Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Ko si bre ti? I šta si uradio sa pravim Dabovićem?
Ali, eh, građanine...pa to sam i dalje ja! Drugovi su mi, kako ste i vi jutros rekli za sebe samoga, pomogli da uvidim svoje greške i vratim se na pravi put. Ja sam im zahvalan.
Winston returns to the Chestnut Tree Café, where he had previously seen the rehabilitated thoughtcriminals Jones, Aaronson and Rutherford (themselves once prominent but later disgraced members of the Inner Party) who have since been "vaporized" and rendered unpersons. While sitting at the chess table, Winston is approached by Julia, who was similarly "rehabilitated". They share a bottle of Victory Gin and impassively exchange a few words about how they have betrayed each other.
Link to comment
Ko si bre ti? I šta si uradio sa pravim Dabovićem?
Jedan dan na banovanju i sve se promjenilo. Paralelni forum.Kada se uvodi ovako nov sistem koji je skroz razlicit od predhodnog, obcno se ne ide na migraciju tipa "big bang" (promjena preko noci). RATP-u je trebalo nekoliko godina da predje sa sistema kartica na bez kontaktne karte.
Link to comment
validovao se za milisekundu, cuo umirujuci zvucni signal i pohranio kartu u dzep. posto sam propustio jedan autobus zbog kupovine kartice, iskoristio sam priliku da izmerim vreme do dolaska drugog. kao i vec par nedelja unazad, interval odgovara onome sto pise na terminusima.poceli su i da redovno peru autobuse isuse.gifnema za mene vise svercovanja, ostao sam bez izgovora.
Welcome, citizen.

resistance-goethe-logrus-surgol-hypercube69-demotivational-poster-1209587003.jpg

Link to comment

Da i ja kažem koju, sa nerdovskog aspekta: lepo je što se poseduje optimizam, i iako znam dosta manje o celom bus plus sistemu nego što bih voleo/trebao, mislim da je mesec dana suviše malo za peglanje problema. Biće tu rada od po 5-6 meseci, minimum, a prvobitnih nekoliko nedelja verovatno ništa "veliko" neće ni pipati dok ne oforme poveći set podataka za simulacije i testing.edit: preteče me Borris

Edited by Marvin (Paranoid Android)
Link to comment
Kada se uvodi ovako nov sistem koji je skroz razlicit od predhodnog, obcno se ne ide na migraciju tipa "big bang" (promjena preko noci). RATP-u je trebalo nekoliko godina da predje sa sistema kartica na bez kontaktne karte.
interesantno. ček znači oba sistema su važila paralelno i bezkontaktni sistem se postepeno uvodio?cenim da to ima veze i sa brojem vozila i da se procenilo da se u našem manjem sistemu moglo ići na bum tras sistem.@marvin: pa tako sam nešto i mislio, dakle to je ta magnituda složenosti, hvala na potvrdi koncepta. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Da i ja kažem koju, sa nerdovskog aspekta: lepo je što se poseduje optimizam, i iako znam dosta manje o celom bus plus sistemu nego što bih voleo/trebao, mislim da je mesec dana suviše malo za peglanje problema. Biće tu rada od po 5-6 meseci, minimum, a prvobitnih nekoliko nedelja verovatno ništa "veliko" neće ni pipati dok ne oforme poveći set podataka za simulacije i testing.
Ne priznajem tvoj sud bez jedne detaljne analize od bar 2 strane. Edited by hazard
Link to comment
Ne priznajem tvoj sud bez jedne detaljne analize od bar 2 strane.
utihnuo je, promenio se...ban to radi ljudima. neka. eto i naš Jovo Kapičić je video Goli Otok iz pozicije zatočenika. ima pravde na svetu.
Link to comment

U Francuskoj je prevoz verovatno funkcionisao pristojno i bez novog sistema naplate, nije bilo potrebe za bum-trasom.Kamo sreće da Beograd dobije više kontrolisanih bum-trasova ovog tipa, pa makar se u procente uvek ugrađivali razni Vlahovići...... a ovo Dabovićevo i Marvinovo ponašanje je dobar primer, srce mi zaigra kada vidim kako ne dave no doprinose sveopštem blagostanju pošto su preko noći postali krotki i koncizni, respektivno. ^_^

Link to comment
U Francuskoj je prevoz verovatno funkcionisao pristojno i bez novog sistema naplate, nije bilo potrebe za bum-trasom.
Ma ok je sistem, samo znam koliko se vremena provede na planiranju te migracije i koliko je to slozen posao. Problem je u tome sto su gradjani (ne samo beogradjani nego svugdje u svjetu) skloni da kritikuju sve sto je novo i sto ne radi odma bezprjekorno. Zbog toga se izbjegava ta "big bang" migracija.Siguran sam da su najveci protivnici tog sistema sami radnici GSP-a. Dabovic je vec objasnio zasto.U RATP-u trenutno uvode novu mobilnu mrezu (tetra) to jest prelaze sa analogne na digitalnu. Oko 50-ak posto radnika se protivi tome prelasku (iako im olaksava rad). Neki cak traze i premije da koriste to. :isuse:
Link to comment

ovaj novi sistem je toliko dobar da sam resio da ga uvedem i kod sebe na gajbi. nece bagra vise dzaba visiti kod mene.druga sam zona, popust za penzionere i zene

Link to comment

Danas, na vise linija: 46 ljudi je ignorisalo validatore7 je uspesno validiralo karte2 je pokusalo, ali bezuspesno (kartica maora da se skoro prisloni na aparat, iz novcanika ne moze)1 nije imao kreditaJedan validator je ponavaljao "nemate dovoljno kredita" iako ga niko nista nije pitao.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...