti se svidja kada vec tako posmatras ljude i dogadjaje. nije javno preduzece gsp privatizovano vec je samo privatna firma kupila pravo organizacije i realizacije naplate prevoza. gsp je i dalje javno preduzece.i ponovo o snimku™: sve se plasim da bi policija preko snimka nahvatala mandriloida™ ali eto moralna stigmatizacija mandriloida™ putem personalizovanja™ njegovog vandalskog performansa je ocito delovala. iskreno, ali najiskrenije, ko jebe mandiloida™. pun mi je qrac svih mogucih spinovanja iz svih mogucih ideoloskih pozicija koji samo imaju za svrhu opravdavanje postojanja vandalizma i svih mogucih razbojnistava sitnog kriminala i tako dalje. nego, cudi me kako nisi osudio snimak objavljen na gradskoj televiziji gde su se, bez njihove dozvole naravno, pojavili ucesnici performansa zvanog kradja bakarnih kablova, jedan od omiljenih beogradskih urbano-andergraund performansa? i to u gradjanski nedostojnoj pozi lezanja na stomaku sa lisicama na ledjima. i jos je u pitanju etnicka manjina, dakle rasizam samo takav na delu. i niko da reaguje tz tz tz. a mandriloid svojim snimkom pokrenuo sva moguca eticka pitanja o javnom i privatnom, o odnosima izmedju gradjanina i drzave itd. itd.

Edited by Pontijak
Link to comment
ajoj. ideologizujes preko svake mere i sve svodis milom ili silom na rasni i klasni kontekst. seti se da su neki putnici skocili da uhvate napadaca s nozem na coveka u autobusu sto vec negira tvoj stav da je svet ovde generalno ravnodusan prema nesreci siromasnih i nacionalnih manjina ili koji vec kriterijum ti se svidja kada vec tako posmatras ljude i dogadjaje. nije javno preduzece gsp privatizovano vec je samo privatna firma kupila pravo organizacije i realizacije naplate prevoza. gsp je i dalje javno preduzece.i ponovo o snimku: sve se plasim da bi policija preko snimka nahvatala mandriloida ali eto moralna stigmatizacija mandriloida putem personalizovanja njegovog vandalskog performansa je ocito delovala. iskreno, ali najiskrenije, ko jebe mandiloida. pun mi je qrac svih mogucih spinovanja iz svih mogucih ideoloskih pozicija koji samo imaju za svrhu opravdavanje postojanja vandalizma i svih mogucih razbojnistava sitnog kriminala i tako dalje.
pa daleko bilo da nisu skocili. samo kazem da u sferi medija smrt ovih ljudi izgleda izaziva manje paznje i postaje samo predmet crne hronike dok se banalni vandalizam dize na nivo strukturalnog problema.drugo jedna firma je na sebe preuzela naplatu a pojedine trase su privatizovane koliko ja znam. na primer autobus koji je ubio ono dvoje dece je privatni.znaci opet: to je posao policije a ne stigmatizovanja. sto bi rekao hegel 'sunce sija i na glavu ubice'.
Link to comment
Naš zakon, između ostalog, kaže da pri iznošenju podataka iz zemlje moraš imati dozvolu poverenika, ukoliko podatke iznosiš u zemlju koja nije potpisnica Direktive.
Da ponovim ono sto sam pitao Milogleda: kako se ovde tretira npr. YouTube? Je li stavljanje na internet stranicu koja kod nas nije registrovana ni na koji nacin iznosenje iz zemlje?
Link to comment
pa daleko bilo da nisu skocili. samo kazem da u sferi medija smrt ovih ljudi izgleda izaziva manje paznje i postaje samo predmet crne hronike dok se banalni vandalizam dize na nivo strukturalnog problema.drugo jedna firma je na sebe preuzela naplatu a pojedine trase su privatizovane koliko ja znam. na primer autobus koji je ubio ono dvoje dece je privatni.znaci opet: to je posao policije a ne stigmatizovanja. sto bi rekao hegel 'sunce sija i na glavu ubice'.
pa sta mislis, da se pojavio snimak napada nozem onog moronoida na neduznog coveka u busu, tj da je postojao snimak i da se pojavio na tjubu - da se ne bi digla ogromna prasina u javnosti? jednostavno to je ljudska priroda da slika deluje mnogo jace nego reci. da, privatna firma je kupila pravo organizacije naplate prevoza tj grad je prodao to pravo na odredjeni broj godina. da, na nekim trasama su uglavnom vozila privatnih prevoznika i to je valjda u nadleznosti gradskmog sekretarijata za saobracaj. i na kraju: a u qrac i hegel i glava ubice a i sunce tongue.gif
Link to comment
iskreno, ali najiskrenije, ko jebe mandiloida™. pun mi je qrac svih mogucih spinovanja iz svih mogucih ideoloskih pozicija koji samo imaju za svrhu opravdavanje postojanja vandalizma i svih mogucih razbojnistava sitnog kriminala i tako dalje.
jel ovo na račun nekih odavde (mene, na primer) ili ti to samo onako?
Link to comment
jel ovo na račun nekih odavde (mene, na primer) ili ti to samo onako?
nemoj tako opasno da pitas :) da je bilo na tvoj racun, sta mislis da ne bih direktno pomenuo tvoj niknejm sa sve preciznim obrazlozenjem zasto ga pominjem? hajde, iskreno, da li ti licim na coveka koji izbegava da precizno definise cega mu je pun qrac? dakle mani me se sa tim dorcolizmima u stilu "je l ti to meni?" dovoljno sam ih slusao tokom 3 decenije dok sam ziveo na dorcolu tongue.gif
Link to comment
pa sta mislis, da se pojavio snimak napada nozem onog moronoida na neduznog coveka u busu, tj da je postojao snimak i da se pojavio na tjubu - da se ne bi digla ogromna prasina u javnosti? jednostavno to je ljudska priroda da slika deluje mnogo jace nego reci. da, privatna firma je kupila pravo organizacije naplate prevoza tj grad je prodao to pravo na odredjeni broj godina. da, na nekim trasama su uglavnom vozila privatnih prevoznika i to je valjda u nadleznosti gradskmog sekretarijata za saobracaj. i na kraju: a u qrac i hegel i glava ubice a i sunce tongue.gif
ja nekako mislim da je ocigledno da je nekome daleko vaznije da ljudi ne lome validatore nego da ne bodu 'siptare'. i to ima veze sa cistom ekonomskom racunicom a ne sa 'klasicnim' nacizmom.
Link to comment
pa daleko bilo da nisu skocili. samo kazem da u sferi medija smrt ovih ljudi izgleda izaziva manje paznje i postaje samo predmet crne hronike dok se banalni vandalizam dize na nivo strukturalnog problema.drugo jedna firma je na sebe preuzela naplatu a pojedine trase su privatizovane koliko ja znam. na primer autobus koji je ubio ono dvoje dece je privatni.znaci opet: to je posao policije a ne stigmatizovanja. sto bi rekao hegel 'sunce sija i na glavu ubice'.
Vandalizam jeste u Srbiji strukturalni problem.Kakve veze ima to sto neka privatna firma vrsi naplatu ili privatnik vozi na toj i toj liniji? Privatnik i asfaltira ulicu i autoput kada mu drzava plati. U cemu je razlika? Privatni operater ne menja cinjenicu da je u pitanju javni servis javnim parama finansiram i tvoje uvodjenje toga u temu uopste je samo plod preteranog ideologizovanja cele price.I da, vandale treba drustveno stigmatizovati. Jer u srpskom drustvu postoji problem gde se unistavanje javnih povrsina (od bacanja djubreta na ulicu do ovakvog vandalizma - validator je nebitan, moze biti i cesma na ulici, saobracajni znak, bilo sta) maltene smatra prihvatljivim. Ocigledno je bar da mnogi ne misle da za to iko mari i da ce biti kaznjeni niti da ce trpeti bilo kakve posledice. Stigmatizacija je potrebna jer nema dovoljno pandura da se svaki huligan pohvata, pa drustvena stigmatizacija slanjem jasnih signala sta je nepozeljno ponasanje sluzi da se stvori drustveni pritisak i broj vandala i huligana smanji na neki broj koji policija moze da drzi pod kontrolom.Isto vazi i za bilo koje nepozeljno i nelegalno ponasanje, npr. rasizam tj. rasna diskriminacija. Fini su zakoni i sve to, ali cilj je stvoriti drustvenu atmosferu gde bar 80% ljudi ne ispoljava rasizam niti diskriminise po rasnoj osnovi jer zna da drustvo ne racuna rasiste u "pristojan svet" tj. da rasisticko ponasanje nije drustveno prihvatljivo, jos 10% to ne radi jer se plasi kazni, a preostalih 10% onda mozes da kaznjavas revnosno i redovno kada rasno diskriminisu nekoga na poslu, u radnji, i slicno.U slobodnom drustvu zakoni se postuju jer vecina ljudi to cini dobrovoljno, jer misli da su ispravni ili da je nepristojno nepridrzavati se istog. Represivni aparat je za manjinu koja nije usvojila to misljenje.
Link to comment
nemoj tako opasno da pitas :) da je bilo na tvoj racun, sta mislis da ne bih direktno pomenuo tvoj niknejm sa sve preciznim obrazlozenjem zasto ga pominjem? hajde, iskreno, da li ti licim na coveka koji izbegava da precizno definise cega mu je pun qrac? dakle mani me se sa tim dorcolizmima u stilu "je l ti to meni?" dovoljno sam ih slusao tokom 3 decenije dok sam ziveo na dorcolu tongue.gif
Kažeš, napisao bi direktno na koga misliš. Pa, budući da nisi napisao na koga si mislio, jedino što mogu da zaključim je da polemišeš sa nekim ovde neprisutnim likovima. Na koje spinovanje misliš, ako nije prisutno na forumu?
Link to comment
Kažeš, napisao bi direktno na koga misliš. Pa, budući da nisi napisao na koga si mislio, jedino što mogu da zaključim je da polemišeš sa nekim ovde neprisutnim likovima. Na koje spinovanje misliš, ako nije prisutno na forumu?
svako prati diskusiju na svoj nacin pa tako i ja - hoces da kazes da nema ideoloskog spina na ovoj temi? Edited by Pontijak
Link to comment
svako prati diskusiju na svoj nacin pa tako i ja - hoces da kazes da nema ideoloskog spina na ovoj temi?
svih mogucih spinovanja iz svih mogucih ideoloskih pozicija koji samo imaju za svrhu opravdavanje postojanja vandalizma i svih mogucih razbojnistava sitnog kriminala i tako dalje.
Spinovanje koje opisuješ nisam video. Ne vidim da iko opravdava potez onog vandala. Kim kao i obično vidi rasu i klasu i u kuvanom paradajzu sa vasine bandere ali dobro, to i dalje ne znači da opravdava lupanje validatora.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...