Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

a teofilu kako padne
:lol: Isto sam pomislio. Posle prvih par redova:
Eh, ti Srblji i ta modernizacija, nikako bre da se to lepo spoji u harmoničnu celinu i skladno umaršira u svetlu budućnost, nego vazda hramlje ili jedno ili drugo... Svi već znamo kako je bilo onomad kad je uvodilo železnicu u Knjaževinu: ustadoše brižni narodni tribuni oštro protivu mrskog tuđinskog Gvozdenog Konja, te pogubne novotarije koja će nam samo doneti belosvetske besposlice i poroke u inače čistu i (civilizacijom) neiskvarenu Otadžbinu...
sam mislio "evo ga opet", kad ono do kraja se premetnuo naopačke :lol:
Link to comment
http://m.mondo.rs/preview_story/158195/
Obaveštavamo vas da od 15. februara možete da dobijate informacije o udaljenosti autobusa na osnovu broja stajališta. To vam omogućava novi info servis - BusPlus Info servis, koji će biti besplatan prvih šest meseci. Servis vam je dostupan preko USSD koda *011* a da biste dobili informaciju o udaljenosti autobusa potrebno je da dodate i broj stajališta na kome se nalazite. Tako, na primer, ako se nalazite na stajalištu sa brojem 203, željenu informaciju dobićete pozivom na *011*203# Nakon unetog ispravnog koda, na ekranu će se pojaviti sledeće informacije: naziv stajališta, broj linija autobusa na vašem stajalištu, kao i ukupan broj stajališta do stajališta na kome se nalazite. Podsećamo vas da je mt:s za sve svoje prepaid i postpaid korisnike, koji kupe BusPlus kartice i pristupe BusPlus benefit programu, pripremio brojne povoljnosti.
Link to comment
Ovo valjda pripada ovde:LDP: Mirnim pijancima omogućiti da koriste gradski prevoz Predlog LDP-a će biti da se ulazak u javni prevoz zabrani samo onim licima koja se pod dejstvom alkohola ponašaju agresivno ili na drugi način ometaju putnike i vozača u toku vožnje, dok bi onima koji su konzumirali alkohol, a ne uzmemiravaju bilo koga i ne remete red bio dozvoljen ulazak u gradski prevoz
Aman bre, kakva je ovo populisticka glupost? Potrebno je potpuno ukinuti taj zakon, a ne izmeniti. Svakako da agresivne putnike treba izbacivati bez obzira da li su pijani ili ne i ne vidim potrebu da se u tom zakonu specijalno izdvajaju pijani. Jebem mu mater, jos ce validatori poceti da mere nivo promila u krvi a zenski glas se drati da je ulaz zabranjen jer si previse pijan.edit: Gde je ona izjava zutog lazova da ce servis biti besplatan? Pa majku mu jebem, jel to besplatan znaci do izbora, a onda posle izbora se placa ili kako to vec ide kod Djikija? Edited by casperbgd
Link to comment

Слабо до никако користим ГСП па ми је лако да солим памет другима :lol: Валидација сама по себи не делује настрано, пошто се иста свакодневно среће само на другим местима, у другим облицима. Улазак на перон београдске аутобуске станице подразумева пролазак кроз онај аутомат са шипкама, запослени у многим зградама имају ситем картица за валидацију, улазак на стадион подразумева валидацију коју обавља редар цепањем карте, аеродроми, гранични прелази, банкомати, форуми... Валидација је свугде нопходна да би се уопште приступило објекту. Неуспешна валидација у свим овим случајевима има за последицу аутоматско спречавање приступа објекту. - Систем ГСП омогућава улазак у возило без валидирања (други системи то не дозвољавају) - Систем ГСП предвиђа да путник који се није валидирао сноси последице због невалидације (идентично са другим системима)- Последице због невлидације у возилу не наступају увек и по аутоматизму, већ само кад уђе контролор (код других система последице наступају испред објекта и то аутоматски) Од свих система са валидацијом овај ГСП-ов делује најлабавији.

Link to comment
Automat sa sipkama na peronu autobuske, niti redar na stadionu koji cepa karte ne znaju tvoje ime i prezime, adresu i JMBG. Sitna razlika?
Kako na kom stadionu. Na zvezdinom sa pretplatnom kartom znaju. Cita je skener, a kupio sam je po osnovu clanstva u cz, gde sam morao da im dam i jmbg. Ako kupim kartu na blagajni onda ne znaju, kao st ne znaju ako kupis kartu na kiosku za bus
Link to comment
http://m.mondo.rs/preview_story/158195/
Obaveštavamo vas da od 15. februara možete da dobijate informacije o udaljenosti autobusa na osnovu broja stajališta. To vam omogućava novi info servis - BusPlus Info servis, koji će biti besplatan prvih šest meseci. Servis vam je dostupan preko USSD koda *011* a da biste dobili informaciju o udaljenosti autobusa potrebno je da dodate i broj stajališta na kome se nalazite. Tako, na primer, ako se nalazite na stajalištu sa brojem 203, željenu informaciju dobićete pozivom na *011*203# Nakon unetog ispravnog koda, na ekranu će se pojaviti sledeće informacije: naziv stajališta, broj linija autobusa na vašem stajalištu, kao i ukupan broj stajališta do stajališta na kome se nalazite. Podsećamo vas da je mt:s za sve svoje prepaid i postpaid korisnike, koji kupe BusPlus kartice i pristupe BusPlus benefit programu, pripremio brojne povoljnosti.
Znači, za pola godine će početi lagano (za početak) čerupanje građana, 1.naplatom servisa koji bi trebalo da budu podrazumevani i besplatni (u vidu info-panela na svakom stajalištu), 2.različitim naplaćivanjem građanima koji nemaju tu sreću da budu kod Telekonja.Javlja mi se: Otprilike u to vreme će početi sa poskupljivanjem karata ili ograničavanjem do tada neograničenog broja vožnji.
Link to comment
Aman bre, kakva je ovo populisticka glupost? Potrebno je potpuno ukinuti taj zakon, a ne izmeniti. Svakako da agresivne putnike treba izbacivati bez obzira da li su pijani ili ne i ne vidim potrebu da se u tom zakonu specijalno izdvajaju pijani. Jebem mu mater, jos ce validatori poceti da mere nivo promila u krvi a zenski glas se drati da je ulaz zabranjen jer si previse pijan.
mislim, pijani. a slinavi, koji richu milijarde bakterija i virusa, sve dok su trezni, sve ok? :unsure:klizav je to teren.danas gledam, na stepenicama autobusa moze da se pogine bez problema. pretpostavljam da ih vera sprechava da ushrafe neku gumu?
Link to comment

Da, interesantno. Mogli bi da nalepe po stanicama kodove. Sad sam pokusao sa par manjih stanica koje koristim, jedva sam ih prepoznao po imenu ulice. I da ubace procenjeno vreme dolaska. Otkud ja znam koliko mu treba da predje 3, 4, 5 stanica. Ali moze da posluzi, pogotovo uvece.I koji je kreten stanicu kod Airport City-a nazvao SERVISI???

Link to comment

Fakat, radi. Sad sam problejao 15 minuta na prozoru, sve je kako kažu. Treba imati u vidu da se broj stanica koji piše odnosi na preostali broj stanica +1, odnosno: za 25 koja je krenula sa ćoška Južnog bulevara i Maksima Gorkog kaže još 3 stanice, jer je za njega već sledeća stanica (Dušanovac pošta), i ima još tri: Husova, Singidunum i Vitanovačka, pa onda moja. Kad ne poznaješ linije, malo je tricky, ali navići ćemo se...

Edited by historian
Link to comment

Nisu šifre dobre za sve linije, kad sam poslednji put pogledao kroz prozor bio sam siguran da ne živim pored glavne pošte... Uhodavanje, osvežavanje baze podataka pretpostavljam. Inače, postoji i na busplus sajtu deo sa šiframa stanica po linijama, ali za sad ne radi...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...