Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Ajd ja da ponovim jos jednom - Validacija karte da bi se pratila opterecenost linija i sl. u svrhu optimizacije voznog reda i sl. ima smisla. Maaali problem je kako poverovati da ce se time baviti isti oni koji nisu radi da organizuju pranje autobusa i... jbt, ne mogu vise. Ajd lepo procitaj sta je pisano na prethodnim stranama, pa onda postuj. U Parizu se validiras da bi poboljsali red voznje. Ovde ti kazu da treba da se validiras da bi poboljsali red voznje. Ti im verujes. Ja (iz vise puta navedenih razloga) ne.
Nisu u stanju da organizuju pranje autobusa ali su zato u stanju da organizuju vrhunsku marketinšku zaveru čija su meta korisnici pretplatnih karata?
Link to comment
Nisu u stanju da organizuju pranje autobusa ali su zato u stanju da organizuju vrhunsku marketinšku zaveru čija su meta korisnici pretplatnih karata?
da ne zaboravimo: pranje autobusa organizuje GSP, a validaciju Bus Plus, fransiza vrlo ozbiljne i iskusne kompanije.
Link to comment
Prevare sa Bus Plus kartama nemoguće, od sutra rigorozne kontroleAko iko žali što februar ima najmanje dana u godini onda su to "šverceri" u gradskom prevozu. Sa današnjim danom završava se njihova bezbrižnost u vozilima gradskog prevoza pošto kontrolori od sutra počinju da kažnjavaju svakog putnika koji nema kartu.Tačno 200 kontrolora će nadgledati putnike tako što će uz pomoć specijalnih uređaja "čitati" da li je njihova kartica "otkucana" ili ne. Da bi to utvrdili oni će prislanjati svoje aparate na kartice putnika. Kako se ne bi događalo kao u prethodnom periodu da putnici "otkucaju" kartu samo kad ugledaju kontrolore, oni će prilikom ulaska u vozilo blokirati validatore. To znači da putnici neće moći da se "čekiraju" pred očima ili iza leđa kontrolorima. Kazna iznosi 1.500 dinara i može da se plati na licu mesta ili u roku od 8 dana. Stare kazne, pisane na indigo papirima, izlaze iz upotrebe. Doplatne karte izgledaće kao fiskalni računi (na slici) i moći će da se plate na licu mesta.
Bombastican naslov,autor teksta izgleda radi za Busplus Edited by basketas
Link to comment
mediji nekako i inache seire nad sudbinom zlih putnika ^_^narochito onih koji su vec platili :P
placaju a ne validiraju! angry.gif to je bas zlo! hajde da razumem da ne placaju i ne validiraju, ljudski je laugh.gif ali da placaju a ne validiraju! angry.gifinace, sistem je izgleda stvarno efikasan, 200 kontrolora sada moze efikasno da proverava putnike. sokocala su povezana sa centralnim kompom, svako vozilo je gps pozicionirano i kada se registruje da se u jutarnjem spicu u sedmici u jurija gagarina validira 4 putnika eto signala da kontrolori upadaju u ta vozila. tako jednostavno.a u mom kombinatu nije bilo danas para za prevoz i sprema se 1 opstenarodna sindikalna pobuna zbog toga laugh.gif otimaju zle gazde kombinata sada i pare za prevoz kao sto su otele topli obrok, regres za godisnji odmor i 13 prase platu! a pare za prevoz, regres i topli obrok su pravo 1 srce srbije! e sad sto gnevnim trudbenicima niko da objasni da moze da im se desi kao i prosvetnim radnicima da svi moraju da uzmu personalizovanu plastiku na kojoj ce im se uplacivati pare za prevoz i nema vise 2680 da se trosi u kafani, za benzin ili sta je kome milo, eh, to su vec pitanja klasne borbe trudbenika kroz istoriju o cemu bi nas drug kim iscrpno informisao.
Link to comment
inace, sistem je izgleda stvarno efikasan, 200 kontrolora sada moze efikasno da proverava putnike. sokocala su povezana sa centralnim kompom, svako vozilo je gps pozicionirano i kada se registruje da se u jutarnjem spicu u sedmici u jurija gagarina validira 4 putnika eto signala da kontrolori upadaju u ta vozila. tako jednostavno.
i tako nepotrebno
a u mom kombinatu nije bilo danas para za prevoz...
još jedan primer zašto je moja ideja bolja :)
Link to comment

bigvlado, cuo sam 100 puta takve predloge a apsolutno besplatnom javnom prevozu. Moje je pitanje je, ako je to tako dobro, zasto se ne primenjuje skoro nigde? Naveo si par primera koji se mogu izbrojati na prste jedne ruke. Zasto se to ne primenjuje skoro nigde, ako je tako dobro, narocito u zemljama sa najbolje organizovanim javnim prevozom (Svajcarska, Japan, Nemacka, itd.)? Oni su valjda izucili javni prevoz u sitna crevca, kao i njegovo finansiranje (izmislili ljudi koncept integrisanog tarifnog sistema, itd.) - zasto onda nije javni prevoz u Cirihu ili Minhenu ili Tokiju dzabe, tj. finansiran 100% iz poreza?

Link to comment

Ne primjenjuje se jer previse kosta. Ljudi/putnici se skroz drugacije ponasaju kada im je nesto besplatno, to jest manje vode racuna i imas puno vise unistavanja materijala.

Link to comment

gsp danas rula. evo me na stanici tramvaja na bulevaru vec dobrih 15minuta i nije prosao ni jedan tramvaj u oba pravca a posto je tu vec dosta ljudi sa obe strane cenim da to traje bar jos dodatnih 10minuta. zao mi je sto zurim pa moram da hvatam taxi ali bih zarko zeleo da vidim tog kontrolora koji ce uci u narednih 5-6 tramvaja...

Link to comment

Veliki problem je sto vas ne obavjestavaju zasto tramvaji kasne. Tramvajske stanice bi obavezno trebale imati sonorizaciju i u slucaju velikog kasnjenja iz kontrolnog centra bi vas trebali obavijestiti zasto tramvaj kasni.

Link to comment
gsp danas rula. evo me na stanici tramvaja na bulevaru vec dobrih 15minuta i nije prosao ni jedan tramvaj u oba pravca a posto je tu vec dosta ljudi sa obe strane cenim da to traje bar jos dodatnih 10minuta. zao mi je sto zurim pa moram da hvatam taxi ali bih zarko zeleo da vidim tog kontrolora koji ce uci u narednih 5-6 tramvaja...
juce sam morao da dam poslednje pare na taksi da bih stigao od stajge do batutove. nema i nema, cekao 25 minuta sedmicu. ceh, 470 dinara. i sta sad, ako to naplatim putem svercovanja, ja sam los covek?
Link to comment
Veliki problem je sto vas ne obavjestavaju zasto tramvaji kasne. Tramvajske stanice bi obavezno trebale imati sonorizaciju i u slucaju velikog kasnjenja iz kontrolnog centra bi vas trebali obavijestiti zasto tramvaj kasni.
Biće i toga samo da se malo "uhodaju". Kao i svega ostalog...
Link to comment

Pa rekoše da će uskoro uvesti table sa vremenom dolaska, pomenusmo koju stranu ranije, ali se topik po običaju vraća 30 strana unazad. :fantom:

Link to comment
Pa rekoše da će uskoro uvesti table sa vremenom dolaska, pomenusmo koju stranu ranije, ali se topik po običaju vraća 30 strana unazad. :fantom:
Da vidim to (al ne samo na Terazijama), kao i da poštuju vreme dolaska +/- 5 minuta, pa možemo da pričamo o vraćanju topika unazad. Ovako je jedino što se vraća unazad kvalitet prevoza.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...