Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

tjah, ne znam, ja danas gde god da sam ušao svi jurili da se validiraju :unsure:
Meni bile smešne kolege na poslu, kad je krenuo sistem, ovi svako jutro:"jao, niko se nije validirao, hihi, al sam mangup, a jel se validirali na tvojoj liniji?" "jesu, po dva-tri na svakoj stanici". "Ooooo", smoreno će oni. "I vi ćete, kad Turci požele više para, hihihi", zlobno ću ja. Inače, kad me ljudi malo bolje upoznaju, vrlo me zgotive.
Link to comment

videh danas nemački bus iz donacije, na tabli spolja i dalje piše poslednja stanica iz Nemačke i trasa kojom ide, unutra zalepljena obaveštenja na nemačkom... koliko GSP boli dupe da bilo šta urade, makar da polepe naša obaveštenja preko onih

Link to comment

Što bi se učukavali kad su javno rekli da neće nikog kažnjavati u Februaru?Al' zato će biti stampedo od 1.3.Jedva čekam da naiđu ridžovani, uželeo sam ih se. Već bar 3 meseca ni na jednog da naletim da se ispričamo ko ljudi..

Link to comment
da, u pravu si za nekadasnji zonski sistem, ja se ne secam u kojim zonama sam se vozio, uglavnom ne dalje od nbg blokova iz centra i natrag.primetio sam i ja da validatori ne rade u bgvozu a to sto si video da su u jednoj kompoziciji demolirani, nije da imam predrasude ali batajnica - pancevacki most je ideala za demoliranje validatora narocito van spica kada ima malo ljudi u vozu. kako ce taj problem resiti, pojma nemam@kelt ma to je zgodno da covek u doniranom busu ne gleda kroz prozor vec u nemacka obavestenja i tripuje se da je u nemackoj laugh.gif Edited by Pontijak
Link to comment
Jedva čekam da naiđu ridžovani, uželeo sam ih se. Već bar 3 meseca ni na jednog da naletim da se ispričamo ko ljudi..
Mene validirala neka žena, ćutke, prešla čitav bus bez dobar dan, u civilu, u stvari, nešto je rekla nekoj devojci sa personalizovanom karticom a ova joj se objašnjavala, ali brzo nastavila dalje. Inače je kod svakih vrata bio neko sa bus plus ogrlicom, dve mlade, lepe, devojke i jedan dečko, posle izašli svi zajedno, omladinci ushićeni, pocupkuju, ova sa makinom smorena.
Link to comment
videh danas nemački bus iz donacije, na tabli spolja i dalje piše poslednja stanica iz Nemačke i trasa kojom ide, unutra zalepljena obaveštenja na nemačkom... koliko GSP boli dupe da bilo šta urade, makar da polepe naša obaveštenja preko onih
U tramvajima doniranim iz Bazela i dalje piše da će putnici zatečeni bez karte blagoizvoleti da plate kaznu od 60 CHF :D
Link to comment

^Sećam se da je u to vreme bilo na nekoj od televizija (možda Studio B?) pitanje/molba korisnika penzionera da se one nalepnice sa kaznama u švajcarskim francima skinu što pre, jer nije narodu prijatno da vidi pretnju kaznom koja je veliki deo nečije plate/penzije.

Link to comment
Ja sam video dosta ljudi koji se validiraju, ali skoro niko pri ulasku.Takođe sam primetio i kameru kod zadnjih vrata. Crveni bus sa niskim podom je u pitanju, mislim da je fabrički ugrađena, posle kod vozača video monitor, ima kamere kod mesta za invalda, i na svim vratima sem prvih, ako snimaju to im je dovoljno. Možda će i u starije ugrađivati.
Ja sam se danas vozila i tramvajem i trolejbusom, u ovom prvom sam bila jedina koja je validirala kartu od svih koji su ušli na mojoj i na sledećoj stanici, a u troli sam čula ono "ping" iz pravca zadnjih vrata, samo jednom i videla sam jednu ženu kako drži u ruci BusPlus karticu, ali nema nameru da je overi. Kamere nisam primetila, ali nisam ni bila svesna mogućnosti da su postavljene po vozilima, pa ću sledeći put obratiti pažnju. Vozač u troli ima neki ekran pred sobom koji liči na validator, samo veći, ali bilo je suviše daleko da se vidi šta je na ekranu.
Kamere sam video u nekim novijim autobusima instalirali su ih malo pre harmonike (u zadnjem delu ih nisam primetio)A na look-a-like validatorima kod vozača (verovali ili ne) piše koliko kasni tj koliko žuri u minutima do okretnice (zadnje stanice)između ostalih informacija...
Link to comment

Jutros kod YBC-a videh četiri ridžovana, mlada sve ekipa, veseli. Ne bih ni provalio, nego su imali one trake BusPlus oko vrata, a umuvane u jakne ta sokoćala (ne videh dosad kako izgledaju).Raspričali se, kao da su u pitanju volonteri na univerzijadi, a ne kontrolori.Videćemo od 01.03. ali mi sve nešto deluje da Đilasa bole patka za kontrolu u prevozu, to je sad na Turcima. Nešto ne vidim da se spominje/apeluje/izražava nada po pitanju novog sistema.

Link to comment

Hella mode on/ Krenuo sa Vracar nesto posle 12 do Gundulicevog venca da se prijavim na Biro i izvadim potvrdu, odatle otisao na giros kod Glumca a onda do Beogradjanke da izvadim karticu. Kuci usao u 14h tako da sam sve zavrsio za manje od dva sata sa sve pauzom za giros cool.gifHella mode off/Cak nisam morao ni licne podatke da dajem tj da podnosim prijavu da mi ih povuku. Lepo procitao sta potpisujem, pitao "Jel to mora tako?" a teta koja radi se malo zbunila time sto odbijam neke besplante minuta u MTS mrezi (u kojoj i nisam) i 5% u Tempu u koji nisam ni krocio ali je uredno uzela ugovor o "Benefit programu" zguzvala ga i dala mi karticu.

Link to comment

U 56-tici fašisti prelepili ekrane nalepnicama 'krv i čast'. Glupe mašine i dalje govore koja je sledeća stanica, ali čekiranje karata ne funkcioniše. Šofera zabole, komedija.

Link to comment
U 56-tici fašisti prelepili ekrane nalepnicama 'krv i čast'. Glupe mašine i dalje govore koja je sledeća stanica, ali čekiranje karata ne funkcioniše. Šofera zabole, komedija.
I danas u raspaloj 83-ici, kojoj ne rade amortizeri tako da svaku rupu osetim na bubrezima.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...