Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Još jedna stvar, ako personalizovane kartice traju tri godine, da li to znači da ćemo opet imati istu katastrofu sa izdavanjem za tri godine? I zašto bi kartica trajala tri godine ako je standardna "radnička", dakle, bez popusta i povlašćenog statusa? No, uhodavanje traje...
Ima sliku. Samim tim logicno je da ima neki rok trajanja.Btw, haos je trebalo da bude izbegnut tako sto je ljudima dato nekoliko meseci da vade te personalizovane pre nego sto je BusPlus sistem poceo da se koristi. Naravno, vecina to nije iskoristila nego je cekala poslednji momenat...i kada bi za tri godine opet produzio svima rok za 6 meseci da se izbegne haos, da se svi rasporede - ne bi vredelo, opet bi svi cekali poslednjih mesec dana. Takav nam je narod. Trebalo je da izdaju kartice sa varijabilnim trajanjem (dakle meni 2 godine, tebi 3, nekom drugom cetiri, nekom trecem 3 i po, i tako dalje) da bi sve ispalo kako treba.
Link to comment
Ima sliku. Samim tim logicno je da ima neki rok trajanja.Btw, haos je trebalo da bude izbegnut tako sto je ljudima dato nekoliko meseci da vade te personalizovane pre nego sto je BusPlus sistem poceo da se koristi. Naravno, vecina to nije iskoristila nego je cekala poslednji momenat...i kada bi za tri godine opet produzio svima rok za 6 meseci da se izbegne haos, da se svi rasporede - ne bi vredelo, opet bi svi cekali poslednjih mesec dana. Takav nam je narod. Trebalo je da izdaju kartice sa varijabilnim trajanjem (dakle meni 2 godine, tebi 3, nekom drugom cetiri, nekom trecem 3 i po, i tako dalje) da bi sve ispalo kako treba.
ma daj, fotografije su fantastichne i rok im je istekao kolko juche, ako cemo poshteno. teshko da su one ikakav argument.ja npr lichim na sebe do granice hapshenja, neshto izmedju sebe i ove gospodje nepoznatog pola, na maximumu egzotike:UtamaroreflectiveLove.jpgkonsekventno sam za red velichine lepsha nego na lichnoj karti :lolol:na lichnoj karti sam samo bugarska carinica, bez osecaja za filing :cry: Edited by thermal bug
Link to comment
Ima sliku. Samim tim logicno je da ima neki rok trajanja.
Lična karta ima trajanje pet godina. Pasoš 10. A prikaz na BusPlus kartici je tako... Kvalitetan, verujem da je redovno osvežavanje ličnog opisa neophodno da bi sistem funkcionisao kako valja.
Link to comment

Pa zapravo je po meni (a i još nekima) važnost biometrijske lične karte od 5 godina isto besmislena, pošto su one prastare važile 10 godina (ako prestariš). Da, više taksi za državnu kasu, definitivno, sem toga ne vidim neku vajdu. No svejedno, zašto bi kartica za prevoz morala češće da se osvežava? Trule čipovi, šta li...

Link to comment
Pa zapravo je po meni (a i još nekima) važnost biometrijske lične karte od 5 godina isto besmislena, pošto su one prastare važile 10 godina (ako prestariš). Da, više taksi za državnu kasu, definitivno, sem toga ne vidim neku vajdu. No svejedno, zašto bi kartica za prevoz morala češće da se osvežava? Trule čipovi, šta li...
izvini, ti 1 antiprotivna osobo, jesi ti platio prevoz danas? ^_^
Link to comment
izvini, ti 1 antiprotivna osobo, jesi ti platio prevoz danas? ^_^
-Ja tradicionalno, već godinama (u BG 10, van BG takođe) kupujem mesečnu ispravu za prevoz zadnjih dana u mesecu, pa sam BusPlus dopunio neko veče pre tokom standardnog slaloma pri kome sam platio i struju i ADSL. Sistem nije izdao prilikom kupovine, a ja sam se bez problema validirao danas u prevozu. Slučajno sam upadao u one termine kada nema gužve (magični prozori od 15 minuta između jutarnjih i popodnevnih krkljanaca), kutijica je pištala i zelenila se bez problema, ali je, nažalost, utisak kvario popularni Japanac na liniji 16 koji je urlikao, vrištao pri kočenju, vibrirao preko svake mere i čija su sedišta bila bez onih tekstilnih navlaka koje povećavaju trenje. Dešava se proteklih mesec dana da upadnem i u prevoz u kome validatori ne rade, no na to samo slegnem ramenima, a i šta ću, nije propast sveta, što je do mene, ja odradih. Prema ajtijevcima koji se muče ovih dana ne bi li busplus proterali ovuda imam samo reči utehe kojih se ne mogu setiti, dok za njihove menadžere imam reči pokude kojih se mogu setiti (ah, kao i za svakog ajtijevca koji radi na domaćem tržištu).
Link to comment
-Ja tradicionalno, već godinama (u BG 10, van BG takođe) kupujem mesečnu ispravu za prevoz zadnjih dana u mesecu, pa sam BusPlus dopunio neko veče pre tokom standardnog slaloma pri kome sam platio i struju i ADSL. Sistem nije izdao prilikom kupovine, a ja sam se bez problema validirao danas u prevozu. Slučajno sam upadao u one termine kada nema gužve (magični prozori od 15 minuta između jutarnjih i popodnevnih krkljanaca), kutijica je pištala i zelenila se bez problema, ali je, nažalost, utisak kvario popularni Japanac na liniji 16 koji je urlikao, vrištao pri kočenju, vibrirao preko svake mere i čija su sedišta bila bez onih tekstilnih navlaka koje povećavaju trenje. Dešava se proteklih mesec dana da upadnem i u prevoz u kome validatori ne rade, no na to samo slegnem ramenima, a i šta ću, nije propast sveta, što je do mene, ja odradih. Prema ajtijevcima koji se muče ovih dana ne bi li busplus proterali ovuda imam samo reči utehe kojih se ne mogu setiti, dok za njihove menadžere imam reči pokude kojih se mogu setiti (ah, kao i za svakog ajtijevca koji radi na domaćem tržištu).
dobro dobro, platili ste, samo nastavite.to sam htela da izrazim :D
Link to comment

1) Negde u inostranstvu sam lično bio svedok da ljudi validiraju kartu i kad ulaze i kad izlaze. Međutim, tamo su autobusi, novi, skoro bešumni, čisti kao apoteka i uvek poluprazni. Dakle, tamo ljudi verovatno i ne pitaju zašto moraju da se validiraju dva puta jer je vožnja u autobusima vrhunac udobnosti ...2) A onda uporedimo naše autobuse. Prvo što sam primetio da validatori suviše često usporavaju autobuse. U nekim autobusima, na primer, da li su u pitanju oštećeni senzori ili šta, ali kada ljudi prinose papirne nepersonalizovane kartice ili kartice u nekoj foliji ili novčaniku, validator reaguje kao plavuša, odnosno sa velikim zakašnjenjem, posle više pokušaja trljanja čuje se "ping". A onda dođe neki batica sa plastičnom nepersonalizovanom karticom koja nije u nekoj dodatnoj foliji i validira samo tako ...3) Zaključak: prvi bih se zalagao da se svi validiraju kada bi imali duplo više autobusa u voznom parku, i to novih, bešumnih, udobnih, sa grejanjem zimi ili hlađenjem leti, i da validatori rade kako treba. Ovako, ovo je obično iživljavanje i mislim da bi sve ovo mnogo brže funkcionisalo kada bi morali da se validiraju samo oni sa nepersonalizovanim karticama ...

Link to comment
Preopterećena mreža Bus Plus, javili na radiju.http://www.smedia.rs/vesti/vest/87719/isecak.jpg
Preopterećenost sistema?! Pa jel su to predočili drugu Đilasu kao mogućnost u svojoj ponudi pre nego što su dobili posao?A šta kažu kontrolori? Tolerisaće SAMO U POČETKU što građani ne svojom krivicom ne mogu da kupe mesečnu karticu? Moraće da kupe papirnu nepersonalizovanu od 40 dinara i ko zna koliko dindži kredita dok im super sistem ne dozvoli da IPAK kupe mesečnu kartu ...Što kaže Dragan Nikolić - Popaj u filmu "Balkan ekspres": GOVNAAAAAAA!!!!!! Edited by stoka
Link to comment

Opako ste smorili sa (ne)opravdavanjem švercovanja.

onaj tip iz busplusa (vlahović?) je jednom pričao na tv-u da je razlog zbog koga se ima validirati nije vođenje statistike, nego to što kada bi kontrolor, preko one mobilne aparature, proveravao bazu podataka svih kupljenih markica (kojih ima oko 300k+), brzina odgovora centralnog kompjutera bi bila mala. ovako, kada kontroliše, pregleda se baza samo onih validiranih, i to onda traje nekoliko puta kraće.
Moguće da je ovo validan razlog ukoliko kupljeni sistem šljaka ovako nekako:
  • pristup centralnoj bazi se vrši samo kada uplaćuješ na kiosku, zbog čega čekaš onih 5-10 sekundi dok se teti ne isprinta potvrda,
  • sokoćalo na kiosku upiše podatak o tome do kada si validan ili koliko imaš kredita na samu karticu i to onda ima da očitava i eventualno edituje bus-sokoćalo, bez ikakvog drljanja po bazi,
  • sokoćalo kod vozača vodi lokalnu evidenciju ispravno validiranih karata u vozilu (a nevezano za to akciju dojavljuje sakupljene podatke centrali u diskretnim vremenskim trenucima), što je mali broj redova i kroz njega se protrči dok kažeš piksla,
  • i sa njim komunicira sokoćalo kod kontrole, ponovo bez ikakvog pristupanja, kako Vlahović kaže, velikoj, tromoj i opterećenoj centralnoj bazi.

pažljivom rekonstrukcijom događaja, došli smo do zaključka da je februar za bus plus imao 28 dana, baš njih briga za olimpijadu
Mene je okej validirao 29. februara, čak mi se čini da mi je ekran celog meseca po validaciji otpozdravljao informacijom da mi dopuna važi do 29.:mellow:
Link to comment

za nezaposlene pise Period izdavanja (zamena kartice): Na 6 meseci (3 godine)i kome se sad nosi potvrda sa biroa ili sta vec da bi se produzilo?

Link to comment
Mene je okej validirao 29. februara, čak mi se čini da mi je ekran celog meseca po validaciji otpozdravljao informacijom da mi dopuna važi do 29.:mellow:
Da, toga se sećam kada sam isprobavao karticu - pisalo je da važi do 29. februara.Izgleda da nisam shvatio moj problem pravilno, ni jutros mi nije radila kartica, iako je koleginica platila mesec mart 27. februara.Eto, i kada hoću da se validiram, ne daju mi zlotvori.
Link to comment

Prekjuče u autobusu ide samo jedna kontrolorka. Ljudima uzima BusPlus kartice, očitava o sokoćalo. Onome kome nije validirana naslanja na validator. Vidi se da joj je malo smor što mora stalno da uzima kartice i da ih vraća. Dok je došla do mene, ja tek krenuo da vadim novčanih iz torbe. Samo je rekla "U redu, vidim da ste sa posla"... valjda zbog kravate i sakoa, štagod.Tako da će biti ponovo "Imate li povlasticu", "Imam, radnička"...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...