Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

na papirnoj nepersonalizovanoj karti je max 10 vožnji a koji je min.? jel mogu da uzmem nju(kartu) 40,00 i da uzmem npr. samo 3 vožnje?
mozes
žalila mi se jutros koleginica šta joj se desilo sa tom papirnatom nepersonalizovanom. naime kupila je sa maksimalnim kreditom kako sam razumela, 600 kinti... spucala sve i jutros na trafici htela da dopuni. ne može. rekla joj trafikantkinja da ne sme da potroši sav kredit sa kartice ako namerava da je dalje dopunjava. morala je da kupi novu.
Link to comment

Ja danas počinjao da pišem, pa odustao kako ne bi ispao glup u društvu... :blush: Ali definitivno nisu normalno objasnili pučanstvu da može samo 600 kinti ukupno da stane na karticu, svejedno izjedanput ili iz više puta.Ja prvobitno bio sam razumeo da možeš x puta da je dopunjavaš u toku 3 meseca, a da je jedino ograničenje koliko u jednom momentu imaš (uplaćenih) vožnji na karti 10 vožnji=600kinti=limit.Sada mi je tek jasno da su namerno tako šturo objasnili kako bi namakli još koju paru više na prevaru.Smećad.

Edited by ion
Link to comment
Ja prvobitno bio sam razumeo da možeš x puta da je dopunjavaš u toku 3 meseca, a da je jedino ograničenje koliko u jednom momentu imaš (uplaćenih) vožnji na karti 10 vožnji=600kinti=limit.
Ja takođe.
Link to comment

Ste čuli ovu lažu koja kruži već danima po mejlovima?:

Beograđanin J.M. (63) podigao je 13.500 dinara na bankomatu poštanske štedionice uz pomoć nepersonalizovane Bus Plus kartice. Vraćajući se kući, greškom je umesto Dina kartice u bankomat ubacio nepersonalizovanu Bus Plus karticu za prevoz koju je kupio dva dana ranije. 'Nisam ni gledao šta ubacujem u bankomat, budući da sam do pre dva dana u novčaniku držao samo Dina karticu', priča Beograđanin zahvaljujući kom je uočena greška u sistemu: 'Pa sam po navici izvukao karticu i ubacio je u bankomat sa željom da podignem drugi deo januarske penzije. Procedura je bila potpuno identična, izbor jezika, unošenje PIN koda i podizanje novca. Čak sam i izveštaj uzeo, što obično ne radim', nastavlja svoju priču penzioner. Međutim, na izveštaju je pisalo da se za željeni iznos tereti račun gradskog saobraćajnog preduzeća, koji ima otvoren račun u poštanskoj štedionici, što J.M. nije primetio. Taj propust nije promakao i knjigovođi GSP-a. 'Račun preduzeća se umanjio za 13.500 dinara, a na izvodu koji stiže svakog dana, stajalo je da je na ATM uređaju u Zemunu, ulica Zmaj Jovina, podignut taj iznos uz pomoć nepersonalizovane Bus Plus kartice', rekao je knjigovođa Jovanović. Da je novac podignut uz pomoć personalizovane kartice, znalo bi se i ime osobe koja je oštetila račun javnog preduzeća za nepunih 135 evra. Srećom, kamere na ATM uređaju su zabeležile lik osobe koja je podizala novac iz uređaja, pa smo nakon upoređivanja sa bazom MUP-a došli do J.M. 'J.M. se neće teretiti ni za šta, pošto je reč o slučajnom aktu visokotehnološke prevare. On je i bez reči pristao da vrati podignut novac, izvinivši se zbog nenamerne greške GSP-u i poštanskoj štedionici. GSP Beograd mu je tim povodom poklonio skuplju, personalizovanu Bus Plus karticu za prevoz sa doživotnim kreditom za vožnju'
:D
Link to comment

Nije me bilo neko vreme u zemlji Srbiji. Još u oktobru sam uzeo moju personalizovanu BUSPLUS plastiku. Danas je 23.februar i kako mi se ne isplati da kupujem mesečnu markicu za tekući mesec, odlučio sam da kupim nekoliko pojedinačnih karata koje bih koristio do 28.2. kada valja pazariti mesečnu kartu za mart mesec. I tako dođem ja na trafiku, pitam ljubaznu gospođu da mi pojasni pravila i procedure. Pružam joj moju plastiku a ona mi kaže da je nemoguće dopuniti takvu identifikaciju pojedinačnim kartama; jedino što mogu da uradim je da kupim nekoliko pojedinačnih karata, na nekakvom drugom nosaču. Ja u zbunu, mislim se, koji su q uvodili ovu ubernaprednu tehnologiju ako je ovakve jednostavne stvari teško organizovati. Ali ok, pitam ja nju da mi proda nekoliko tih pojedinačnih karata, na šta dobijam odgovor da nemaju te karte i da je možda bolje da pogledam po okolnim trafikama. Otišao sam na stanicu i sačekao autobus. Švercovao sam se do posla, ali ko ih jebe ako ne umeju da organizuju sistem kako treba. Za pet dana ću sebi platiti mesečnu markicu pa će sve biti kako treba sa moje strane. A mogli su da lepo predvide da možeš da kupiš markicu od 23.2. do 23.3. Zar ne? Šta je bio problem da podese one mašine da to bude moguće? Jesu li toliko glupi, nestručni, ili pak toliko nezainteresovani da pruže bolju uslugu? Da li je to toliki problem? Zašto nije moguće kupiti markicu bilo kada u mesecu da važi do istog tog datuma u narednom mesecu? Jel to košta nešto više ekspertskih (rođačkih) sati rada?

Edited by pacey defender
Link to comment

"Srećom, kamere na ATM uređaju su zabeležile lik osobe koja je podizala novac iz uređaja, pa smo nakon upoređivanja sa bazom MUP-a došli do J.M. " :lol: :lol: :lol: Možda su ugradili i kamere u validatore, bilo bi lepo da sva ona statistika koja se navodno izvlači iz njih bude obogaćena i slikama. Tako, Đilas dobije izveštaj da se penzioneri Mika i Žika vozikaju na relaciji Slavija -Studentski trg svaki drugi dan i da se uredno validiraju, a uz izveštaj i njihove sličice cool.gif .BTW, ovih dana sam se vozila javnim gradskim prevozom više no uobičajeno i primetila sam, da sam retka budala koja plaća prevoz, da ne kažem validira.

Link to comment

Ja sam video dosta ljudi koji se validiraju, ali skoro niko pri ulasku.Takođe sam primetio i kameru kod zadnjih vrata. Crveni bus sa niskim podom je u pitanju, mislim da je fabrički ugrađena, posle kod vozača video monitor, ima kamere kod mesta za invalda, i na svim vratima sem prvih, ako snimaju to im je dovoljno. Možda će i u starije ugrađivati.

Link to comment
BTW, ovih dana sam se vozila javnim gradskim prevozom više no uobičajeno i primetila sam, da sam retka budala koja plaća prevoz, da ne kažem validira.
Prošle nedelje se u jednom busu od prve do pretposlednje stanice niko nije validirao. Doduše, to je bio poslednji dnevni polazak, a x puta sam u tim busevima bio jedini (ili makar jedna od tri osobe) koji kuca kartu, pa razmišljam da možda ne postoji neko nepisano pravilo da u poslednjim polascima nema kontrole ili tako nešto.
Link to comment
Ja sam video dosta ljudi koji se validiraju, ali skoro niko pri ulasku.Takođe sam primetio i kameru kod zadnjih vrata. Crveni bus sa niskim podom je u pitanju, mislim da je fabrički ugrađena, posle kod vozača video monitor, ima kamere kod mesta za invalda, i na svim vratima sem prvih, ako snimaju to im je dovoljno. Možda će i u starije ugrađivati.
Jel stoji neko obaveštenje da smo snimani? NIsam video nikakve monitore kod vozača...
Link to comment
vidi ovako dete da ti deka pontijak objasni.... najbolji sistem! recimo stalno se vozis u 1. zoni, presavijes pantljicaru i ubacis samo dva polja u automat koji ti odstampa vreme i sifru voznje i tako 1 pantljicara lepo sluzi za 6 voznji. prakticno, efikasno.
S tim da je tada postojalo 6 zona i u svakom vozilu su bile zalepljene prilično komplikovane mape sa prstenovima u 6 boja koji su označavali rubove zona. Karta se poništavala po principu 1 zona - 2 odsečka, 2-3, 3-4, 4-5, 5-6 i 6-7. Tako da ako si živeo u Surčinu ili nekom drugom kraju sveta koji je danas u drugoj zoni, karta ti nije bila dovoljna ni za dve vožnje. Bolja varijanta su bile pojedinačne karte za jednu vožnju, a najbolje je to što su automati za poništavanje bili jedno 3 milenijuma savremeniji od onih nesrećnih bušača koje smo imali prethodnih 10 godina.Inače, u Beovozu validatori još uvek nisu u funkciji. Pride, danas sam se vozio u kompoziciji u kojoj je neko sistematski porazbijao sve uređaje (po dva u vagonu). Nije me mrzelo, prošetao sam kroz celu kompoziciju da proverim - neko je obišao od jednog do drugog validatora i onako sistemski ih uništio.
Link to comment

Ja sam se danas vozila i tramvajem i trolejbusom, u ovom prvom sam bila jedina koja je validirala kartu od svih koji su ušli na mojoj i na sledećoj stanici, a u troli sam čula ono "ping" iz pravca zadnjih vrata, samo jednom i videla sam jednu ženu kako drži u ruci BusPlus karticu, ali nema nameru da je overi. Kamere nisam primetila, ali nisam ni bila svesna mogućnosti da su postavljene po vozilima, pa ću sledeći put obratiti pažnju. Vozač u troli ima neki ekran pred sobom koji liči na validator, samo veći, ali bilo je suviše daleko da se vidi šta je na ekranu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...