Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Velika pobeda zastupnika stava da treba objaviti snimak na svim televizijama svakog onog koji ruši Begiš, i to bez pikselizacije lica (pa ne radi se o zaštićenom svedoku već o bitangama, i to punoletnim!). Takav pristup je i doveo do ove predaje ...Međutim, bez obzira šta je bio neposredni povod ove predaje istražnim organima, apelujem na one koji možda lično znaju delikventa ili pouzdano znaju o kom se radi, da me kontaktiraju, jer sam voljan da finansijski pomognem njegovu odbranu. Ljudski je grešiti, ali sam čin predaje je moralan akt koji pokazuje da se radi o izraženoj svesti o učinjenom nedelu ...

Edited by stoka
Link to comment

haha kakvo lozenje naroda, ne mogu da verujem. postoji konsenzus da za ovo treba da dobije 6 meseci teske robije (u hladnoj i mracnoj celiji, kako je napisao jedan car), tu su i ideje da posle toga 5 godina treba da radi u GSP-u za dzabe, potom da plati za sve unistene validatore u gradu, potom da roditelji treba da budu javno osramoceni u svim medijima, jedan iz Luksemburga tvrdi da se kod njega za ovako nesto dozivotno zabranjuje voznja gradskim prevozom (:isuse:)...uglavnom, malogradjanstina vrca na sve strane. nijedan komentator vesti ne postavlja pitanje kako to da snimci gradjana zavrsavaju na internetu, niko ne dovodi u pitanje odluku da se ljudi koji mogu biti i maloletni (ovaj ima 21 godinu, a koliko ima ova cura?) stavljaju na stub srama pre presude, iako kod nas nije dozvoljeno objavljivati identitet maloletnika, a pogotovo nije dozvoljeno pustati njihove slike u javnost.moram da primetim da se za jedan unisten validator digla 10 puta veca frka nego kada je ono dvoje poginulo na Zvezdari pod tockovima autobusa. svaka cast Beograde, znas svoje prioritete :)

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
moram da primetim da se za jedan unisten validator digla 10 puta veca frka nego kada je ono dvoje poginulo na Zvezdari pod tockovima autobusa. svaka cast Beograde, znas svoje prioritete :)
ni meni nije baš razumljivo s obzirom na to da je ono dvoje ubijeno đilasovim autobusom, a mladi buntovnik će biti kažnjen jer je pokušao da ih osveti iščupavši validator.
Link to comment
ni meni nije baš razumljivo s obzirom na to da je ono dvoje ubijeno đilasovim autobusom, a mladi buntovnik će biti kažnjen jer je pokušao da ih osveti iščupavši validator.
ja brate ne znam kako ti mozes da citas ona sranja od komentara pod vestima. procitam ih jednom u mesec dana i drzi me bes jos sat vremena
Link to comment

Ne znam da li primećuješ da si trenutno u modu "a zašto ovi da odgovaraju, kad oni nisu". To je loš mod.A pusti komentare, ne znam kakve to ima veze. Mene bes spiči recimo kad vidim takve mandrile od naše dece™, i ne bih ništa protiv imao da malo džodže na mardelju.

Edited by henrik larsson
Link to comment
Ne znam da li primećuješ da si trenutno u modu "a zašto ovi da odgovaraju, kad oni nisu". To je loš mod.
pogresno citas, ne sporim odgovornost, no sporim nacin na koji se slucaj predstavlja u javnosti, sporim medijsko spinovanje slucaja i predstavljanje kao da je to sad neki ogroman skandal (nije, to je polupan validator jebeni i samo u Djilasovim ludackim fantazijama zasluzuje glavnu vest na nacionalnom mediju), a pogotovo sporim stigmatizaciju ljudi sa snimka koji nisu ucestvovali u vandalizmu i netransparentno pustanje snimaka u javnost. ovaj slucaj treba da bude fusnota u gradskoj rubrici, a ne nacionalni skandal. a posto je pretvoren u nacionalni skandal, ja postavljam pitanje - zasto smrt dvoje ljudi pod tockovima autobusa, i potonje zataskavanje slucaja, nije skandal.
Link to comment

Živimo u viralnim vremenima. Tvitovan i šerovan snimak čupanja validatora > nesnimljena pogibija dvoje mladih ljudi. Adekvatan smajli turite po želji. Snimak je pustila vlast, da se ne lažemo, u svrhe isušivanja močvare i promocije čvrste i očinske ruke naše gradske vlasti. Pošto su deca ispali teški debili, moje srce se ne da mnogo uzbuđivati, no moram priznati da se valja držati zakona kao pijan plota.http://www.youtube.com/watch?v=PDBiLT3LASk

Link to comment

Treba biti jako nebistar i na ovo bar ne pomisliti kao mogucnost. Bilo gde. A kad to stavim u kontekst Srbije i Beograda, verovatnoca da to jeste bas to se drasticno povecava. Ovaj snimak salje jasnu poruku gradjanima koji brinu za svoju sigurnost. Sta je sadrzaj poruke, to znamo."Tvitovan i šerovan snimak čupanja validatora > nesnimljena pogibija dvoje mladih ljudi" je strategija koju su mnoge vlasi, pa i ova, imale, i kojoj ce bez ikakvog suzdrzavanja pribegavati i u predizbornoj trci. Pustanje ovog snimka dozivljavam kao svecani cin otvaranja zvanicnog dela kampanje. Let the games begin!edit: vece manje, ovo ono

Edited by Quince
Link to comment
pogresno citas, ne sporim odgovornost, no sporim nacin na koji se slucaj predstavlja u javnosti, sporim medijsko spinovanje slucaja i predstavljanje kao da je to sad neki ogroman skandal (nije, to je polupan validator jebeni i samo u Djilasovim ludackim fantazijama zasluzuje glavnu vest na nacionalnom mediju), a pogotovo sporim stigmatizaciju ljudi sa snimka koji nisu ucestvovali u vandalizmu i netransparentno pustanje snimaka u javnost. ovaj slucaj treba da bude fusnota u gradskoj rubrici, a ne nacionalni skandal. a posto je pretvoren u nacionalni skandal, ja postavljam pitanje - zasto smrt dvoje ljudi pod tockovima autobusa, i potonje zataskavanje slucaja, nije skandal.
negde u vreme dok se milorad 'validator' ulemek predavao vlastima (posto ima poverenja u ovu vlast djilasa) Edited by kim_philby
Link to comment
Razumem tvoju poentu i ima smisla ovo što kažeš. Isto tako mogu da razumem potrebu vlasnika imovine (gsp) da objavi ove snimke kako bi delovao preventivno, edukativno i sve to u cilju zaštite sopstvene imovine. (Zanemariću njihov odnos spram sopstvene imovine, to je za drugu priču). Međutim. Ovaj snimak nije objavio GSP. Objavio ga je neki internet anonimus ako sam dobro ispratio. Odakle njemu taj snimak? Da li to znači da svi snimci iz GSP vozila mogu da se pojave na youtube? Kapiraš problem?!I još nešto. Na ovom snimku je vrlo lako identifikovati jednog putnika koji sa čitavim događajem nije imao nikakve veze. Mislim na momka koji u trenutku uništavanja validatora stoji odmah do vrata.
nijedan komentator vesti ne postavlja pitanje kako to da snimci gradjana zavrsavaju na internetu, niko ne dovodi u pitanje odluku da se ljudi koji mogu biti i maloletni (ovaj ima 21 godinu, a koliko ima ova cura?) stavljaju na stub srama pre presude, iako kod nas nije dozvoljeno objavljivati identitet maloletnika, a pogotovo nije dozvoljeno pustati njihove slike u javnost.
Mislim da malo preterujete. Ne znam tacan kakav je zakon (ako zakon ovo zabranjuje, onda da, onaj ko je ovo postavio treba da odgovara) ali ja ne vidim nikakvu garanciju privatnosti koja je implicirana koriscenjem javnog prevoza.Sa moje tacke gledista, voznja javnim prevozom je kao setnja ulicom. To je javno mesto, javni prostor. Ja smem (bar u vecini drzava...valjda je tako i u Srbiji) da idem ulicom, fotkam, snimam video, i da posle sa tim snimcima radim sta god hocu, zar ne? Da ih kacim na net, delim sa drugima, bez obaveze da zamagljujem lica, itd.? Ako ti pejsi i ti vaso sedite na klupi u Manjezu, ja mogu da prodjem, uslikam vas, i posle tu sliku da okacim na net bez ikakvih posledica, zar ne? Bar bi tako trebalo da bude..."Zastita privatnosti" ne postoji za nekoga ko je na ulici (tj. ne treba da postoji) jer je besmislena. Time sto si izasao u javnost, odrekao si se privatnosti u javnom prostoru.Meni javni prevoz dodje na isto (i druge javne prostorije, tipa hol u zgradi opstine ili posti ili tako nesto).
Link to comment

I ja to tako vidim.Gledam TV priloge snimane u gradu, nemam pojma, vremenska prognoza npr. - jel treba sva lica da bluruju na snimku?A da ne pričamo da se pravi frka što je četvoro dripaca kojima je kul uništiti tuđu imovinu prikazano javno kako to radi. Mala cena za sve što neće biti uništeno baš zbog tog snimka.

Link to comment
"Zastita privatnosti" ne postoji za nekoga ko je na ulici (tj. ne treba da postoji) jer je besmislena. Time sto si izasao u javnost, odrekao si se privatnosti u javnom prostoru.Meni javni prevoz dodje na isto (i druge javne prostorije, tipa hol u zgradi opstine ili posti ili tako nesto).
+1Uostalom, šta zanimljivo ili pipavo može da se vidi na kameri iz javnog prevoza, osim ovakvih stvari?Sad lagano možemo da se prebacimo na teorije zavere o praćenju preko neta i preko čipova na ličnim kartama.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...