Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Nije to loše, ali trebalo je kao u normalnom svetu da na stanicama postave displeje na kojima bi se ispisivalo za koliko minuta stiže vozilo gsp-a. Ili je procenjeno da bi ti displeji kod nas imali veoma kratak rok trajanja.

Link to comment

Telenor ne radi <_< Uglavnom, sa ovim sve funkcioniše onako kako sam i očekivao - traljavo. U ne malom broju vozila validator ćuti, u nekima ne izgovori pojedine stanice, u drugima priča samo "sledeća stanica" itd.Ah da oće Deutsche Bahn da kupi svu našu železnicu i GSP..

Link to comment
Ovaj SMSinfo, da kucnem u drvo, radi. Sad sam isprobao za moju stanicu, reklo mi da su dva autobusa na udaljenosti od jedne stanice i stvarno, stigose zajedno za minut-dva.Ovde imate sifre stanica: http://www.megashare.com/3938119 (prva kolona)
Hvala za link. nego odakle ti :P i ima li "svezija verzija" jer meni par random sifara nisu bile tacne,. to jest nisu bile te stanice cak ni te linije...a i recimo 25P i njegove sifre su za staru 25P pre prosirenja.. :(
Link to comment

Drago mi je da polako uvidjate prednosti ovakvog sistema. Steta sto sve ovo ide traljavo. Mozete samo zamisltiti kako bi islo da je GSP radio sam taj posao. Ovaj sistem SMSinfo je po meni glup. Ovo je javni servis i svi putnici bi trebali imati pristup istim informacijama bez dodatnog placanja. Diskriminacija jednog postotka putnika u javnom servisu.Svaka stanica (ili svaka veca stanica) bi trebalo da ima jedan ovakav info ekran:siel3.jpg

Link to comment

ili nemačka varijanta, s tim što oni ne koriste GPS nego imaju sistem raspoređen po banderama... ali nemci imaju popis svojih bandera i razdaljinu između njih

Edited by Kelt
Link to comment
Ovaj sistem SMSinfo je po meni glup.
Uopste nije glup, samo je nedovoljan sam po sebi. Treba da postoji i ta tabla na svakoj vecoj stanici, ali sta ako ja sedim u kuci/kaficu/kancelariji ili sam u radnji pa hocu da znam kada bi stizu sledeca 2 busa? Ovo sa SMSom je super stvar (ako radi kako treba), narocito jer su kod nas ljudi vec naucili da koriste SMS za parking npr.Jos kad bi napravili neki app za Android...ali trazim previse.
Link to comment

Kada je autobus na manje od jedne stanice, odnosno kada samo što nije stigao, to se ne prikazuje nego daje podatke za sledeći, a za okretnice i velike stanice gde se ukršta puno linija "nema podataka"

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...