Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

nisu oni krivi. po pravilima kompanije "Fejsbuk", svaka kampanja na ovoj drustvenoj mrezi mora da sadrzi ilia) pogresnu premisu ili b) dokaz da je inicijator kampanje lice nesposobno za analiticko i kriticko citanje tekstainace ne mozes da okacis kampanju

Link to comment
Nego, ovaj sistem sa brojem stanica do dolaska busa bas i nije nesto precizan. Danas sam dobio informaciju da je autobus udaljen 5 stanica. Stigao je za 1 minut.
Nasem coveku nikad ugoditi <_<
Link to comment

Sta je cilj ovog upustva? Da niko ne placa kartu jer im se moze?Zele besplatan javni prevoz?Zele da poboljsaju javni prevo kroz ovakve akcije? (meni se cini da ce drzava samo poostriti zakon u vezi neplacanja)

BOJKTOT BUS PLUSa! JA NEPLAĆAM OVU PREVARU, NEMOJ NI TI!
Je li prevara to sto moras da placas kartu?
Link to comment
Kampanja: Besplatan Javni Prevoz - Stop Bus Plus - 99% Srbije"Uputstvo"

Ovo je kratko uputstvo o pravima kontrolora i komunalne inspekcije u slučaju da se vozite bez karte zato što nemate novca ili u slučaju da bojkotujete plaćanje harača privatnom konzorcijumu Bus Plus za korišćenje našeg javnog prevoza! Kontrolor nema pravo: da legitimiše putnike, to pravo prema zakonu ima isključivo policija i komunalna policijada bude grub ili bezobrazanda pretresa putnikada maloletnicima insistira da mu pokažu dokumentada prisili putnike da plate kaznu bilo kakvim verbalnim ili fizičkim napadomda naredi vozaču da zatvori vrata da putnik ne bi mogao da izađe napolje da upotrebi bilo kakvu silu da bi sprečio putnika da napusti vozilo do dolaska komunalne policije da na bilo koji način dođe u fizički kontakt sa putnikom, svaki takav čin se tretira kao pokušaj protivpravnog narušavanja slobode kretanja ljudi na javnom mestu Kontrolor ima pravo: da ponudi putniku koji je bez karte da plati kaznu, što putnik moze da odbije jer niko osim sudije za prekršaje nema zakonsko pravo da kaznjava građane za bilo kakve postupkeda pozove komunalnu policiju, što je trenutno malo verovatno usled ograničenosti kapaciteta tog represivnog aparata Ukoliko ipak dođe do situacije da je komunalna policija u pratnji kontrolora, ili da putnik nije imao vremena da napusti vozilo pre nego što se komunalna policija pojavila Komunalna policija nema pravo: da podatke iz ličnih dokumenata putnika da na uvid kontroloruda privodi u stanicu bilo kojeg putnika kome je moguće ustanoviti identitet Komunalna policija ima pravo prema zakonu: da izvrši proveru identiteta putnika a na dva načina: uvidom u ličnu ispravu ili na osnovu izjave lica čiji se identitet proveravada na osnovu podataka o identitetu putnika, koji je dobila od putnika, podnese prijavu sudiji za prekršajeda pretrese građanina ukoliko postoji “opravdan” povod, pretres mora vršiti lice istog polada pozove “pravu” policiju, da im pomogne ukoliko to nađu za shodnoZaključak: Niste ni u kakvoj obavezi da (ukoliko nemate kartu) kontrolorima date dokumente niti da eventualno pokažete svoju kartu. Kontrolori su ovlašćea lica BUS PLUSa i nemaju pravo da legitimišu putnike. Ne dozvolite kontroloru da vam uzme dokumente jer za to nema prava. To je krivično delo za koje može biti tužen. Kontrolor vas ne sme zadržavati niti izbaciti iz vozila. Jedino što mogu je da pozovu komunalnu inspekciju (ali nemaju službeni telefon), a njima ste obavezni da date identifikaciju. Komunalni inspektor NE SME vaše podatke da prenese kontroloru, može samo da vam napiše mandatnu kaznu. Kontrolori se ne smeju ponašati nasilno, niti vam smeju pretiti. Ak slučajno počne da se ponaša neprimereno, snimite ga svojim telefonom ili zamolite da to uradi neko od putnika. To je dovoljan dokaz za krivični postupak:)BOJKTOT BUS PLUSa! JA NEPLAĆAM OVU PREVARU, NEMOJ NI TI!

Samo da dodam jednu važnu stavku:- Putnik MORA da kupi kartu.
Link to comment

To. Kao sto mene direktor cimne cim mrdnem guzicu iz kancelarije. Dosao sam do zakljucka da, ako zelim da me ostavi na miru i ne smara, samo treba da sedim za stolom i uzivam.

Link to comment

nisu decimale nego sledeca dva vozila. po prvi put mogu da proverim da li "ide iza prazan", kao sto mangupi kazu babama

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...