Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Pa po tvojoj logici stanje u GSPu se nikada neće popraviti jer likovi koji tamo sede do sada nisu dali povoda da se nadamo tako nečem.Znači da ne krečimo džaba?Koristm prevoz nekoliko puta mesečnom priznajem. Igrom slučaja često koristim liniju 52 od Požeške do okretnice na Ceraku i nazad. U požeškoj se redovno dešava da ga nema dugo pa dođu dva, tri odjednom. Gore na okretnici postoji red polazaka i u 90% slučajeva se poštuje., Iz tog zaključujem da se barem na toj liniji ne dešava namerno preskakanje polazaka nego neki čepovi usput.
Ne, stanje ce se popraviti kada budu hteli da ga poprave. I ne treba mi da krecimo, nego oni. Mi placamo krecenje, kao sto smo i do sada. I ne mora (a nije ni izvodljivo) da nam kuca lici na dvorac posle krecenja, ali mislim da je ne mestu ocekivanje da majstor ne dolazi janpi na posao i da mora da zna da gletuje. Ako te osnovne stvari nisu zadovoljene, dzaba mi pokazuje najmodernije bordure i nove boje za zidove koje se lako ciste.
Link to comment
Ne, stanje ce se popraviti kada budu hteli da ga poprave. I ne treba mi da krecimo, nego oni. Mi placamo krecenje, kao sto smo i do sada. I ne mora (a nije ni izvodljivo) da nam kuca lici na dvorac posle krecenja, ali mislim da je ne mestu ocekivanje da majstor ne dolazi janpi na posao i da mora da zna da gletuje. Ako te osnovne stvari nisu zadovoljene, dzaba mi pokazuje najmodernije bordure i nove boje za zidove koje se lako ciste.
Pa kreče jebote, baš ga kreče. Jeste, preskaču polaske, ne kreću po redu vožnje, ali ovaj GSP skoro da ne može da se poredi sa onim pre samo tri godine, o onom pre deset da ne pričamo. Znači kreče, kupuju vozila, uvode validatore, ugrađuju klime, menjaju šine... kreče. Šta mi čekamo, da ga okreče do kraja pa da i mi uradimo naš deo posla? Koji je to nivo okrečenosti kojim treba da budemo zadovoljni?
Link to comment
Pa kreče jebote, baš ga kreče. Jeste, preskaču polaske, ne kreću po redu vožnje, ali ovaj GSP skoro da ne može da se poredi sa onim pre samo tri godine, o onom pre deset da ne pričamo. Znači kreče, kupuju vozila, uvode validatore, ugrađuju klime, menjaju šine... kreče. Šta mi čekamo, da ga okreče do kraja pa da i mi uradimo naš deo posla? Koji je to nivo okrečenosti kojim treba da budemo zadovoljni?
po osamdeseti put: samo da rade svoj posao. ne vidim zasto imas toliko veliki mentalni blok da to shvatis. ne zanima me kako je bilo pre 10 godina, boli me kuuurac sada za to. samo me zanima da rade onako kako su radili pre ovih mrazeva, kada su se usrali od inspekcija pa su polazili na vreme i nisu fulali polaske. znaci moze da radi dobro vec sada, sprecava ih samo bezobrazluk.e pa ako su oni bezobrazni sa mojim vremenom i zivcima, i ja cu sa svojim novcima.
Link to comment
Znači kreče, kupuju vozila, uvode validatore, ugrađuju klime, menjaju šine... kreče. Šta mi čekamo, da ga okreče do kraja pa da i mi uradimo naš deo posla? Koji je to nivo okrečenosti kojim treba da budemo zadovoljni?
Koliko sredstava iziskuje uvođenje redovnih polazaka i pranje buseva? Kapiram da je dosta skuplje od tih stvari koje si naveo.
Link to comment
Pa kreče jebote, baš ga kreče. Jeste, preskaču polaske, ne kreću po redu vožnje, ali ovaj GSP skoro da ne može da se poredi sa onim pre samo tri godine, o onom pre deset da ne pričamo. Znači kreče, kupuju vozila, uvode validatore, ugrađuju klime, menjaju šine... kreče. Šta mi čekamo, da ga okreče do kraja pa da i mi uradimo naš deo posla? Koji je to nivo okrečenosti kojim treba da budemo zadovoljni?
Pa mi jesmo uradili nas deo posla, platili smo kartu.A nivo okrecenosti kojim treba da budemo zadovoljni sigurno nije dostignut ako je ocigledno da "Jeste, preskaču polaske, ne kreću po redu vožnje". Ne trebaju im novi krediti da bi kretali na vreme i postovali red voznje (onoliko koliko je moguce), samo zelja da se uvede red. A ne znam kako ti mozes da konstatujes ovo sto sam citirao i budes zadovoljan. Na kraju se uvek prica zavrsi isto. Konstatujemo da je bolje nego sto je bilo pre 5 godina ili u Slobino vreme. Naravno da jeste, ali je pitanje da li je bilo moguce da bude duplo bolje nego sto je sada sa isto toliko novca i malo vise truda? Koliko bolje od uzasnog je dovoljno dobro?
Link to comment

Pa ja nisam ni tvrdio da će se išta popraviti sa validacijom, već sam hteo da dokažem da se validacija može iskoristi u dobre svrhe.Rekao sam da sam optimista i da očekujem da stvari mogu malko da se pokrenu unapred. Takođe sam rekao da poštujem one koji na ovo gledaju sa pesimizmom i da je sasvim realna opcija da se ništa neće promeniti.Takođe sam dodao da mi za to parče optimizma ne predstavlja preveliku poteškoću da se validiram svaki put kad uđem. U početku meseca sam nekoliko puta skroz zaboravio (po inerciji sa povlasticama) da se validiram, ali mi je već za ovih 20ak dana prešlo u naviku, pa čak i mahinalno vadim kartu kad uđem (sve je stvar navike) bez da nešto razmišljam o tome.Evo što Hazard reče, ako ne bude šarena predizborna laža i za 5 godina nam uvedu metro liniju gde će validacija morati da se odradi pre ulaska u peron, sigurno neće biti nikakve pobune oko toga, a stvar je principski ista.I da dodam, GSP je trom, ima bar 20% više zaposlenih nego što treba i to uglavnom u administraciji. Da li ih treba otpustiti i taj novac iskoristiti za angažovanje radnika na pranju autobusa, na kupovinu rezervnih delova? Ekonomski gledano, da. Ljudski gledano, teško.Ali reorganizacija je svakako neophodna.Takođe, treba razdvojiti GSP koji obavlja funkciju prevoznika kao i privatni prevoznici od službe koja trenutno vrši nadzor linija i upravljanje saobraćajem. Mada realno, ovi drugi su možda još i nesposobniji, ali trebalo bi videti kako će na njih uticati nova tehnologija, jer sad za neke stvari neće smeti da bude opravdanja.

Link to comment
Pa ja nisam ni tvrdio da će se išta popraviti sa validacijom, već sam hteo da dokažem da se validacija može iskoristi u dobre svrhe.
Tu se, naravno, slazemo. Moze se iskoristiti u dobre svrhe. Ja o tome i pricam, o zelji nadleznih da se nesto iskoristi u dobre svrhe i poboljsa usluga koju nude. Do sada nisu pokazali da postoji. Mozda nas iznenade, ali ako je problem da se operu autobusi, ne znam koliko je opravdano imati velika ocekivanja...
Link to comment
a za tu "poslovnu" kartu evo sad prvi put čujembtw el to plaća poslodavac ili ti sam?
uglavnom pola placa poslodavac, a pola ti odbiju od bruto plate.
You pay a reduced monthly rate for this ticket which entitles you to use the entire VRS regional public transport network as often andas long as you like, even in your spare time.The VRS region includes Cologne as well as Bonn and some of the smaller towns in the vicinity. On weekday evenings after 7 pm, atweekends and on public holidays, the job ticket holder is allowed to take along one adult, three children between the ages of six and 14 and abicycle all on the one ticket at no extra charge. Children under the age of six can always be taken along.
verbundraumkartevrs.jpg
Link to comment
To je svuda tako, tu se ne moze bas nista.
Bilo bi zanimljivo ako bismo pronašli još neki grad od 1,5 M stanovnika, čiji javni saobraćaj u potpunosti zavisi od autobusa. Zna li neko za takav slučaj, pa da uporedimo iskustva?
Link to comment
Bilo bi zanimljivo ako bismo pronašli još neki grad od 1,5 M stanovnika, čiji javni saobraćaj u potpunosti zavisi od autobusa. Zna li neko za takav slučaj, pa da uporedimo iskustva?
Bio je jedan grad, Detroit. Bez javnog prevoza. U "motor city, you drive".Sada, nema ni stanovnike koji su mozda bili "javnost" za "javni" saobracaj.
Link to comment

Metrobus? To imaju i u Istanbulu ali mi deluje da jedino može da funkcioniše na brzim saobraćajnicama i bulevarima. Šta li rade milioni ljudi na obodima grada i u gusto načičkanim rezidencijalnim delovima...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...