Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Kada je autobus na manje od jedne stanice, odnosno kada samo što nije stigao, to se ne prikazuje nego daje podatke za sledeći, a za okretnice i velike stanice gde se ukršta puno linija "nema podataka"
Meni piše 0 cool.gif
a za okretnice i velike stanice gde se ukršta puno linija "nema podataka"
za Karađorđev park mi je uredno izlistao 11 linija... Edited by historian
Link to comment

Ebemliga...Trg Republike (532 i 533, staklenac i prekoputa) - četiri linije (24, 26, 37, 44)Trg Republike (193 i 194) pre muzeja - tri linije (19,22L, 29), kod pozorišta - 8 linija (19, 21, 22, 22L, 28, 29, 31, 41)Trg Republike (702) Kolarčeva - dve linije (37 i 44)Sad shvatih, ne radi za okretnice (Trg Republike ispod staklenca kod Doma vojske - 603, 674 i 546), zapravo za okretnice uopšte, probao sam i okretnice 18 (264, 265) na Medaku i u Zemunu 1236, 1244)... Ali zato ukucaš sledeću stanicu od okretnice i kaže ti da je bus 1 stanicu daleko :lol: Sad dal' će da stoji na početnoj još 2 ili 17 minuta - jebiga, ne mož' sve da se strpa u te nove tehnologije :lol:

Link to comment

Zvao busplus da pitam za sifre stanica i kaze da sistem jos nije poceo da radi :Di da su to samo dali info u medije da danas pocinje a u stvari jos nije poceo i da ce to biti uskoro pa ce i obavestiti oko sifri...

Link to comment
Sad shvatih, ne radi za okretnice (Trg Republike ispod staklenca kod Doma vojske - 603, 674 i 546), zapravo za okretnice uopšte, probao sam i okretnice 18 (264, 265) na Medaku i u Zemunu 1236, 1244)... Ali zato ukucaš sledeću stanicu od okretnice i kaže ti da je bus 1 stanicu daleko :lol: Sad dal' će da stoji na početnoj još 2 ili 17 minuta - jebiga, ne mož' sve da se strpa u te nove tehnologije :lol:
Zeleni Venac isto ne radi. Sad sam probao za Odeon, pise:52,53 - 0 (valjda to znaci da su krenuli sa Zelenog Venca)56 - 1 (verovatno jos stoji na pocetnoj)
Link to comment
U pravu si, samo su trebali da u isto vrijeme stave i te table. Ja sam shvatio da ce biti samo ovaj sistem bez tih ekrana na stanicama.
I ja sam tako shvatio.Možda stave i table, dogodine, kad se namlate para. Ne isključujem mogućnost.
Link to comment
Ali zato ukucaš sledeću stanicu od okretnice i kaže ti da je bus 1 stanicu daleko :lol: Sad dal' će da stoji na početnoj još 2 ili 17 minuta - jebiga, ne mož' sve da se strpa u te nove tehnologije :lol:
To i meni nije jasno. Ti si 2 stanice od okretnice, a bus je 2 stanice od tebe...i kada ce krenuti? :D OK postoje mnoge linije koje u spicu npr. samo dodju na okretnicu i krenu opet u roku od 2-3 min., ali ima i dosta onih na kojoj busevi stoje po 15ak minuta.Inace, vremena polazaka se znaju, tako da bi ovaj sistem trebalo da iskuca ako je bus na okretnici - udaljenost X stanica, planirani polazak za Y minuta. Tako kada ne dobijes info o planiranom polasku, znas da se bus krece.
Link to comment

Probao sam ovaj SMS info i u poruci, na primer, ne ispisuje sve linije autobusa koje staju na nekoj određenoj stanici (primer stanice kod SIV-a)Drugo, svuda gde sam putovao, na stanici postoje displeji na kojima se prikazuju MINUTI do dolaska sledećeg autobusa (tramvaja, voza u metrou i sl.). Kakva je svrha znati koliko je stanica udaljen od željene stanice, ta informacija i nije od neke posebne koristi! Svakom putniku je valjda važnije da zna koliko minuta ima do dolaska željenog prevoznog sredstva jer na taj način zna koliko mora da čeka, ili koliko mu treba da stigne do stanice ili koliko još ima vremena da obavi još neku kupovinu, sitniji poslić ... Naravno, niko ne očekuje da to bude u sekund tačno, ali je korisna i kao okvirna informacija. I uopšte mi nije jasno zašto to nije izvedeno kad su već sva vozila u sistemu GPS-a ...

Link to comment
Drugo, svuda gde sam putovao, na stanici postoje displeji na kojima se prikazuju MINUTI do dolaska sledećeg autobusa (tramvaja, voza u metrou i sl.). Kakva je svrha znati koliko je stanica udaljen od željene stanice, ta informacija i nije od neke posebne koristi! Svakom putniku je valjda važnije da zna koliko minuta ima do dolaska željenog prevoznog sredstva jer na taj način zna koliko mora da čeka, ili koliko mu treba da stigne do stanice ili koliko još ima vremena da obavi još neku kupovinu, sitniji poslić ... Naravno, niko ne očekuje da to bude u sekund tačno, ali je korisna i kao okvirna informacija. I uopšte mi nije jasno zašto to nije izvedeno kad su već sva vozila u sistemu GPS-a ...
Tačno tako, šta me briga koliko je stanica udaljen neki autobus ili tramvaj, hoću da znam koliko je to u minutima. U metroima u Londonu, Rimu i Beču na displejima piše vreme dolaska sledećeg vozila u stanicu, a ne da li je 5 stanica udaljen.
Link to comment

Već mesecima trubim, neki kažu da spekulišem, da će posle jednog perioda (najverovatnije, od 6 meseci do 2 godine) biti ukinuta "markica" iliti "personalizovana karta" kojom korisnik na raspolaganju ima neograničeni broj (više ne noćnih kao nekada, sada samo dnevnih) vožnji u toku jednog meseca.Konstantno u javnost dospevaju mrvice informacija šta nam se sprema:

Систем постављен у Измиру је јако сличан ономе који ће бити постављен у Београду. Измир је град са око 4 милиона становника и у јавном превозу поред две метро линије грађани користе око 1800 аутобуса (у Београду користимо око 1600 возила). ...У Измиру путници улазе само на предња врата тако да возач посматрајући путнике како валидирају своје карте, истовремено врши контролу путника, тако да немају потребу за додатном контролом путника, а сви путници плаћају превоз. Улаз путника се обавља брзо, с обзиром на то да сви путници имају већ припремљене електронске карте а валидација траје мање од једне секунде....У Измиру не постоје месечне карте, плаћа се свака вожња. Цена једне вожње у јавном превозу у Измиру је 0.85 Еура уз бесплатно преседање у року од 90 минута, а за повлашћене категорије (ученике, студенте,...) износи 0.45 Еура. Имају издатих око 2 милиона пластичних смарт карата. Пензионери плаћају на годишњем нивоу 82.5 Еура и имају ограничење на 750 вожњи, после чега плаћају пуну цену карте као и запослени и остали грађани, 0.85 Еура за сваку вожњу. Поред пластичних смарт карата користе и папирне смарт карте које обично купују туристи а цена је 3.25 Еура за 3 вожње.
Izvor: List GSP April 2011 (strane 6 i 7)Prosečna neto plata u Izmiru je 550-600€(Uporediti sa Beogradom) Edited by ion
Link to comment
Već mesecima trubim, neki kažu da spekulišem, da će posle jednog perioda (najverovatnije, od 6 meseci do 2 godine) biti ukinuta "markica" iliti "personalizovana karta" kojom korisnik na raspolaganju ima neograničeni broj (više ne noćnih kao nekada, sada samo dnevnih) vožnji u toku jednog meseca.Konstantno u javnost dospevaju mrvice informacija šta nam se sprema:Izvor: List GSP April 2011 (strane 6 i 7)Prosečna neto plata u Izmiru je 550-600€(Uporediti sa Beogradom)
Interesantno. Kvadrat im je znatno jeftiniji nego kod nas, a renta za stan znatno veća. Ne vidim logiku? Isto važi i za Istanbul.Jel stvarno neto u Istanbulu 900 evra? Znala sam da je Turska baš u usponu, ali ovo mi je malo šokantno.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...