Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Prilazi autobus stanici, poprilican broj ljudi izlazi iz njega tako da je ostao poluprazan, a onda 10ak likova pocinje da se dere 'ko ne skace taj je Siptar o oo o o'. Vrlo mucan prizor, u pitanju su oni stari zuti autobusi. Sumnjam da su im svi tockovi ostali na mestu, a validatori na sipkama, ziv se zabrinuh.edit: naravno, sumnjam da je to iko shvatio kao agresivnost u voznji, ali zato ne smes pijan da ulazis!

Edited by casperbgd
Link to comment
U 56-tici fašisti prelepili ekrane nalepnicama 'krv i čast'. Glupe mašine i dalje govore koja je sledeća stanica, ali čekiranje karata ne funkcioniše. Šofera zabole, komedija.
Čekaj, pa rekoše da su unutra rfid čipovi i da im nalepnice, grebanje i žvrljanje ne smeta da validiraju karte? :unsure:
Link to comment

U 43-ci ima nekoliko prelepljenih validatora ali chekiranje radi, cak i na naprslim ekranima radi, jedino sam u jednom budu videla validator kome se 'razlio' ekran jer je polupan i taj naravno ne radi...

Link to comment

Danas u 7ici, ekran validatora razbijen, ali radi, vozač nema svoj ekran, a nisam ga videla ni u raspaloj 83. Izgleada, da što je vozilo starije, da kasnije dolazi na red za ugradnju tog čuda kod vozača.

Link to comment
Jedva čekam da naiđu ridžovani, uželeo sam ih se. Već bar 3 meseca ni na jednog da naletim da se ispričamo ko ljudi..
Ja prosle nedelje cekao 73-ojku 20 minuta i onda visio na vratima stojeci na jednoj nozi. Nikada nisam nesto tako jarko zeleo kao tada da naidju ridzovani. Naravno, isto tako sam mogao zeleti i sedmicu na lotou, jer govna naravno ulaze samo u (polu)prazna vozila.
Link to comment

Ćale danas nabasao na kontrolu. Inače, čovek je penzioner i malo mu je kanda bezveze da mora svoju (besplatnu penzionersku, za osobe preko 65 godina) povlasticu da validira. Al' dobro.I ušla kontrola sa sokoćalima. Prišao mu neki lik i tražio da mu ćale da povlasticu. Sledi dijalog:- Dobar dan, dajte mi vašu BusPlus karticu- Neću.- Molim? Zašto nećete?- Tako se raznose bacili, sve je to prljavo. cool.gif - A šta radite gospodine kada dirate novac, znate i on je prljav?- Nakon toga operem ruke. Nego, zašto na ovih 4 stepena celzijusa ne radi grejanje u tramvaju?- To morate pitati vozača, ja kontrolišem karte.- Pa dobro, ja ti ne dam kartu, daj ti meni tu tvoju spravu da ja provučem karticu.- Ne smem. Svaki kontrolor je duži, ukoliko nestane dužni smo 700€.- A ako ti ne dam karticu, šta onda?- Onda morate napustiti vozilo na prvoj sledećoj stanici.- Hajd' baš da vidim da me izbaciš. Uostalom, evo je pijaca, ja sad silazim.Naravno, jedna devojka mu se zahvalila što je zadržao kontrolu, jer ona nije imala kartu.Dakle, došli smo do toga da znamo (gistro) vrednost sokoćala od cirka 700 jura. Pritom smo saznali da ukoliko niste zadovoljni uslugom koju vam BusPlus kontroliše i naplaćuje, da se žalite GSP-u. Očekivano.

Link to comment
imas na trafici i plasticnu nepersonalizovanu od 250 dinara koju takodje mozes da dopunjujes na trafikama za cenu od 60dinara po karti bez ogranicenja i vazi mislim 2 godine
Kada sam kupovao papirnu i plasticnu nepersonalizovanu karticu samo su mi rekli da jedna traje 3 meseca a druga 3 godine. Niko nije spomenuo da papirna moze da se dopuni sa samo 600 dinara nakon cega ponovo morate da uzmete novu (sto prakticno znaci da je, ako se tako vozite cena voznje 64 din), dok plasticna koja "vazi tri godine" moze da se dopuni sa maksimalno 2500 dinara (41 voznja, osim ako ne zelite da ostavite 40 din na kartici, cena voznje 67 din). Doduse, na busplus sajtu ne pise da je maksimum na plasticnoj np 2500 dinara, a spominje se i "registracija" iste:
Registracijom nepersonalizovane kartice dobija se mogućnost automatizacije procesa produžavanja, odnosno dopune kartica posredstvom web portala. Unošenjem jedinstvenog serijskog broja i određenog broja dodatnih informacija jednoznačno se identifikuje kartica, a plaćanje posredstvom portala se obavlja pomoću platnih kartica ili nekim alternativnim raspoloživim metodama plaćanja. Informacija o samoj transakciji dopune/produženja se distribuira na validatore u sistemu i proverava prislanjanjem te beskontaktne kartice. Registracija nepersonalizovanih kartica se obavlja na posebnim prodajnim mestima, gde se vrši i izdavanje personalizovanih kartica.<br style="margin-top: 0px; margin-right: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; padding-top: 0px; padding-right: 0px; padding-bottom: 0px; padding-left: 0px; color: rgb(92, 91, 91); font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; ">Napomena: ova funkcionalnost se uvodi naknadno, odnosno nakon puštanja sistema u rad.
Edited by reg
Link to comment
cekaj malo, znaci kada se uplati tih 2500 na nepersonalizovanu plastiku i potrose te pare onda nepersonalizovana plastika prestaje da vazi i mora da se kupi druga?
Tako kazu na prodajnim mestima. Jos uvek nisam dogurao dotle, ali ako je zaista tako, onda...mamu im jebem.
Link to comment

pa jeste. to je onda podla prevara potrosaca jer im jasno nije receno to. ja sam mislio da se nepersonalizovana plastika kupi i da traje 3 godine i da moze da se dopunjuje koliko covek hoce u periodu od te 3 godine.

Link to comment
Plastična nepersonalizovana kartica traje tri godine i za to vreme može neograničeno da se puni. Možda ne može odjednom da se napuni kreditom od 2500 dinara. Slična iskustva sam imao sa kreditom za 064 mobilaju - valjda je neko softversko ograničenje od 2000 dindži, pa kada sam punio sa tri soma dindži, prodavačica se snašla tako da mi je punila iz dva puta, prvo sa 2 soma, pa onda sa soma dindži ... Ali taman posla da prestaje važenje kartice posle ukupno 2500 dindži dopune, u tom slučaju bi se radilo o flagrantnom lopovluku koji ne bi smeo da prođe nekažnjeno ... To bi onda značilo da ti karta vredi oko 42 vožnje i da posle moraš da daješ novih 250 dindži za kupovinu nove ...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...