Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Manč, minutaža bi u Beogradu bila nepreciznija nego ovaj broj stanica. Nema to veze sa polaskcima, naveo sam ti primer busa 601 koji se nalazi kod Sava Centra, a sledeća stanica mu je u Sarajevskoj. Koja sila može da zna za koliko će minuta on stići u Sarajevsku ako je na gazeli čep? Razumem ove sisteme koje je Hazard naveo, al onda bi na displeju svakog trenutka varirala minutaža od 50 do 5 minuta, zavisno da li se bus kreće ili stoji zakovan.
Upravo tako. Pise 4, pa se promeni u 5, pa se promeni u 3, itd. Ne znam sta je problem sa tim. Ovako ovima sto su na pocetnoj ili na prvoj ili drugoj po redu ta info vrlo malo znaci, da ne kazem nista im ne znaci
Link to comment

U praksi beogradskog saobraćaja bi vrednije bilo obaveštenje o zastoju, okvirne minutaže su okvire. Npr. ne znam ni sam koliko puta sam video u popodnevnom špicu kolonu od Španskih boraca pa do Brankovog mosta uzrokovanu kvarom autobusa u žutoj traci ili nekim sudarom na raskrsnici pre SIV. Da ne pominjem varijantu "prolazi Putin, ubij svakog vrapca u dometu od tri kilometra" (ili demonstracije anarhistkinja za 8. mart, ali nećemo sad, to je ipak beli svet). Onda barem displeji lepo mogu, kao "svuda u svetu", da lepo ispišu obaveštenje o odlaganju. Da, znam, zaprepašćen i ja bejah kada sam video da i u belom svetu može saobraćaj da okasni. Ko zna, možda to i proradi uskoro. Možda i ne.

Link to comment

Vec odavno postoji taj problem sa laznim polascima (prema pisanju na ovom topicu) i to putnici znaju jako dobro. Ne trabaju im ti ekrani za nesto sto znaju vec odavno. Nemam neko misljenje koji je sistem bolji (mn ili broj stanica). Cesto mi se dsavalo ovdje u fr da cekam autobus duze nego sto su minute pokazivale (idioteque je objanio zasto). Ne mjenjaju vrijeme svaki mn (to je glupo).Na tim ekranima bi obicno trebalo da pise za koliko mn/stanica dolaze sledeca dva autobusa a ne samo sledeci.

Edited by borris_
Link to comment
Realno, ne znaci im ni vreme koje varira iz sekunda u sekund
Znaci im, ako ne varira tipa 4 minuta - 25 minuta i tako svaki dan na vecini linija.
Link to comment
U praksi beogradskog saobraćaja bi vrednije bilo obaveštenje o zastoju, okvirne minutaže su okvire. Npr. ne znam ni sam koliko puta sam video u popodnevnom špicu kolonu od Španskih boraca pa do Brankovog mosta uzrokovanu kvarom autobusa u žutoj traci ili nekim sudarom na raskrsnici pre SIV.
Taj sistem postoji u metro sistemu, tramvajima (nazalost ne i u bg) i BHLS (“Buses with a high level of service”). Na obicnim autobuskim linijama toga nema. Edited by borris_
Link to comment
Upravo tako. Pise 4, pa se promeni u 5, pa se promeni u 3, itd. Ne znam sta je problem sa tim. Ovako ovima sto su na pocetnoj ili na prvoj ili drugoj po redu ta info vrlo malo znaci, da ne kazem nista im ne znaci
Mene lično bi to više nerviralo nego ovo što piše koliko stanica. A ovi na prvoj posle početne bi se patili i da pišu minuti, a da se ne poštuje red polazaka. Red polazaka se mora srediti bez obzira na displeje, validaciju....
Link to comment
Na tim ekranima bi obicno trebalo da pise za koliko mn/stanica dolaze sledeca dva autobusa a ne samo sledeci.
u, to tek necemo videti. naravno da se desava svuda. problem sa beogradom je sto se desava skoro kao pravilo. naravno, objasnjenje je da to kakva je guzva u beogradu nema nidje u svijet, but I don't buy it.
Link to comment

Grijesis ako mislis da je ovo jedan od nacina da se sredi red polazaka. Do sada su putnici znali da ima problema pa se opet nista nije desavalo da se uspostavi red.

Link to comment

Tja, 30% od plate za kašnjenje polaska i tako to. Samo pre izbora sumnjam da će da se rizikuje konflikt sa pajserima i dizalicama.

Link to comment
Na koji nacin sistem naplate moze da utice na postovanje reda voznje? Ili, sta je to sto u starom sistemu naplate sto je vozace i dispecere sprecavalo da postuju red voznje?
Red polazaka se mora srediti bez obzira na displeje, validaciju....
Pa BusPlus to lako sređuje, kada bi bilo volje da se to sredi.Pre je vozač mogao da se dogovori sa dispečerom da je krenuo tad i tad, odradio tu i tu vožnju i nikom ništa. Kako da dokažeš da nije to uradio, osim da ga uhvatiš kako pije kafu na licu mesta ? Sada je drugačije : vozač može da se dogovori da mu se piše polazak, ali ne može nikako da objasni kako je moguće da se na celoj njegovoj trasi u tom periodu apsolutno niko nije validirao. Tu, naravno, postoji problem što su B+ i GSP uspostavili nekakav virtuelni time-share nad prevozom, gde niko ne odgovara ni za šta.
Link to comment
Korporacija sofera je najjaca u svakom gradskom prevozu i njima se uvjek najvise popusta ako zaprijete.
U pravu si, samo sto kad ovako nesto procitam dobijam napade ljubavi prema maggie thatcher i slicnima. tacno je da se nikome ne rizikuje sukob sa pajserima i dizalicama, ali ito tako ako je neko mislio da je poskupljenje i poostravanje kontrole bez poboljsanja kvaliteta necega sto koristi ogroman broj ljudi pred izbore dobar potez, takodje se zajebao.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...