Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

ko je u stvari platio instaliranje busplus sistema?
BusPlus, sve je njihovo, oprema, instalacija, održavanje, GSP nema ništa sa time, a ovi uzimaju 8.53% narednih deset godina, s tim što grad može da otkupi ceo posao (vredan 12 miliona eur) i pre roka od deset godina...
Link to comment
BusPlus, sve je njihovo, oprema, instalacija, održavanje, GSP nema ništa sa time, a ovi uzimaju 8.53% narednih deset godina, s tim što grad može da otkupi ceo posao (vredan 12 miliona eur) i pre roka od deset godina...
ne mogu da verujem da se isplati uložiti u srbiji 12 mil € i očekivati zaradu sa 8.53% od prodaje tokom 10 godina. mora da postoji kvaka.recimo razlika u ceni između markice za zaposlene i onih drugih.
Link to comment

Nisu oni uložili 12m, oni ceo posao cene 12m ako grad hoće da ga otkupi ovako instaliranog i sređenog. Koliko su oni uleteli u opremu i uvođenje ne verujem da ćemo saznati.

Nepersonalizovane plastične Blus plus kartice do sada je kupilo 82.400 građana, dok je 523.000 građana izvadilo personalizovane, saopštila je kompanija Bus plus.
Ajd' da uprosečimo računicu na 300.000 markica za zaposlene x 25eur, dođemo na 7m eur/mesec, od čega je 8.5% cca 600k eur mesečno BusPlusu. Puta meseci, puta godina... Ima tu računice itekako...
Link to comment

Bus+ je dobar 8.5% od povlastica/dnevnih & ostalih karata, resto 91.5% (+ ono što finansira grad) ide GSBu...Čujem neki dan na Studiu Đ da se spremaju da pazare 250 novih buseva...

Link to comment
BusPlus, sve je njihovo, oprema, instalacija, održavanje, GSP nema ništa sa time, a ovi uzimaju 8.53% narednih deset godina, s tim što grad može da otkupi ceo posao (vredan 12 miliona eur) i pre roka od deset godina...
hvala, ovo nisam znao. znači svaki razvibijen automati ide busplusu na trošak.Onda me još više čudi ovaj prelazni period, jer skoro niko ne validuje kartu, a to znači da busplus ništa ne zaradjuje :blink:
Link to comment

Pa gle, 80k nepers, 500k povlastica, tako da zarađuju oni vrrrlo lepo, validirao se građanin ili ne (da ne pominjemo da su uzeli milion jura samo na izdavanju plastike)...Ja mislim da su oni superduper zadovoljni količinom prodatih pers. karata...

Edited by historian
Link to comment

I da prodaju samo 200k markica za zaposlene, bez icega drugog, imaju 5,2 miliona evra za godinu dana. Ako procenjuju da ceo sistem kosta 12 mil, ulozeno im se vraca za oko 2 godine.I to bez pojednicanih, studenata, penzionera... Odlicno ce oni proci.

Link to comment

Još jednom, ne košta sistem 12m, oni bi za tu cifru odmah prodali ceo sistem i trljali ruke. Možemo da nagađamo i izvodimo računice koliko sistem zaista košta, ali sumnjam da sve na gomilu košta više od 3-4m (plus održavanje)...

Link to comment

Pa kažem, plus održavanje. Neko je pomenuo ovde neku čini mi se krajnje nerealno visoku cenu za validatore, ne verujem da to njih košta više od 100$ komad, plafon. Takođe, mislim da su sprave daleko izdržljivije nego što mislimo.

Link to comment

Gle, ne znam, ne tvrdim, ali osim što su od neke nadrkane plastike, ne vidim šta je tu tako skupo, naročito na količinu o kojoj se radi. Ima touch screen koji je sad već konfekcija, ima rfid, ima neko procesorče, RJ45 utičnicu i max 20m lan kabla do one vozačeve sprave. To je to.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...