Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Lepo je Marko Dabović rekao da ovo nije poboljšanje gradskog prevoza, nego pokušaj poboljšanja naplate.
naravno, drugi dan iz bloka ka zemunu ne ide nishta osim fajv-o-klok-charlija, surchinca koji u shpicu ide na pola sata. ne znam sta ima utom surchinu, ali neshto ima :Pza to vreme sav zemunski prevoz, u kontra smeru, poluprazan i u konvojima :ph34r:dakle, iz bloka do navr munzea, 5 razlichitih prevoza, tokom sat i pol voznje sa malim prekidima, kolko da se docheka neshto drugo. validacija uspeshna 100%, prevoz raznovrstan 100%.koliko pre 3 dana to nije bilo tako. ni proshle godine nije bilo tako. ni za vreme renoviranja gazele nije bilo tako. krajnje je vreme da se zavrshi taj most izmedju zemuna i novog beograda, pa da prevoz pochne da funkcionishe kako treba. mozda cu da pishem gradonachelniku, svi ti autobusi idu ispod prozora njegove stare majke. trebace joj neki, nekad, da se prosheta, dok nema struje (koje nema 3x dnevno) <_<(stejtment mali. nemam nishta protiv gradonachelnika injegovih predaka. posebno ne protiv predaka, samo se slobodno asociram)
450-500 dinara po stanovniku.
500 dinara po mom stanovniku. 2000 dinara znachi za sve moje stanovnike. rado cu platiti, samo da ih vishe ne gledam (ne stanovnike, dakako :lolol:)mislim, znam da ljudi ne bi imali. ali se istovremeno pitam koliko je njihov sistem shupalj, tj gde sve curi, koliko se daje na finansiranje kojechega, humanitarne akcije isl. kao edb onomad za zdravka :ph34r: Edited by thermal bug
Link to comment
Ja juče trljao jedno 10 sekundi, u praznom tramvaju, validator delovao kao da radi, ali ništa se nije desilo. Potom sam odustao od daljeg trljanja, pošto sam sam sebi delovao prilično glupo.
Realno, mislim da je ovo tvoje 10-sekundno poklonjenje Djilasu, olicenom u validatoru, za sada 1 neoborivi rekord.
Link to comment
Ja juče trljao jedno 10 sekundi, u praznom tramvaju, validator delovao kao da radi, ali ništa se nije desilo. Potom sam odustao od daljeg trljanja, pošto sam sam sebi delovao prilično glupo.
nije bilo ni u alo ni u kuriru o tom trljanju zaista bio prazan traJvan.
Link to comment
Ja juče trljao jedno 10 sekundi u praznom tramvaju
:o danas sam ponovo nalete na tramvaj gde ne radi busplus :thumbup:
Link to comment
Pod jedan, broj ljudi koji se bavi kontrolom karata uopste nije toliko veliki (govorimo sada u globalu, ne o slucaju GSP Beograd).
I jedan je suviše.
Hocu reci, ako postoji rezon za besplatni tj. porezom finansirani javni prevoz, sta raditi sa par desetina ili stotina zaposlenih u nekom javnom preduzecu nije glavna prepreka za uvodjenje sistema koji propagiras.
Nije, to je samo jedan pozitivan nuzefekat. Glavna prednost je u nižim troškovima za prosečno domaćinstvo (roditelji plus dva školarca, koliko je to evra mesečno?) i višim prihodima za GSP (ali za koje bi morao da se bori sa privatnicima).
Pod tri, daleko od toga da postoje svuda "bus plus ekvivalenti" jer uopste nije pravilo po Zapadu da firma koja vrsi javni prevoz autsorsuje prodaju i kontrolu karata nekom drugom. To se negde desava, a negde ne.
Poenta je da svuda postoji nekakav sistem validacije karata koji koči protok putnika, nije bitno da li je sistem napravila jedna ili više firmi.
Kada je nesto dzabe, ljudi se jednostavno lose odnose prema tome.
Ja sam mislio da sam objasnio, nije besplatan plaćao bi se kao jedna od stavki na računu za infostan. Ko hoće da lomi lomiće i sa računom infostana i sa pretplatnom kartom i bez karte.Besplatan je za turiste.
Svest da je ono sto je javno takodje i tvoje je na vrlo niskom nivou (inace ne bi ljudi bacali djubre kroz prozor i po ulici i po potocima a to je masovna pojava).
Svest ljudi nema veze kada se upoređuje tehnička i organizaciona komponenta dva sistema ubiranja prihoda za prevoz.
Mislim da sam već radio grubu analizu potencijalnog besplatnog prevoza za Beograd i sume koje bi morale da se plaćaju uz infostan bile prevelike.
Ja sam u originalnom tekstu i rekao da ne bi od početka mogla da se naplaćuje komercijalna cena karte.I struja se subvencioniše. Imaj u vidu da pored računa infostana za domaćinstva imaš i račun infostana za firme.Originalni predlog iz 2008 je bio 10 dinara po članu domaćinstva i 1000 dinara po firmi (možemo uvesti i kategorizaciju firmi prema broju zaposlenih). Takođe, prilikom projekcije prihoda i rashoda GSP bi imao manje ljudi i ne bi dobijao ceo kolač. Jedina prednost u odnosu na privatnike bi bila činjenica da im grad kupuje autobuse. Na ovaj način bi bili primorani da budu efikasniji i da smanje ljudstvo ili da smanje plate. Ako privatnik nabavi recimo par Oreos 2x i Oreos 4x električnih baterijski napajanih minibuseva i autobusa, moći će da ponudi bolju uslugu i otkine veći deo zajedničkog kolača uz veći profit jer će imati manje troškove održavanja i minimalne troškove glede goriva. GSP će morati da skreše troškove poslovanja.Oreos 2x, 22 sedišta, radijus 120km, max brzina 70km/h9ba6b77d7aed5902545e11f7c1a95304.jpgOreos 4x,49 sedišta, radijus 120km, max brzina 70km/h7f004d1481213d0104affddbcd43294a.jpghttp://www.pvi.fr/bus-urbains,004.html?lang=fr
Link to comment

Osnovni problem sa GSP je što je to javno preduzeće i kao takvo nikog nije briga. Svačije - ničije.U pogonu Karaburma se lepo vidi kako kod ulaza stoje nabacane gume pored ograde i to je tako i zimi i leti i nikome ne pada na pamet da ih zaštiti. Pretpostavljam da su to gume koje su u upotrebi, stare bi valjda odneli na otpad, mada me ne bi začudilo da i to neće... Na stranu što ceo kompleks ružno izgleda i autobusi takođe stoje na otvorenom.A opet, ako se privatizuje, vlasnik posle može da cepne cenu koliko mu volja, ovako grad još koliko-toliko finansira deo troškova.Srbi ne znaju da rukovode, trebalo bi lepo da zaposle menadžera obrazovanog (po mogućstvu i rođenog) van Srbije da dovede stvari u red - standardizuje unutrašnji izgled (mape, čekići, aparati za gašenje požara, prva pomoć), iskoristi oglasni prostor unutar i spolja vozila, uvede vozni red koji je ostvarljiv i od koga se ne odstupa, poveća naplatu, uzme kredite za nove autobuse i izgradnju pogona za pranje, skladištenje, itd. Neka sedi na mestu generalnog direktora neki som da prima platu, ali brate neka unajme nekoga ko zna posao da proradi sistem.

Link to comment
Srbi ne znaju da rukovode
greshka mladicu. mnogi srbi ne znaju da rukovode, neki srbi znaju. pitanje je samo kako da dodju na red. da rukovode. tj ti koji znaju. i da ih ne ubiju tokom procesa.(znash da sam ja velika pristalica protektorata. turskog. mozda je ovo prvi korak ^_^) Edited by thermal bug
Link to comment
Osnovni problem sa GSP je što je to javno preduzeće i kao takvo nikog nije briga. Svačije - ničije.U pogonu Karaburma se lepo vidi kako kod ulaza stoje nabacane gume pored ograde i to je tako i zimi i leti i nikome ne pada na pamet da ih zaštiti. Pretpostavljam da su to gume koje su u upotrebi, stare bi valjda odneli na otpad, mada me ne bi začudilo da i to neće... Na stranu što ceo kompleks ružno izgleda i autobusi takođe stoje na otvorenom.A opet, ako se privatizuje, vlasnik posle može da cepne cenu koliko mu volja, ovako grad još koliko-toliko finansira deo troškova.Srbi ne znaju da rukovode, trebalo bi lepo da zaposle menadžera obrazovanog (po mogućstvu i rođenog) van Srbije da dovede stvari u red - standardizuje unutrašnji izgled (mape, čekići, aparati za gašenje požara, prva pomoć), iskoristi oglasni prostor unutar i spolja vozila, uvede vozni red koji je ostvarljiv i od koga se ne odstupa, poveća naplatu, uzme kredite za nove autobuse i izgradnju pogona za pranje, skladištenje, itd. Neka sedi na mestu generalnog direktora neki som da prima platu, ali brate neka unajme nekoga ko zna posao da proradi sistem.
Potpuno tačno. Ne znaju da rukovode, samo znaju da rade, al i to samo kad imaju šefa koji dobro zna s bičem. Većina su lenjivci koji kradu bogu dane, i tih 150 evra plate što prime im je previše.Ja bi' se obradovala da dođu Nemci. Jes da oće malo da se oseća na paljevinu kao prošli' puta, al će zato ubrzo da se zna svaki red <_<edit:Nego, jel zna neko o čemu se ovde radihttp://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2012&mm=03&dd=03&nav_id=587594Kontrolorima odmor, neće u Bus plus
Pošto praktično ništa ne rade, dobili su rešenje o godišnjem odmoru na mesec dana, posle čega bi trebalo da se reši njihov status" , tvrdi Mileta Radojević, direktor GSP „Beograd“ i dodaje da prema studiji FON-a urađenoj pre tri godine ovo preduzeće ima višak od čak 700 zaposlenih.
Kako samo slatko preti otkazima ovaj dobri čovek. Ali lepo je videti što se rade te studije, to je baš profesionalno, evropski čak ako smem reći, eto, kad otpusti tih 700 neradnika, građani će odmah osetiti boljitak u vidu jeftinije karte. Edited by Evi_
Link to comment
greshka mladicu. mnogi srbi ne znaju da rukovode, neki srbi znaju. pitanje je samo kako da dodju na red. da rukovode. tj ti koji znaju. i da ih ne ubiju tokom procesa.(znash da sam ja velika pristalica protektorata. turskog. mozda je ovo prvi korak ^_^)
Sta ucinise turske serije.
Link to comment

Danas u 16 mnogo validiranja, bila gužva, oko 15-tak po vratima po stanici. Tu pred most ušla kontrola. Pokazivali, sa osmehom, ljudima kako se koriste kartice.

Link to comment
Danas u 16 mnogo validiranja, bila gužva, oko 15-tak po vratima po stanici. Tu pred most ušla kontrola. Pokazivali, sa osmehom, ljudima kako se koriste kartice.
Slušaj, marš nazad u saobraćaj i ne vraćaj se bez priče o kontroli koja zavrće ruke i šutira starice na podu autobusa prekrivenog pacovskim govnima!
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...