Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

mnogo su realno bezobrazni i nadrkani ovi novi validatori. meni je jedan jutros rekao-bedniche, sprcao si tolike godine a ne znas da otkucas kartua babi pre mene koja nije imala kredita je rekao - sta je baba, nije stigla penzija?

Link to comment
meni je jedan jutros rekao-bedniche, sprcao si tolike godine a ne znas da otkucas kartu
e bojim se da će ovo i mene snaćiali videćemoa velite ima validatora na svakim vratima? (barem u principu)i za sitnu maloletnu decu kontam ne treba validacija?
Link to comment

Ja sam danas imao bliski susret sa kontrolom. Koliko sam primetio sada ne idu u grupama vec po jedan i imaju trake oko vrata za koje su im okaceni aparati. Nikakve kazne ne naplacaju, papirne karte ni ne gledaju a cak ni ne izbacuju one koje nemaju ni jednu kartu. Ali zato svaku karticu trljaju preko svog aparata tako da izgleda da ovig 5 tj 28 dana Busplus casti dok se kontrolori uhodaju sa sistemom.

Link to comment
besplatan prevoz za sve. to je jedino rešenje za ovakav beograd i ovakav GSP. smejte se, zajebavajte ali, nema druge. i nema "ugradnje" u automate, štampu.....
bila bih spremna da izdvojim jednu redovnu mesechnu sumu za to. samo da ih vishe ne gledam. tj da ih niko ne gleda. i tachka.
<_< Ajde polako, ja predlažem socijalizam, a vi komunizam. Zna se redosled, šta ide pre. I ček prvo da sprovedem buržoasku revoluciju, tek onda vi dolazite na red sa proleterskom. :fantom: Očekujem prvi izveštaj o svađi putnika sa aparatom.
Link to comment
pa sve i da ima problema u implementaciji, to je složen sistem kome treba vremena da se uhoda. ko god i najmanje poznaje velika i složena ustrojstva oklevaće da donosi konačne sudove o nečemu što postoji samo 1 dan.ako i za mesec dana bude frke sa validacijom, e to će da bude nešto drugo.
Jebe ovaj Dabović.
Link to comment

samo da napomenem, prosto prislanjanje kartice na ekranche, na juurish i bez poshtovanja, jok ce da moze. nachi mora da se nalepi kartica i da se utrlja malo. sjutra cu da probam da utrljam ceo novchanik, rekli su da (mora da) moze :lolol:odlichno sam se zabavila danas :Dedip. moram da napomenem, da ne bi mislili da sam maliciozna, ja se savim lepo vozim vec godinama, ne chekam nishta duze od 5-6 minuta, ako nema, imam alternative, moji termini se ne preklapaju ni sa shljakerskim ni sa shkolskim, nachi potpuno sam autonomna i precizna u prevozu. sedim, jedem, dremnem. zato ga i placam, dovoljno i redovno, oduvek. a usled te situacije sa vremenovanjem, imam kad da se odnosim sa validatorima ^_^

Edited by thermal bug
Link to comment

U vezi problema oko validacije, meni nije hteo da validira kada sam okrenuo onu stranu sa crnom trakom, ali odmah je pingovao kada sam okrenuo lice karte ...I jedan vic!Razgovaraju običan validator i validator sa govornom manom.Validator sa govornom manom: E, matovi, kako ti je pvošao pvvi vadni dan?Običan validator: Sjajno! Znaš ko je danas došao do mene da validira kartu? Monika! Monika Belući!Validator sa govornom manom: Seveš?!Običan validator: Ne, Seleš, nego Belući!

Link to comment
Ja danas validiro iz novčanika opušteno ...Ne sećam se da li je bila kartica okrenuta trakom ili "licem"...
Obavezno sutra proveri pa nam javi. Možda je to ključ rešenja svih naših problema sa validatorima ...
Link to comment
Ja sam danas imao bliski susret sa kontrolom. Koliko sam primetio sada ne idu u grupama vec po jedan i imaju trake oko vrata za koje su im okaceni aparati. Nikakve kazne ne naplacaju, papirne karte ni ne gledaju a cak ni ne izbacuju one koje nemaju ni jednu kartu. Ali zato svaku karticu trljaju preko svog aparata tako da izgleda da ovig 5 tj 28 dana Busplus casti dok se kontrolori uhodaju sa sistemom.
njima niko nije rekao da je obrada podataka privremeno zabranjena, i da tako mora da bude do donosenja resenja kojim se ukida zabrana? sta koj k oni izigravaju?
Link to comment
Neposredno pred početak funkcionisanja Bus Plus sistema konstatovano je da nije u potpunosti postupljeno u skladu sa upozorenjem, zbog čega je doneto rešenje o privremenoj zabrani obrade određenih podataka.
Provera validnosti kartica nije obuhvaćena ovom zabranom...Zapravo, zabranjuje im se uparivanje jedinstvenih brojeva kartica sa ličnim podacima vlasnika iste.Ovi podaci se (kažu) čuvaju na dva odvojena servera, i rečeno im je da te dve stvari ne smeju da imaju ni mogućnost da se uparuju, ali ovi to nisu ispoštovali (lično, ne vidim ni kako će da odvoje te dve stvari, jer broj kartice i lični podaci moraju da se upare makar prilikom pisanja kazne i blacklistovanja kartice).Pored toga, valjda se do bar polovine meseca, a možda i ceo februar neće pisati kazne, nego će se sistem i svi učesnici u njemu uigravati. Fakat je da nisam primetio (van špica, četiri različite linije, osam vozila) da je neka pomama za validacijom, i dalje masa ljudi prolazi pored validatora kao da ih i nema... Edited by historian
Link to comment
i imaju trake oko vrata za koje su im okaceni aparati.
znaci vide se iz autobusa. :fantom: vredi znati, za slucaj da me GSP ponovo izneveri Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...