Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Reče mi jedan čoek, da je originalno u ugovoru, postavljanje onog bus plus sokoćala trebalo da bude samo na prednjim vratima, što u stvari jedino i ima smisla. A onda je grad tražio postavljanje na svim vratima. To je bar tripliralo cenu, pride ovih par stotina uništenih aparata, jer vozača zabole i za prednja vrata, a kamoli da vodi brigu šta se dešava pozadi... :P
pa i u Zagrebu su ta sokocala na svim vratima (tek da se poredimo sa susednom drzavom a ne sa Nemackom ili Francuskom) i izgledaju slicno kao i ova nasa s tim da nisam primetio da se putnici masovno, kako se to kaze, validiraju kada ulaze u prevoz i to na sva vrata a ne samo na prednja plus sto na svakoj stanici postoje displeji sa obavestenjem o tacnom dolasku tramvaja ili busa plus ono sto je meni bitno: sva vozila njihovog gradskog prevoza su svakog jutra savrseno cista i spolja i unutra plus sto je maximum cekanja tramvaja nekoliko minuta. manje-vise ovaj sistem naplate koji ce se izgleda pokazati efikasnim uj sprecavanju tzv. svercovanja ali kada cemo doziveti da i gsp vozila izlaze ujutru iz depoa cista?ovoliko plus sam napisao u cast bus plus sistema :D Edited by Pontijak
Link to comment
Ćiri bu, ćiri ba od sutra ti si civilizovan...-_- cool.gif:lol:
Izgleda sumanuto ali je izvodljivo. Samo kada se zaista hoće.Nego, gradonačelnik je sinoć pomenuo organizovanu grupu od 50 huligana koji su prvog dana upotrebe BusPlusa izbacivali ljude iz autobusa GSP predstavljajući se kao kontrolori. Pa je pomenuo i neku navijačku grupu koja je došla da šenluči na podeli lopata za nadničenje. Ima li u nekim vestima detalja o tome?
Link to comment
Izgleda sumanuto ali je izvodljivo. Samo kada se zaista hoće.Nego, gradonačelnik je sinoć pomenuo organizovanu grupu od 50 huligana koji su prvog dana upotrebe BusPlusa izbacivali ljude iz autobusa GSP predstavljajući se kao kontrolori. Pa je pomenuo i neku navijačku grupu koja je došla da šenluči na podeli lopata za nadničenje. Ima li u nekim vestima detalja o tome?
ja nisam video nikakvu vest o tome danas? mada, nista me ne bi cudilo u ovom gradu. ustvari uvodjenjem bus plus sistema zadat je gadan udarac ekipama unutar samog gsp-a koji su prihode od karata koristili maltene kao svoje interne kasice-prasice plus jaki tzv. sindikati u gsp-u koji su ekspoziture odredjenih politickih grupacija tako da me ne bi cudilo da su se neke struje u gsp-u samooranizovale u svrhu demoliranja bus plus sistema jer su jednostavno kivne na izmicanje tokova novca od prodaje karata. nego, rade li uopste tramvaji danas? vidim da je nbg depo pun parkiranih tramvaja sto nije redovna slika u ovo doba dana Edited by Pontijak
Link to comment

Sada sam izašao iz trole kod Beograđanke, bled! Fanđo je uradio takvo naglo zaobilaženje, da se zamalo prevrnusmo :o ! Ili smo mogli da se otkačimo sa mreže pa da nastavimo onako unplugged.. cool.gif

Link to comment
Reče mi jedan čoek, da je originalno u ugovoru, postavljanje onog bus plus sokoćala trebalo da bude samo na prednjim vratima, što u stvari jedino i ima smisla. A onda je grad tražio postavljanje na svim vratima. To je bar tripliralo cenu, pride ovih par stotina uništenih aparata, jer vozača zabole i za prednja vrata, a kamoli da vodi brigu šta se dešava pozadi... :P
u nsu je ulaz samo na prednja i ne funkcioniše to baš dobro kada su gužve. ok, u busu nema aparata za validaciju već vozač kucka (pregleda pokazne karte) i naplaćuje ih (vraća kusur) pa su zadržavanja na stanicama ogromna. plus, kada ljudi uđu na prednja vrata prilično ih zaboli dupe da popune zadnji deo autobusa pa tako prave krkljanac u prednjem delu.i šta kaže Đilas, besplatnim smsom do busa? a je l planiraju da postave displeje po stanicama sa informacijama o dolascima autobusa tj. o vremenu čekanja na sledeći autobus? Edited by maheem
Link to comment
i šta kaže Đilas, besplatnim smsom do busa? a je l planiraju da postave displeje po stanicama sa informacijama o dolascima autobusa tj. o vremenu čekanja na sledeći autobus?
da, prvo na najprometnijim stanicama pa onda i drugde. mada SMS je realno zakon, znas kada da se uputis na stanicu.
Link to comment
Može li neko da mi objasni zbog čega je toliko bitno da se ulazi na prednja vrata, osim što je to tako svuda u civilizovanom svetu?
Ista stvar kao i sa obaveznim validiranjem mjesecnih karata. Psiholoski efekat. Kada ulazis u autobus i vidis da pola njih ne validira karte vecina ljudi ce pomisliti da se ovi drugi svercuju. U takvom slucaju svercovanje se povecava. Zbog toga je ulazak na prednja vrata obavezna (osim za zene sa kolicima).Slicna situacija je i sa metro sistemom. Na primjer u Lionu su stanice bile sa slobodnim ulazom (ali si morao imati kartu). kada su vidjeli astronoske cifre svercera, brze bolje su dodali naplatna "vrata".Zbog toga svi operatori uvode te kontrole a to ulazenje na prednja vrata ili validiranje mjesecnih karata je jedan vid kontrole. Edited by borris_
Link to comment

ja cu da glasam za djilasa kad uvede opciju da se besplatnim sms-om sazna na koliko stanica se nalazi kontrolor koji ceka da udje u moj bus.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...