Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Obraite pažju na to kada dopunjujete BusPlus karticu. Već dvoje ljudi koje znam je dobilo pogrešnu dopunu. Jutros devojka prinosi karticu, pokazuje iznos 0 dinara. Pošto čuva slip na kojem piše iznos dopune, videla je da se razlikuje za jedan broj na njenoj BusPlus kartici.Da li one tete u trafikama koje dopunjuju kredit samo provuku karticu kroz to sokoćalo za dopunu ili ručno upisuju broj?Danas će da vidi na dotičnoj trafici šta se dogodilo. Samo da ne bude "Pa, moguće je promeniti dopunu u roku od pola sata" - jer ko u roku od pola sata može da utvrdi da li mu je dopuna ispravna.Obaveštavam kasnije o ishodima.

Link to comment

Posto sam juce dosta spartala uzduz i popreko po gradu iskoristila sam priliku da se obilato validiram u svim oblicima prevoza :P I proslo je glatko uglavnom osim u tramvaju gde sam morala iz drugog puta da se validiram. Zaista traje sekundu, bar za nas sa mesecnim...Inace, imala sam prilike i da odlusam predavanje u 95-ici kako ja validiranjem pomazem Vlahovicu da nam uzme sto vise para i sve u stilu ovog gore linkovanog bloga. Jeste kod nas vecina toga prevara i muljaza ali vise mi se riga od ovih teorija zavere protiv srpstva i pravoslavlja :isuse: Da treba prilagodjavanja i sistema nama i obrnuto treba, ali kao i obicno najvise vriste oni koji prevoz i ne koriste ili ga nikad i ne placaju, odnosno oni bi da bude savrsen ali ako moze sam od sebe da se usavrsi, ovo slusam u svom okruzenju... Srbistan all the way :blink:

Link to comment
Kakvu epiku o razmaženosti veze ovaj topik. Daj da vidimo koje će još razloge presveto beogradžanstvo da izmisli kako bi se vozilo bez karte. Te ova firma Vlahović joj šef, te nemaju prava, ma ko ih jebe - ja sam mamin supadžija ima da se vozim bez karte do besvesti, sam sebi ću da odredim koliko ću da platim, neće to da zaživi videćeš, eno klinci već lupaju aparate - xixixixixixi ...Ljudi, kad koristite neku uslugu morate da je platite. I da se ponašate na onaj način kako vam to propisuje davalac usluge. Mnogo veći problemi kod gradskog prevoza su ovde odavno pomenuti (noćni prevoz, krađa polazaka, štroka na svakom koraku, nedostatak metroa, itd). Busplus je najmanji problem. Odn, kontam da je ovima što nariču ovde o busplusu i svejedno kakav je prevoz, koliko je štrokavo, sve dok ne moraju da ulaze na prednja vrata i da plaćaju kartu.
Taman sam htio nesto slicno da napisem ali si to mnogo bolje uradio.Imam jedno pitanje. Vidim da taj sistem ima ekran. Koje informacije dobijate na ekranu?
Link to comment
Taman sam htio nesto slicno da napisem ali si to mnogo bolje uradio.Imam jedno pitanje. Vidim da taj sistem ima ekran. Koje informacije dobijate na ekranu?
Trenutna stanica, sledeca stanica, linija valjda, i koliko ti je para ostalo na kartici
Link to comment

RATP koji ima taj sistem bezkontaktnih kararata nije uveo ekrane jer su potrosna roba. Imaju samo kutiju na koju prislonis kartu. Vjerujem da ce se ti ekrani cesto mjenjati.

Link to comment

ekrani su izmedju ostalog potrebni da bi izabrao zonu 1 ili zonu 2lisabon ima slican sistem sa karticama, ali takodje nema nikakav ekran, samo kutija sa lampicom

Link to comment

U Briselu imaju ekrančić sa par tastera, za informaciju o preostalim vožnjama, za biranje broja putnika koji se voze na jednu kartu il za biranje zone.ID1566990_02_mobib_carlier_093731_00LZ7N_0.JPG.jpgedit:

realno su vam ga zakrkali.
tst-1.gif Edited by dig_chohano
Link to comment
nisu se shvercovali.
Ihh... A saksofon!?Inače, ako ima neka stranka koja će da obeća besplatan gradski prevoz i besplatan internet na teritoriji Grada jer mu to dodje savremena civilizacijska tekovina 1 društva... (Nešto kao besplatni javni WC npr.)E ja bi onda da glasam za tu stranku! Ako može... :)EDIT:Inače moje dvodnevno iskustvo kaže da se 1/2 ljudi u busevima kuca, a polovina jok. Edited by dare...
Link to comment
Ihh... A saksofon!?Inače, ako ima neka stranka koja će da obeća besplatan gradski prevoz i besplatan internet na teritoriji Grada jer mu to dodje savremena civilizacijska tekovina 1 društva... (Nešto kao besplatni javni WC npr.)E ja bi onda da glasam za tu stranku! Ako može... :)EDIT:Inače moje dvodnevno iskustvo kaže da se 1/2 ljudi u busevima kuca, a polovina jok.
A gde to ima u savremenoj civilizaciji gradski prevoz za dz? Nigde to nisam video.
Link to comment
Kakvu epiku o razmaženosti veze ovaj topik. Daj da vidimo koje će još razloge presveto beogradžanstvo da izmisli kako bi se vozilo bez karte. Te ova firma Vlahović joj šef, te nemaju prava, ma ko ih jebe - ja sam mamin supadžija ima da se vozim bez karte do besvesti, sam sebi ću da odredim koliko ću da platim, neće to da zaživi videćeš, eno klinci već lupaju aparate - xixixixixixi ...Ljudi, kad koristite neku uslugu morate da je platite. I da se ponašate na onaj način kako vam to propisuje davalac usluge. Mnogo veći problemi kod gradskog prevoza su ovde odavno pomenuti (noćni prevoz, krađa polazaka, štroka na svakom koraku, nedostatak metroa, itd). Busplus je najmanji problem. Odn, kontam da je ovima što nariču ovde o busplusu i svejedno kakav je prevoz, koliko je štrokavo, sve dok ne moraju da ulaze na prednja vrata i da plaćaju kartu.
Tičeru, apsolutno se slažem po pitanju navedenog da treba platiti uslugu koja se nudi.E sad, kad ja uđem u pola 6 ujutru u autobus jer putujem rano negde, a vozač nije uključio grejanje, da li treba platiti celokupnu uslugu ili samo delimičo. Mis'im, ako već kupujem hleb od prekjuče, moram li plaćati njegovu punu cenu?Šta raditi u takvim slučajevima? Definisano je da je radnička povlastica/busplus kartica 2680 dinara. Šta ja imam u tih 2680 dinara? Autobuse koji kasne jer vozači piju kafu na početnoj, pa tri 65-ice krenu istovremeno, a ne po redu vožnje i dođe do toga da ih nema pola sata, pa onda dođu tri odjednom? Da li je i to potpuna usluga?Naravno, juče me je sa krova autobusa, kroz zatvoreni šiber zasulo snegom. Da li je autobus koji dihtuje uključen u tih 2680 dinara ili se za to posebno doplaćuje? Ne kažem da sad treba da zavlada anarhija kada je u pitanju (ne)plaćanje gradskog prevoza, ali daj da definišimo šta se dobija za te novce.Neko je već pomenuo kako je pisao GSP-u žalbe (Dabović?) i da ga nisu ni udostojili nekog odgovora. Znam još nekoliko ljudi koji su imali primedbu i slali mejlove, nisu dobili čak ni "Hvala Vam na Vašoj sugestiji, preduzećemo korake da bla bla bla...".Dokle se stiglo sa istragom po pitanju neispravne 77-ice koja je ubila dvoje ljudi na Zvezdari? Ništa. Samo su odmah izašli sa saopštenjem "Kako su svi autobusi GSP-a ispravni" i kako nema šanse da je do nesreće došlo zbog kvara. Ma nemoj...Narod je opravdano kivan na ideju o BusPlusu jer je neko odlučio da se milion kartica izda u roku od svega 3 meseca. Naravno, dodatni svrš™ po narodu je hladno vreme i čekanje u ooogromnim redovima. Pritom je neko nadležan pogrešno procenio kojom brzinom će ići izdavanje istih i skapirao da više o pola miliona duša može sve uraditi u roku.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...