Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

validovao se za milisekundu, cuo umirujuci zvucni signal i pohranio kartu u dzep. posto sam propustio jedan autobus zbog kupovine kartice, iskoristio sam priliku da izmerim vreme do dolaska drugog. kao i vec par nedelja unazad, interval odgovara onome sto pise na terminusima.poceli su i da redovno peru autobuse isuse.gifnema za mene vise svercovanja, ostao sam bez izgovora.

Link to comment
nema za mene vise svercovanja
:o nego da vidimo dal sam ja dobro skontala:- odem na trafiku- kažem "dobar dan, treba mi nepersonalizovana kartica"- spremim novce- i onda mi važi 3 godine, mogu da dopunjavam kad hoću i koliko hoću¿?
Link to comment
:o nego da vidimo dal sam ja dobro skontala:- odem na trafiku- kažem "dobar dan, treba mi nepersonalizovana kartica"- spremim novce- i onda mi važi 3 godine, mogu da dopunjavam kad hoću i koliko hoću¿?
jeste, ali je esencijalno da je i napunish nofcima ^_^a ne ko ovih 16 baba koje su sve kupile prazne kartice, i onda se chudile sto su prazne. ja ne znam da li su oni dobro objashnjavali, ili je trebalo objashnjavati vecim chekicem, ili je narod nepovratno brljiv, ali neshto jeste :unsure:sirote babe :(
Link to comment

jawohl, to je jasno da treba napuniti oma novcima <sirote babe>e da, a jel postoji neki minimalni iznos za prvo punjenje?>> pretpostavljam da sama uzvišena kartica košta X novaca pa onda dodaš još kolko moraš? kolko misliš da treba? ...?

Edited by Amelija
Link to comment
jawohl, to je jasno da treba napuniti oma novcima <sirote babe>e da, a jel postoji neki minimalni iznos za prvo punjenje?>> pretpostavljam da sama uzvišena kartica košta X novaca pa onda dodaš još kolko moraš? kolko misliš da treba? ...?
kartica kosta koliko kosta, i onda uplatis iznos 60 * N, gde je N broj zeljenih voznji.
Link to comment
jawohl, to je jasno da treba napuniti oma novcima <sirote babe>e da, a jel postoji neki minimalni iznos za prvo punjenje?>> pretpostavljam da sama uzvišena kartica košta X novaca pa onda dodaš još kolko moraš? kolko misliš da treba? ...?
jeste, najdonja upotrebljiva suma za punjenje je 60 dinara. manje od toga nema smisla. osim ako necesh da izazovesh nekog kolapsa elektrike ^_^edip. ovaj dabovic opasno na liniji :lolol: Edited by thermal bug
Link to comment
validovao se za milisekundu, cuo umirujuci zvucni signal i pohranio kartu u dzep. posto sam propustio jedan autobus zbog kupovine kartice, iskoristio sam priliku da izmerim vreme do dolaska drugog. kao i vec par nedelja unazad, interval odgovara onome sto pise na terminusima.poceli su i da redovno peru autobuse isuse.gifnema za mene vise svercovanja, ostao sam bez izgovora.
Mozda je ovo do novog mosta i smanjenja guzvi u gradu? Edited by borris_
Link to comment
Mozda je ovo do novog mosta i smanjenja guzvi u gradu?
ima i toga, ali ima i toga da sprave u autobusima evidentiraju vremena polazaka pa vozaci ne mogu da bleje zajedno na terminusima i polaze u popularnim "vozicima". fakat da su manje guzve, ali je tih problema bilo i kad nema guzve. drvoubica je dobro nagazio terminuse i rezultati se vec vide. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Mozda je ovo do novog mosta i smanjenja guzvi u gradu?
ne! ne i ne! rekli su da nema teorijske shanse da se novi most ikako odrazi na stanje saobracaja u gradu i da ce preko njega prelaziti samo 4 osobe, 2 parnim, 2 neparnim danom. a i to 2 puta mesechno! novi most je besmislen!
Link to comment
ima i toga, ali ima i toga da sprave u autobusima evidentiraju vremena polazaka pa vozaci ne mogu da bleje zajedno na terminusima i polaze u popularnim "vozicima". fakat da su manje guzve, ali je tih problema bilo i kad nema guzve. drvoubica je dobro nagazio terminuse i rezultati se vec vide.
Napokon da neko napise nesto pozitivno za ovaj novi sistem.
Link to comment

pa sve i da ima problema u implementaciji, to je složen sistem kome treba vremena da se uhoda. ko god i najmanje poznaje velika i složena ustrojstva oklevaće da donosi konačne sudove o nečemu što postoji samo 1 dan.ako i za mesec dana bude frke sa validacijom, e to će da bude nešto drugo.

Link to comment

pa videcemo, svakako.ali, slozicesh se, malo je... zabavno kad ti od sabajle, na prazan stomak reklamiraju svemirsko chudo koje ce promeniti nashe zivote, a onda ono radi u 20% sluchajeva? ^_^

Link to comment
pa videcemo, svakako.ali, slozicesh se, malo je... zabavno kad ti od sabajle, na prazan stomak reklamiraju svemirsko chudo koje ce promeniti nashe zivote, a onda ono radi u 20% sluchajeva? ^_^
slazem se, kako ne, samo sam optimista u pogledu efikasnosti i da ce sistem uskoro biti tweakovan kako valja.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...