Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Ista stvar kao i sa obaveznim validiranjem mjesecnih karata. Psiholoski efekat. Kada ulazis u autobus i vidis da pola njih ne validira karte vecina ljudi ce pomisliti da se ovi drugi svercuju. U takvom slucaju svercovanje se povecava. Zbog toga je ulazak na prednja vrata obavezna (osim za zene sa kolicima).Slicna situacija je i sa metro sistemom. Na primjer u Lionu su stanice bile sa slobodnim ulazom (ali si morao imati kartu). kada su vidjeli astronoske cifre svercera, brze bolje su dodali naplatna "vrata".Zbog toga svi operatori uvode te kontrole a to ulazenje na prednja vrata ili validiranje mjesecnih karata je jedan vid kontrole.
To je razumljivo, ali ako se zbog ulaska na prednja vrata budu stvarale gužve, kao što u nekim situacijama sigurno hoće, verujem da će ljude boleti uvo da se validiraju nego će im samo biti bitno da uđu. A vozač neće moći da kontroliše tolike ljude, niti će mu to biti važno. Pritom će u nekom trenutku morati da se otvore i ostala vrata da bi ljudi mogli da izađu, pa će onda neko moći da uđe i na ta vrata, kao što se dešava u toliko pominjanom Novom Sadu.Problem GSP-a je što na nekim linijama jednostavno nema dovoljno vozila, što su u kombinaciji sa ležernim odnosom prema redu vožnje dovodi do velikog preopterećenja pogotovo u vreme špica. To se ne može rešiti ulaženjem na prednja vrata, a moguće je da bi to još više pogoršalo situaciju.
Link to comment

To i jeste problem. I u francuskoj se naprave guzve na autobuskim stanicama cim imas vise od 10 ljudi na stanici.Ipak ovaj sistem koji je toliko iskritikovan moze samo da poboljsa situaciju sa GSP-om. On nije tu samo da bi sluzio kao validator, nego ce i kontrolisati rad vozaca (preskakanje tura) i rad dispacera.

Link to comment
On nije tu samo da bi sluzio kao validator, nego ce i kontrolisati rad vozaca (preskakanje tura) i rad dispacera.
osuših usta govoreći o tome. koliko znam, ukida se sistem u kome su dispečeri "kolege". znači, i digitalno logovanje polazaka, i ukidanje burazerskog faktora.ovo će verovatno biti najveći uspeh beogradskih vlasti decenijama unazad. a ljudi će prvo da kukaju, pa će se navići, pa će hvaliti. sećam se da su neke osobe slabe pameti kukale i kada su uvedeni fiskalni računi.
Link to comment

Moram da primetim da su im validatori prilicno osetljivi. Jedan u 26ici nije hteo da radi iako je imao minimalnu ogrebotinu napravljenu cini mi se kljucem a jos jedan nije radio samo zato sto je bio uprljan necim sto mi je izgledalo kao onaj lepak koji ostane kada se skine nalepnica.

Link to comment
Moram da primetim da su im validatori prilicno osetljivi. Jedan u 26ici nije hteo da radi iako je imao minimalnu ogrebotinu napravljenu cini mi se kljucem a jos jedan nije radio samo zato sto je bio uprljan necim sto mi je izgledalo kao onaj lepak koji ostane kada se skine nalepnica.
Otkud znas da ne radi zbog ogrebotine?:)Danas u 88 se covek validirao iako je preko pravouganika koji simbolizuje karticu nalepljena pa dopola pocepana nalepnica...
Link to comment
Moram da primetim da su im validatori prilicno osetljivi. Jedan u 26ici nije hteo da radi iako je imao minimalnu ogrebotinu napravljenu cini mi se kljucem a jos jedan nije radio samo zato sto je bio uprljan necim sto mi je izgledalo kao onaj lepak koji ostane kada se skine nalepnica.
Već sam pominjao da u nekim 16 i 65 lepo rade validatori koje je neko odvalio po ekranu, pa je staklo ostalo rascvetano. Ide i preko nalepnica, i sa karticama koje su u novčaniku... Mislim da osetljivost validatora nije problem, nego izgleda nekada traje malo duze dok se odradi proces validacije (da li to salje podatke centralnom sistemu, pa ceka na odgovor, kako god...), sto bi, pretpostavljam, trebalo da vremenom bude udeseno da radi bolje. Video sam da ljudi ponekad stanu, pa nervozno masu gore-dole karticom, uz komentare "ne radi, ne radi", to sigurno ne pomaže da se brže validira. :)A sam validator sigurno može da ne radi iz mnogo, mnogo razloga. Ima ona Kiplingova priča sa početka prošlog veka kad u neko selo stigne lik sa pokvarenim autom, pa prisutnoj dami objašnjava kako ima pedeset načina da se pokvari auto, a njegov je izabrao pedeset i prvi.
Link to comment
Otkud znas da ne radi zbog ogrebotine?:)Danas u 88 se covek validirao iako je preko pravouganika koji simbolizuje karticu nalepljena pa dopola pocepana nalepnica...
A i to sto kazes. bila je ogrebotina onako posred validatora pa sam zbog toga pretpostavio. A kad malo razmislim u vecini prevoza u kojima sam bio od 01.02 validator je zahtevao malo predigre u vidu trljanja kartice kruznim pokretima pre nego sto bio dao zvucni signal.@Zabulajev za ovaj sa ogrebotinom to definitivno nije slucaj jer sam bas zbog toga pokusavao da se validiram jedno 3 stanice i jednostavno nije hteo. Edited by pavllle
Link to comment
A i to sto kazes. bila je ogrebotina onako posred validatora pa sam zbog toga pretpostavio. A kad malo razmislim u vecini prevoza u kojima sam bio od 01.02 validator je zahtevao malo predigre u vidu trljanja kartice kruznim pokretima pre nego sto bio dao zvucni signal.
Pa to "trljanje, klizanje, ceskanje" ne sluzi nicemu.Poenta je da mu das vreme mirovanja.Dobro malo smo nervozni , bice bolje...Da pitam opet posto ne mogu da dobijem onaj njihov call centar:Jel mogu "personalizovane" da se dopunjuju.Recimo u martu onaj ko ima personalizovanu odluci da umesto markice (2600 RSD) uplati 1000RSD za pojedinacno kucanje?
Link to comment
Već sam pominjao da u nekim 16 i 65 lepo rade validatori koje je neko odvalio po ekranu, pa je staklo ostalo rascvetano. Ide i preko nalepnica, i sa karticama koje su u novčaniku... Mislim da osetljivost validatora nije problem, nego izgleda nekada traje malo duze dok se odradi proces validacije (da li to salje podatke centralnom sistemu, pa ceka na odgovor, kako god...), sto bi, pretpostavljam, trebalo da vremenom bude udeseno da radi bolje. Video sam da ljudi ponekad stanu, pa nervozno masu gore-dole karticom, uz komentare "ne radi, ne radi", to sigurno ne pomaže da se brže validira. :)A sam validator sigurno može da ne radi iz mnogo, mnogo razloga. Ima ona Kiplingova priča sa početka prošlog veka kad u neko selo stigne lik sa pokvarenim autom, pa prisutnoj dami objašnjava kako ima pedeset načina da se pokvari auto, a njegov je izabrao pedeset i prvi.
to samo za ove koji nisu platili tv pretplatu i alimentaciju ide sporije.
Link to comment

Evo me iz 53-ke. Starija gospodza mi sedi na kolenu a neki sljaker mi prdi u lice. Ne merem se mrdnuti ic. Pritom, cekao 40 minuta bus u koji mogu uopste uci. Igmanski mars u extremitetima. Sad bih rado validirao mamu Djilasu, kontroloru i samom robotu. Pu, sljam.

Edited by Mostly harmless
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...