Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Obraite pažju na to kada dopunjujete BusPlus karticu. Već dvoje ljudi koje znam je dobilo pogrešnu dopunu. Jutros devojka prinosi karticu, pokazuje iznos 0 dinara. Pošto čuva slip na kojem piše iznos dopune, videla je da se razlikuje za jedan broj na njenoj BusPlus kartici.Da li one tete u trafikama koje dopunjuju kredit samo provuku karticu kroz to sokoćalo za dopunu ili ručno upisuju broj?Danas će da vidi na dotičnoj trafici šta se dogodilo. Samo da ne bude "Pa, moguće je promeniti dopunu u roku od pola sata" - jer ko u roku od pola sata može da utvrdi da li mu je dopuna ispravna.Obaveštavam kasnije o ishodima.
Evo jos jednog bisera. Devojka otisla na trafiku da uplati mesecnu markicu na svoj personalizovani zig zveri i umesto da joj uplati mesecnu budala iz trafike joj uplati 1100 dinara kredita a ovi iz Busplusa to i odobre :isuse: Posle ide jebada odlaska do Beogradjanke na salter za zalebe pa nazad do Baba Visnjine gde im je predstavnistvo i svadja preko telefona izmedju trafikantkinje i ovih iz Busplusa po pitanju ko je kriv a ko nije i onda isplata para sa kartice nazad na ruke i odlazak do nove trafike na uplatu. Realno tu je veci krivac ova iz trafike sto vidi karticu sa slikom i uplati 1100 dinara kao kredit za voznju ali opet nije mi ni jasno zasto bi na personalizovanoj kartici odobravali da se uplacuje kredit uopste?
Link to comment
Kakvu epiku o razmaženosti veze ovaj topik. Daj da vidimo koje će još razloge presveto beogradžanstvo da izmisli kako bi se vozilo bez karte. Te ova firma Vlahović joj šef, te nemaju prava, ma ko ih jebe - ja sam mamin supadžija ima da se vozim bez karte do besvesti, sam sebi ću da odredim koliko ću da platim, neće to da zaživi videćeš, eno klinci već lupaju aparate - xixixixixixi ...Ljudi, kad koristite neku uslugu morate da je platite. I da se ponašate na onaj način kako vam to propisuje davalac usluge. Mnogo veći problemi kod gradskog prevoza su ovde odavno pomenuti (noćni prevoz, krađa polazaka, štroka na svakom koraku, nedostatak metroa, itd). Busplus je najmanji problem. Odn, kontam da je ovima što nariču ovde o busplusu i svejedno kakav je prevoz, koliko je štrokavo, sve dok ne moraju da ulaze na prednja vrata i da plaćaju kartu.
Da nisi malo kusao iz Helinog kazana? :)Najmanji je problem u plaćanju usluge, plaćali smo je i ranije, osim časnih izuzetaka.Super ako svi što bi da se voze budu primorani da tu uslugu plate.Ulazak na prednja vrata mi najmanje smeta. Želim da dočekam taj dan da se stado malo disciplinuje (kao što sam dočekao da se u poštama uglavnom čeka u jednom redu i da se koliko-toliko poštuje ona žuta linija). Smeta mi što je ovde opet bilo bitnije da se uhlebe razni Tahiri i partijske kase (sećam se Hasanovića kad je osamdesetih počeo karijeru kao omladinski funkcioner u Beogradu), i što se tehničko rešenje otaljava. Teško da će se validirati u deliću sekunde kao što je bilo najavljivano. Neće to još dugo dugo vremena biti maksimalno funkcionalno i prilagođeno korisnicima. Jebe se Tahiru da uvodi vremenski ograničene karte, on tera mene i hiljade što su kupili "markicu" da usporavamo prolaz i da se jebavamo non stop samo zato što mu se može da mu budemo besplatni piplmetri da vidi koliko ljudi potencijalno gleda reklame po autobusima, pa da može da odredi cenu oglašavanja. Nema tu nikakve statistike opterećenosti linija. Za opšte dobro (i na kraju vlasito dobro) ću ulaziti na prednja vrata sve pevajući, a za te partijske gnjide me mrzi da vadim unapred plaćenu karticu iz džepa i prinosim je validatoru (ali ću izgleda ipak morati to da radim).Sve je to samo šlag preko od ranije poznatih sranja poput prljavih, raspalih, neredovnih, prepunjenih autobusa. Niko to ne voli, ali smo se navikli pa više ne lajemo. Navići ćemo se i na ovo štogod da ispadne (kamo sreće da im se omakne pa da bude korisno i za nas, ne samo za njih).A sad kuknjavu na stranu, ozbiljno pitanje:GSP je preneo naplatu na BusPlus, koji uzima procenat. Čija je ingerencija uvođenje dnevnih karata ili vremenski ograničenih karata? Jednom kada se svi nateraju da ulaze na prednja vrata i plaćaju svaku vožnju, uvođenje dnevnih i vremenskih ograničenih karata je čist gubitak za BusPlus. Zašto bi BusPlus radio na svoju štetu?
Link to comment
Realno tu je veci krivac ova iz trafike sto vidi karticu sa slikom i uplati 1100 dinara kao kredit za voznju ali opet nije mi ni jasno zasto bi na personalizovanoj kartici odobravali da se uplacuje kredit uopste?
A zasto ne bi? Recimo ja necu da platim markicu za sledeci mesec jer sam 2 nedelje na odmoru, pa ocu da uplacujem kredit. Sto bi morao da dam 250 din za nepersonalizovanu jos?Super je sto moze kredit da se uplati i na personalizovanu, debil je taj sto radi u trafici sto je uplatu sjebo.
Link to comment
on tera mene i hiljade što su kupili "markicu" da usporavamo prolaz i da se jebavamo non stop samo zato što mu se može da mu budemo besplatni piplmetri da vidi koliko ljudi potencijalno gleda reklame po autobusima, pa da može da odredi cenu oglašavanja. Nema tu nikakve statistike opterećenosti linija. Za opšte dobro (i na kraju vlasito dobro) ću ulaziti na prednja vrata sve pevajući, a za te partijske gnjide me mrzi da vadim unapred plaćenu karticu iz džepa i prinosim je validatoru (ali ću izgleda ipak morati to da radim).
Ovaj, to je tako svugde gde imaju sličan sistem. Do duše, ne moraš ti da validiraš mesečnu kartu, al onda platiš 10-100e kazne ako te navata ridža.
Link to comment
Ovaj, to je tako svugde gde imaju sličan sistem. Do duše, ne moraš ti da validiraš mesečnu kartu, al onda platiš 10-100e kazne ako te navata ridža.
Ok, ako je tako svuda, onda ništa ;) (uzdam se u to da tamo znaju šta rade i zašto je tako; ovim našim ne verujem više ništa)
Link to comment
A zasto ne bi? Recimo ja necu da platim markicu za sledeci mesec jer sam 2 nedelje na odmoru, pa ocu da uplacujem kredit. Sto bi morao da dam 250 din za nepersonalizovanu jos?Super je sto moze kredit da se uplati i na personalizovanu, debil je taj sto radi u trafici sto je uplatu sjebo.
zbog ovog sam i pitao zbog čega nije moguće da ti "markica važi 30/31 dan od 12. do 12. u sledećem mesecu. za parkiranje može, za internet (SBB) može, zašto ovde ne može.recimo ovih dana: penuzioner neće da mrda iz kuće da ne skrši glavu, sedeće dok ne prođe ova neman. daj mu da izvadi "markicu" od 13. ili 17.
Link to comment

Danas bi veselo u voznji.Seo sam tacno u 3 u trolu 41 kod Skupstine i nekako se dogegam do VMA oko 3:45. Udjem u 94-ku koja je bila odmah iza, no posto je kolaps bio potpuni, dogegam se do Kanarevog brda tacno u 6. :frust: Od VMA do OMV pumpe preko puta 5 solitera busu je trebalo cca 105 minuta. :frust: Sad cu ko Goran Sultanovic o Kanadi i grtalici - selim se na Floridu :D

Edited by buffalo bill
Link to comment
A gde to ima u savremenoj civilizaciji gradski prevoz za dz? Nigde to nisam video.
Nisi ali to je nešto čemu treba težiti... Znači, besplatni prevoz i besplatni internet... Kao na primer besplatne novine ili WC kada ti je isto potrebno... Besplatna čaša vode, ili besplatni obrok...Ili besplatni seks... Vi mladje generacije navikli ste sve da plaćate i da ništa nema za džabe... Sve se kupuje ili prodaje...Ja sam oduvek loš u toj trgovini, ali sam dobar u deljenju i uzimanju. I koprcam se još uvek zasad...
Vrlo skroman i pre svega racionalan zahtev.
Znaš da sam oduvek bio takav...Kao što prijatelj iz bistrih potoka reče: -Budimo realni, tražimo nemoguće!
Link to comment
Ovaj, to je tako svugde gde imaju sličan sistem. Do duše, ne moraš ti da validiraš mesečnu kartu, al onda platiš 10-100e kazne ako te navata ridža.
Pa evo ovde kod mene nije tako. Imam tzv. "Job Ticket" i nikad i nigde ne moram da "validiram" (odvratnog li izraza). Provuku je ridzovani kroz citac kad naidju i to je to.
Link to comment
Pih...a ja zamišljao da će sad svi, kao u Subotici, ulaziti na prednja vrata, pokazivati kovu i izlaziti na srednja i zadnja. Ovako ispada da opet svi mogu da se švercuju, čak su i ridže vidljivije nego ranije, dva minuta straha kao i uvek, i da su samo stare papirne zamenjene fensi elektronikom. Ako je tako, glupi su.Naravno, uz ogradu da ja nešto nisam skapirao, jer ionako jedno pet godina nisam ušao u bus. Letos sam imao odlično iskustvo sa Beovozom, kad me bukvalno spašavao od užasa na Gazeli, voleo bih da i sa busevima naprave malo bolju priču.
Zar se u Subotici ne ulazi otpozadi, koliko se ja nešto sećam?
Link to comment
GSP je preneo naplatu na BusPlus, koji uzima procenat. Čija je ingerencija uvođenje dnevnih karata ili vremenski ograničenih karata?
Sećam se kako je neko iz BusPlusa pričao o ovome u novinama, dajući opravdanje za to što se odmah ne uvode vremske karte... GSP propisuje tarifnu politiku, BusPlus je samo sprovodi.
Link to comment

jbt ove starije generacije govore o besplatnom seksu a posteno nisu vodeli cke do pojave interneta. ako im je neka dala morali su brak da bar obecaju i nijedna nije htela da krese dzbunic. jeste al su oni imali neku kartu pantljicaru i virsle u crvenm kioscima.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...