Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

lepo sto su poceli da postavljaju displeje na stanicama ali je ovaj sistem meni idiotski jer mi nista ne znaci ta informacija koja se prikazuje, da se prikaze na displeju broj minuta do dolaska odredjenog vozila e to bi bilo vec nesto korisno

Link to comment
Ništa ti ne znači da li je na jednu stanicu od tebe ili na dvanaest?
pa cuj, kao nesto znaci ako vidim da je vozilo iks na 12 stanica od mene da znam da jednostavno odustanem od cekanja tog, u mom slucaju, tramvaja jer samo tramvaj koristim posle preseljenja. u gradu bi mi znacila minutaza jer mi je glupo da cekam neko vozilo 20 minuta a peske bih dosao do zeljene lokacije za 30 minuta. meni je info o stanicama malo vredan jer zahteva puno proracunavanja brzine kretanja vozila plus nepredvidjeni faktori. nije mi jasno zasto nisu uveli minutazu jer je to tehnicki izvodljivo samim tim sto je svako vozilo gps pozicionirano. mada, nadam se da ce se tokom vremena uvesti i minutaza za svaku liniju na displejima. prvo da vidimo da li ce suigradjani da demoliraju displeje ili ce oni ostati citavi a za posle, videcemo Edited by Pontijak
Link to comment
Ništa ti ne znači da li je na jednu stanicu od tebe ili na dvanaest?
+1. Na relaciji koju koristim svakodnevno (Kanarevo Brdo - Slavija) tih 15 stanica je otprilike 23. Lako je naći proporciju. Uostalom, kada je gužva u gradu teže je proceniti koliko je vremena potrebno autobusu da se doveze od Franša do Slavije. Nekada mu treba 4 minuta a nekada se vuče 15 minuta što ovo sokoćalo ne može da predvidi.
Link to comment
pa cuj, kao nesto znaci ako vidim da je vozilo iks na 12 stanica od mene da znam da jednostavno odustanem od cekanja tog, u mom slucaju, tramvaja jer samo tramvaj koristim posle preseljenja. u gradu bi mi znacila minutaza jer mi je glupo da cekam neko vozilo 20 minuta a peske bih dosao do zeljene lokacije za 30 minuta. meni je info o stanicama malo vredan jer zahteva puno proracunavanja brzine kretanja vozila plus nepredvidjeni faktori. nije mi jasno zasto nisu uveli minutazu jer je to tehnicki izvodljivo samim tim sto je svako vozilo gps pozicionirano. mada, nadam se da ce se tokom vremena uvesti i minutaza za svaku liniju na displejima. prvo da vidimo da li ce suigradjani da demoliraju displeje ili ce oni ostati citavi a za posle, videcemo
Tehnički je izvodljivo tako što bi u programčić za ove displeje dodali jednačinu 1 stanica = 3 minuta. Ne mere preciznije, nije to metro. Pa bi ti onda gledao taj isti displej na kome bi umesto "3 stanice" pisalo "9 minuta" i bio bi zadovoljan.A da, ne bi, onda bi pizdeo što to na kraju nije bilo 9 nego 11 minuta.
Link to comment

ja cu opet poredjenje sa gradovima regiona™ jer mi je besmileno poredjenje sa evropskim gradovima: ako moze zagreb da ima displeje sa preciznom minutazom dolaska vozila e pa onda moze i beograd. sistem validatora je na oko slican, vozila su gps pozicionirana, dakle nema razloga da se ne instalira sistem sa minutazom koji bi olaksao ljudima planiranje tj cekanje odredjenog prevoza narocito ako postoji mogucnost da do zeljene lokacije dodju i presedanjem iz linije na liniju @idioteque, sada procitah. pa da, ok, to je to. ne znam kako u zg tehicki funkcionise, verovatno onako kako si ti napisao, ali je svaki tramvaj dolazio tacno u minut kako je pisalo na displeju i nije meni bitno da li je 9 ili 11 minuta ali mi je bitno da li je 9 ili 28 minuta. juce sam na primer bezveze cekao sedmicu kao kreten kod skc-a oko 20ak minuta sve iz inata posle 10og minuta da cu da je sacekam a da sam znao da cu je cekati 20ak minuta (putem infoa sa displeja) jednostavno bih ili otisao peske do stajge i cekao 9ku ili 7cu koja bi kad-tad naisla ili bih peske do zelenog venca pa cekao 95. dakle do daljeg ostajem veran bgvozu smile.gif a povodom rasprave o validiranju itd, meni to ne smeta jedino sto cu ipak izvaditi personalizovanu plastiku jer sam ukacio da mi je nepresonalizovana plastika skuplja varijanta. jbt, koliko ne poznajem grad, gde je ovaj displej? na zelenom vencu? priznajem, moram da ga vidim, sta cu kada volim displeje i sva moguca sokocala koja svetle i emitiuju zvukove

Edited by Pontijak
Link to comment

Ama kako da ti piše za koliko minuta dolazi 601 koji puzi kroz čep preko Gazele u tom trenutku npr? Ni svi sateliti ovoga sveta ne mogu da znaju kada će se probiti na drugu stranu. I zar je stvarno tvoj život toliko "u sekund" isplaniran da ti predstavlja bitnu razliku da li piše 1 stanica ili 3 minuta?

Link to comment
Ama kako da ti piše za koliko minuta dolazi 601 koji puzi kroz čep preko Gazele u tom trenutku npr? Ni svi sateliti ovoga sveta ne mogu da znaju kada će se probiti na drugu stranu. I zar je stvarno tvoj život toliko "u sekund" isplaniran da ti predstavlja bitnu razliku da li piše 1 stanica ili 3 minuta?
ma ok, ako je tehnicki nemoguce da se gps pozicioniranjem proracunava minutaza onda ok. pretpostavljam da u zg taj sistem sa minutazom funkcionise jer su im guzve manje a i saobracaj u gradu je organizovan da primat imaju vozila javnog prevoza pa onda valjda i nema zastoja. sta cu kada sam tehnoloski neuk pa sam utripovao da se minutaza na displejima izracunava putem gps a ne onako kako si ti napisao, programcicem koji broj udaljenosti u stanicama samo prevodi u pretpostavljene minute a ne realne minute. daleko bilo da mi je zivot precizno isplaniran. ok, ako ne moze u minutima neka ostane u broju stanica, meni i to znaci jer jednostavno ne volim da cekam vozilo i kad god mogu odlucujem se za pesacenje po gradu ili biranje alternativne linije prevoza. ma, kada postave displeje na svim stanicama verovatno ce mi i ovakav info koristiti.
Link to comment
ja cu opet poredjenje sa gradovima regiona™ jer mi je besmileno poredjenje sa evropskim gradovima: ako moze zagreb da ima displeje sa preciznom minutazom dolaska vozila e pa onda moze i beograd. sistem validatora je na oko slican, vozila su gps pozicionirana, dakle nema razloga da se ne instalira sistem sa minutazom koji bi olaksao ljudima planiranje tj cekanje odredjenog prevoza narocito ako postoji mogucnost da do zeljene lokacije dodju i presedanjem iz linije na liniju
poređenje ne pali u ovom slučaju, zato što saobraćaj u centru Zagreba jedno 90 puta bolje organizovan od centra Beograda. Drugačija infrastruktura puta. Plus, ima manje vozila, plus što su tamo šanse da se neko zaleti u raskrsnicu pa je zaglavi na 15 minuta oko 1%.Drugim rečima, mnogo je lakše proračunati satnicu dolaska gradskog prevoza nego ovde.
Link to comment

Ja ovo uslikao na Slaviji neki dan, ali yaboravih da kačim. Čini mi se da sam video da nešto petljaju i na Brankovom mostu, ali nisam siguran da je to za ove displeje. Elem, što se tiče dileme "broj stanica ili vreme do dolaska" za iskusne korisnike to nema neke veze, a famozna statistika, ko zna, za koji mesec možda i krene da proračunava i vreme dolazaka, nije nemoguće, a možda nije ni moguće. Softver je to. :fantom:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...