Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Da li privatna firma [nezavisno od velicine] mora da raspisuje javni konkurs? Ne znam, samo pitam.
Ne znam da li mora, ali BusPlus jeste raspisao konkurs, bio je oglas na infostudu ili kom vec sajtu, tako i znamo kolika im je plata.
Link to comment
sistem nije los, ali nikako nikako ne sme da se zabrani 'validiranje' u toku voznje jer ce da se napravi apsolutni haos na stanicama pri ulazenju. ako zele da sprece naknadno 'validiranje' nakon ulaska kontrole, najbolje bi bilo da vozac ili kontolori imaju mogucnost blokade rada daparata nakon sto ovi udju.
Pa to je i bila priča na početku i to je meni izgledalo kao normalan sled stvari.Onda je verovatno neko smislio da će svi da krenu da pričaju kako su ušli na toj stanici i taman su krenuli da se validiraju...Mislim da bi kod svake kontrole trebalo cilj da budu ljudi koji nemaju nikakvu kartu, ili neće da je pokažu.Nego jel ovi skorašnji imaju aparate?Ja video pre neki dan jednu koja nema sokoćalo nego je imala "obrazovnu" ulogu.
Link to comment
Pre neku stranu smo diskutovali da li moze personalizovana kartica da se dopunjuje i kreditom a ne samo mesecnim markicama. Ipak ne moze nego samo mesecne, tako bar rece kontrolorka juce. Da, juce po najhladnijem danu isli su kontrolori.
Hmmm, ja bih ipak proverio sa busplusom/apexom/kenta kartom/kim vec za to. Sigurno znam da ima tehnickih mogucnosti za tako nesto jer su mojoj devojci zajebali prvu uplatu za mesecnu kartu tako sto su joj stavili 1100 dinara kredita.A evo da i ja potvrdim da je isao konkurs doduse samo preko neta jer se nesecam da sam video to nesto po drugim medijima a i koliko primecujem vecinom su uzimali neke mlade za razliku od prethodnih kontrolora.
Link to comment
Hmmm, ja bih ipak proverio sa busplusom/apexom/kenta kartom/kim vec za to. Sigurno znam da ima tehnickih mogucnosti za tako nesto jer su mojoj devojci zajebali prvu uplatu za mesecnu kartu tako sto su joj stavili 1100 dinara kredita.
Evo sad sam zvao kol centar i kažu mi da NE MOŽE personalizovana da se dopunjuje kao i nepersonalizovana...A čekaj njoj su su uplatili 1100?Jel to cena markice?I mojoj kevi se kad se otkuca vidi vrednost markice kao vrednost kredita, samo se on ne smanjuje, stalno ima isti iznos...
Link to comment

Da. Otisla na trafiku da uplati pa je posle u prevozu primetila da nesto ne stima kako treba a na srecu je sacuvala racun. 1100 je cena studentske mesecne.Jesi li pitao za kazne za nevalidirane mesecne mozda?

Link to comment
Da. Otisla na trafiku da uplati pa je posle u prevozu primetila da nesto ne stima kako treba a na srecu je sacuvala racun. 1100 je cena studentske mesecne.Jesi li pitao za kazne za nevalidirane mesecne mozda?
Pa čekaj jel se njoj smanjio kredit kad se otkucala?Znači posle prvog validiranja je imala 1040 kredit?E pitao sam i za to i odgovor je "robotski" :Nevalidirana personalna kartica se tretira kao svaka nevalidirana BusPlus kartica i kontrolor će pisati kaznu....
Link to comment
Jutros sam prvi put video kontrolore. Na stanici Visegradska, kod kanadske ambasade. Bili su smrznuti. I klinci su.
Takođe. 23ka, ušli su posle Ade. Jako ljubazni, propisno obeleženi, mada ih onaj validator čini uočljivim u svakom slučaju.
Jesi li pitao za kazne za nevalidirane mesecne mozda?
Danas kontrolor uzima personalizovanu, mesečnu od neke gospođe. "Jeste se validirali pri ulasku u autobus?"" Nisam."" Kazna za to je oduzimanje kartice, dok je ne aktivirate ponovo. Molim vas, ubuduće se validirajte pri ulasku" I uze joj čovek karticu, validirao je i vratio.
Link to comment

@Velja Sad sam je pitao (mada joj nista nije jasno zasto to pitam posle nedelju dana ali dobro :D) i kaze da joj nije skidan kredit ali da joj nije ni radila kartica tj davala je neku gresku pa se onda ispostavilo da je ova iz trafike zajebala prilikom uplate@Alphons tako su od pcoetka govorili pa me sada cudi sto daju oprecne informacije. Doduse bilo bi zanimljivo videti kako bi neko pokusao da naplati novcanu kaznu ljudima sa mesecnom kartom.

Edited by pavllle
Link to comment
E pitao sam i za to i odgovor je "robotski" :Nevalidirana personalna kartica se tretira kao svaka nevalidirana BusPlus kartica i kontrolor će pisati kaznu....
" Kazna za to je oduzimanje kartice, dok je ne aktivirate ponovo. Molim vas, ubuduće se validirajte pri ulasku"
Meni deluje da bi te kazne i oduzimanje kartice pali na sudu. Platio si i imaš pravo da se voziš.Šta kažu pravnici?
Link to comment
@Velja Sad sam je pitao (mada joj nista nije jasno zasto to pitam posle nedelju dana ali dobro :D) i kaze da joj nije skidan kredit ali da joj nije ni radila kartica tj davala je neku gresku pa se onda ispostavilo da je ova iz trafike zajebala prilikom uplate
ma da zato sto je maoja keva ispaničila kad je videla da piše kredit pa sam morao još jednom da validiram da joj dokažem da oni samo to tako zovu i da ostaje isti iznos...
Link to comment
Takođe. 23ka, ušli su posle Ade. Jako ljubazni, propisno obeleženi, mada ih onaj validator čini uočljivim u svakom slučaju.Danas kontrolor uzima personalizovanu, mesečnu od neke gospođe. "Jeste se validirali pri ulasku u autobus?"" Nisam."" Kazna za to je oduzimanje kartice, dok je ne aktivirate ponovo. Molim vas, ubuduće se validirajte pri ulasku" I uze joj čovek karticu, validirao je i vratio.
Molim?Oduzimaju ti kartu koju si platio!!Mislim da ti nisi nešto čuo kako treba.
Link to comment
Molim?Oduzimaju ti kartu koju si platio!!Mislim da ti nisi nešto čuo kako treba.
Pa mogu i kreditnu karticu da ti oduzmu jer je vlasnistvo kompanije. Meni se cini cak da mi na zvezdinoj pretplatnoj karti pise da je vlasnistvo fk i da ako prekrsim pravilo koriscenja moramda je vratim.
Link to comment

Sigurno sam dobro čuo. Video sam da se žena nije validirala, pa sam obratio pažnju na razgovor koji će uslediti :DMoguće je da je u kontrolorskom slengu oduzimanje=deaktiviranje.

Link to comment
Meni deluje da bi te kazne i oduzimanje kartice pali na sudu. Platio si i imaš pravo da se voziš.Šta kažu pravnici?
U ugovoru koji je potpisan pri uzimanju personalizovane kartice sigurno pise da korisnik "mora koristiti karticu u skladu sa navedenim pravilima" od kojih je jedno verovatno validacija pri svakom ulasku u autobus.Recimo to da je validator "kasa". Ja mogu da uplatim 200 din. na ziro racun Maxija, ne znaci da mogu da udjem u Maxi i izadjem samo sa 200 din. robe. Ili mogu da imam kupon iz novina za besplatnih 5 cokoladnih bananica u Maxiju, ne znaci da mogu samo da udjem u Maxi i izadjem sa 5 bananica. Moram na kasu, dam kupon, pa izadjem sa bananicama.Takodje - smes li da udjes u avion a da se nisi cekirao, i ako imas kartu? Ne. I tako dalje. Dakle nema sta sud da se mesa u to.
Link to comment
Pa mogu i kreditnu karticu da ti oduzmu jer je vlasnistvo kompanije. Meni se cini cak da mi na zvezdinoj pretplatnoj karti pise da je vlasnistvo fk i da ako prekrsim pravilo koriscenja moramda je vratim.
To mi je jasno, kao i kreditna kartica, ako krenem da je korištim u neke ilegalne svrhe ili III način onda u redu ali ako sam ja kupio karticu (250 din) i plaćam mesečno 2800 din i onda mi to oduzmu zato što je nisam validirao!! To ne mogu da "ukapiram".
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...