Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Opet dolazimo do toga da bi GSP trebalo jedno godinu dana da nas besplatno vozi tačno u minut, klimatzovanim, nečujnim i eološkim vozilima, edali bi se mi smilovali da platimo uslugu koju koristimo. Ne mere tako niđe, pa ni ovde kod nas.
Ne, dolazimo do toga da bi GSP trebalo da tih godinu dana postuje bar zakonske propise o javnom prevozu, a ne bi bilo zgorega i postovanje reda voznje.
Link to comment
ma ja dizem ruke od price. sad su izbeglicki kampovi razlog zasto vozaci nece da rade posao za koji su placeni. ne mogu tako da diskutujem.
Izbeglicki kampovi su tu da podsete gde zivimo, nista drugo. Vi ste za uvodjenje reda, ali onako kako vala odgovara. Validiranje mesecnih je takodje uvodjenje nekog reda, ali ne, moze eventualno kad se sve ostalo u gspu uvede u red.Madjer, izvini sto pominjem neplacanje karte, u pravu si skroz.
Link to comment
Validiranje mesecnih je takodje uvodjenje nekog reda, ali ne, moze eventualno kad se sve ostalo u gspu uvede u red.
Kakva je veza između validiranja karata i čišćenja busa/poštovanja reda vožnje? Kako misle da odrede opterećenost linija ako se red vožnje ne poštuje?
Link to comment
Opet dolazimo do toga da bi GSP trebalo jedno godinu dana da nas besplatno vozi tačno u minut, klimatzovanim, nečujnim i eološkim vozilima, edali bi se mi smilovali da platimo uslugu koju koristimo. Ne mere tako niđe, pa ni ovde kod nas.
ok imam strpljenja da ponavljam jedno te isto, kao malom detetu. placao sam uslugu dok je bila elementarno dobra. ne kazem da treba da voze tacno u minut, vec da ne kasne po pola sata iz cistog hira, i da prestanu da u spicu smanjuju broj vozila (i uzmu pare, i ustede gorivo, i stede na amortizaciji) sto dovodi do toga da na frekventnim linijama nema autobusa po 20-30 minuta.ja ne znam jel ti mislis da te ljudi ovde lazu ili sta, ili jednostavno zaista ne koristis GSP pa nemas pojma sta pricas. iskreno sam se malo smorio od ove demagogije "klimatizovano, necujno i ekolosko", bezobrazno je i nema veze ni sa cim sto je ovde receno.i prodji me sa tim nidje. Beograd ima apsolutno najgori sistem gradskog prevoza koji sam video severno od Kaira.
Link to comment

pitanje: je li iko dopunjavao onu cheapstersku bus plus karticu od 40 dindži? može li se to? (koliko se sećam valjda može, s tim da sama karta važi 3 meseca, a i bio je takav snijeg i zimoća kad sam je kupovala, da mi uši nisu sasvim radile).hvala unapred na odgovoru.

Link to comment

Ne postoji ni jedan razlog za maltretiranje smernog i revnosnog građanina mene validacijom mesečne pretplatne karte.Uopšte mi je nejasno zašto je nekom nejasno da validacija ne služi ničemu, ovako kako je koncipirana. Jedina joj je svrha da maltretira mene, urednog plaćača, kao i da me spreči da sednem.

Link to comment

Jbt, kakvi ste. A mogli su lepo da segmentiraju autobuse po relacijama/vremenima i tako bi imali baš lepu sliku kakvi se ljudi voze. Onda znaju da se deca u 16. najviše voze od 07-08, studenti u 33 idu na farmaciju najviše u periodu od 10,10 - 11,15 i sl. A možda bi mogli i ako se neko ne validuje nekoliko dana, da mu pošalju sms : Dragi pretplatniče, nema vas u sistemu nekoliko dana, da niste možda bolesni ? Brz oporavak želi Vam BusPlus. A ako primete da se konstantno validuje u 95. umesto u 31. : Dragi pretplatniče, srećno preseljenje u Borču/Blokove. Vaš BusPlus.

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Koliko je meni poznato, poverenik je blokirao obradu podataka, jer postoji opasnost da neko upari te dve odvojene baze sa podacima koje sam pominjao. A to je bilo priličan broj dana pre nego što je počelo samo validiranje. Zato sam i rekao da su insinuacije da je neko već podelio podatke o kretanju svake osobe koje se validira svakoj zainteresovanoj firmi.Jednostavno, to ni teoretski nije moglo da se desi, jer se do tada niko nije ni mogao validirati čak i da je hteo.A da je neko i pored zabrane to uradio, to bi zaista bio slučaj van presedana čak i ovoj našoj banana državi i za to bi trebalo da lete glave.Što se tiče validacije mesečnih kartica, razlozi za to su navedeni. Optimisti bi rekli da će to zaista biti iskorišćeno za poboljšanje prevoza, pesimisti bi rekli da neće.Smatram da to "silno" cimanje vredi toliko da se da pokušaj, pošto drugih kontraefekata ne može biti (u smislu da se nešto pokvari samom validacijom, kad već nema popravljanja).I čisto da napomenem da nijedno prevozno sredstvo u Beogradu pre 4 godine nije imalo klima uređaj, pa je malo glupo uslovljavati validaciju time da svako vozilo mora imati i grejanje i hlađenje. Koliko god se gradski prevoz raspada, on ipak sve ove godine napreduje u kvalitetu.Naravno, i te kako postoje stvari koje zaslužuju našu kritiku. I sam bih mogao da napravim jedan čaršav sa stvarima koje u prevozu ne funkcionišu kako treba, ali smatram da je ovde u pitanju čista mrzovolja ljudi, jer moraju da rade dodatni posao koji do sada nisu radili.I da, odmah da kažem da se svakodnevno vozim gradskim prevozom, tako da ne potpadam pod kategoriju da podržavam/pljujem stvari koje ne koristim.

Link to comment
Jbt, kakvi ste. A mogli su lepo da segmentiraju autobuse po relacijama/vremenima i tako bi imali baš lepu sliku kakvi se ljudi voze. Onda znaju da se deca u 16. najviše voze od 07-08, studenti u 33 idu na farmaciju najviše u periodu od 10,10 - 11,15 i sl.
heh... u Nemačkoj je tako segmentirano. Učenici/studenti i radan svet ne počinju dan u isto vreme, tako da im "markice" važe od različitog doba (npr. od 9 do 22), tako da je to isto jedan način kako da se izbegnu gužve... u zemlji gde je moguće da sve škole imaju isto radno vreme
Link to comment
u Nemačkoj...u zemlji gde je moguće da sve škole imaju isto radno vreme
Nemačka je veelika zemljanije svugde istobtw škole možda i imaju isto radno vreme (nisam upućena), ali vrtići (u jednom istom gradu) definitivno nemajubtw2 još ne čuh i ne videh "markice za zaposlene" u Dojčlandune tvrdim da ne postoje negde nekakve, ali tamo gde sam ja cirkulisala - najn
do tog iznosa sam je dopunila prilikom kupovine. znači sad kad potrošim sve - bacam?
o da Edited by Amelija
Link to comment

Ako si potrošila svih 600 dinara pre kraja februara (koji ionako oskudeva sa brojem dana), možda je bolja ideja da kupiš plastikanera od 250 dinara koji će trajati tri godine. Kod njega postoji ograničenje od 2500 dinara koje mogu da stanu na karticu, ali se može dopunjavati neograničen broj puta.S tim u vezi, smatram da je 250 dinara za to parče plastike, prenaduvana suma. Ne verujem da su troškovi izrade (i prodaje) veći od 80-100 dinara.Za personalizovanu je možda i u redu da bude 250 dinara, ali za ovu svakako nije.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...