Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Sledeci put kada budete u Parizu i ako budete imali neku mjesecnu kartu, nemojte se zaliti ako dobijete kaznu jer niste uradili validaciju pri ulasku u bus/tramvaj/rer(na nekim stanicama). Danas je drug platio kaznu jer nije validirao kartu pri ulasku u rer. Pokazivao im je racun, svadjao se, pozivao se na zakon i na kraju je platio kaznu.

Link to comment
Sledeci put kada budete u Parizu i ako budete imali neku mjesecnu kartu, nemojte se zaliti ako dobijete kaznu jer niste uradili validaciju pri ulasku u bus/tramvaj/rer(na nekim stanicama). Danas je drug platio kaznu jer nije validirao kartu pri ulasku u rer. Pokazivao im je racun, svadjao se, pozivao se na zakon i na kraju je platio kaznu.
Ajd ja da ponovim jos jednom - Validacija karte da bi se pratila opterecenost linija i sl. u svrhu optimizacije voznog reda i sl. ima smisla. Maaali problem je kako poverovati da ce se time baviti isti oni koji nisu radi da organizuju pranje autobusa i... jbt, ne mogu vise. Ajd lepo procitaj sta je pisano na prethodnim stranama, pa onda postuj. U Parizu se validiras da bi poboljsali red voznje. Ovde ti kazu da treba da se validiras da bi poboljsali red voznje. Ti im verujes. Ja (iz vise puta navedenih razloga) ne.
Link to comment
Sledeci put kada budete u Parizu i ako budete imali neku mjesecnu kartu, nemojte se zaliti ako dobijete kaznu jer niste uradili validaciju pri ulasku u bus/tramvaj/rer(na nekim stanicama). Danas je drug platio kaznu jer nije validirao kartu pri ulasku u rer. Pokazivao im je racun, svadjao se, pozivao se na zakon i na kraju je platio kaznu.
I ti sad, pa nećemo valjda da se poredimo sa tamo nekim Parižanima... Mi smo iznad toga, mi moramo da razumemo, nama mora da se objasni, naši ne poštuju polaske, upada sneg...
Link to comment
Je l' se vadio i na stanje vozila, kašnjenje, tj nepoštovanje reda vožnje itd??
Covjek koristi RER B, najgoru liniju u pariskoj regiji. Vozovi svakodnevno kasne, nerijetko se desava da moras da propustis 1 do dva voza da bi na jedvite jade usao u voz. Cesto se desava da u vozovima nema onaj sigurnosni cekic za razbijanje prozora u slucaju nesrece.Vozovi se ciste cim udju u depo jer moraju proci kroz peraonicu. Edited by borris_
Link to comment
Covjek koristi RER B, najgoru liniju u pariskoj regiji. Vozovi svakodnevno kasne, nerijetko se desava da moras da propustis 1 do dva voza da bi na jedvite jade usao u voz. Cesto se desava da u vozovima nema onaj sigurnosni cekic za razbijanje prozora u slucaju nesrece.Vozovi se ciste cim udju u depo jer moraju proci kroz peraonicu.
E pa ako nema cekica, ne treba da se validira, ko ih j...
Link to comment
Ajd ja da ponovim jos jednom - Validacija karte da bi se pratila opterecenost linija i sl. u svrhu optimizacije voznog reda i sl. ima smisla. Maaali problem je kako poverovati da ce se time baviti isti oni koji nisu radi da organizuju pranje autobusa i... jbt, ne mogu vise. Ajd lepo procitaj sta je pisano na prethodnim stranama, pa onda postuj. U Parizu se validiras da bi poboljsali red voznje. Ovde ti kazu da treba da se validiras da bi poboljsali red voznje. Ti im verujes. Ja (iz vise puta navedenih razloga) ne.
Vozni sistem je optimizovan do njegove posljednje tacke. Ovdje vozovi u spicu idu jedan iza drugog (na liniji RER A) i to im nije dovoljno. A inaci red voznje vozova se ne moze tek tako lako optimizovati. To kosta jako puno.
Link to comment
Niko ne sme da (zlo)upotrebi podatke o tvom kretanju, naravno.Al moraš da validiraš.
Čini mi se da ljudi koji su digli (možda preveliku) dreku oko ovoga, misle da je u stvari i jedini smisao validiranja to da se prikupe podaci o kretanju (ne u neke špijunske tajne svrhe, već jednostavni marketing) i onda nemaju poverenja da će se ti podaci koristiti za bilo šta drugo.A druga strana misli da je to zbog većeg dobra (bolji prevoz, analizia i sl.) i da ako im se zabrani da koriste te podatke - oni to neće uraditi. Edited by Lezilebovich
Link to comment

Postoji i taj zakon u francuskoj i o tome vode racuna (to jes nadam se :D ).Sto se tice kontrolora, ni ovdje im nije dozvoljeno da te pretesaju. Mogu da ti traze licnu kartu ali ti im je ne moras pokazati. RATP konrolori imaju foru da lazno nazovu policiju i poslije toga 75% ljudi im pokaze licnu kartu (ovo sam danas saznao).

Edited by borris_
Link to comment
Ništa ti nisi razumeo.Ja samo opasno pizdim od srpskog običaja da se mnogo ljutimo što se ne zna red, što je haos na sve strane... a onda kada neko pokuša da uvede red negde ti isti krenu da pizde "a što ovo, a jel baš mora, a zašto bi ja kad sam već, e dok oni ne urade to neću ni ja ovo...". I tako svaki put. Zato kažem - ne moraš da znaš jebene razloge, tako je odlučeno da mora i ima da poštuješ. Šta kao, svi mi vrlo dobro znamo zašto radimo milion stvari, zašto plaćamo milion taksi, zbog čega mora da se uradi to i to kad želiš da dobiješ to i to... pa nam se sada pojavio nerazumljiv bag od strane GSPa i baš nećemo da ga poštujemo jer nam je nelogično? Moš misliti!
a zasto ne uvedu red svuda gde se to moze, tipa da organizuju da autobusi polaze na vreme a ne u vozicima? ovo nije uvodjenje reda nego uvodjenje efikasnije naplate za proizvod koji je jednako los kao i ranije.i cek sada cemo da se bavimo poredjenjem Beograda i Pariza pomocu linije RER B? a dajte ne zajebavajte ljudi, to je uvreda za pamet. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Kakve veze ima validiranje mesečnih karata sa efikasnijom naplatom?A ovo ostalo je upravo ono što rekoh u postu koji si citirao.
pa otkud znam, meni je nekako nelogicno da ima smisla koristiti validaciju za poboljsanje prevoza, ako se niko ziv ne drzi reda voznje nego po 3 vozaca ispijaju kafu na terminusu, a busa nema pola sata. ne znam sta nije jasno u majcinim recima. prvo postavis sistem na nulu, pa ga onda unapredjujes, a ne ovako.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...