Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

od nas jedinih petoro na liniji koji smo jutros u busu testirali svoje kartice samo je jedna glat prošla. mi ostali smo morali da ih priljubimo i mrdamo levo-desno dok se validator nije udostojio odgovora. nadam se da je do njega jednoga a ne da su nam kartice već sad jedva čitljive.

Link to comment

Vec je Takeshi izvestio.

ulazi se na sva vrata, stare karte mogu da se koriste do kraja februara (do tada ce ostati uredjaji za ponistavanje).i dalje ne shvatam sta ce im tolika kolicina informacija od validiranja ljudi sa mesecnim kartama, ali dobro sistem je elektronski pa mogu da ga menjaju.
Link to comment
i dalje ne shvatam sta ce im tolika kolicina informacija od validiranja ljudi sa mesecnim kartama, ali dobro sistem je elektronski pa mogu da ga menjaju.
Prenosim odgovor korisnika Felix55 sa Beobuild foruma:
Postaću dosadan sa ponavljanjem da je vlasnicima BusPlus sistema ekstremno bitno da se SVAKO validira (tj. prijavi sistemu) kada uđe u vozilo, jer će jedino tako imati kompletne i detaljne statističke podatke, pa će moći posle da te podatke prodaju marketinškim agencijama koje rentiraju oglasni prostor po stanicama i u vozilima.Zato im je važno da se čak i oni koji ne plaćaju prevoz (stariji od 65 godina) i oni koji unapred plate prevoz za ceo mesec (personalizovane karte) validiraju svaki put. Jedan deo profita im zavisi direktno od toga.
Meni to ima smisla - hoće da prodaju reklamni prostor, bitna im je evidencija koliko ljudi ulazi i vidi reklamu. Nije bitno ko je gde izašao. Sad što zbog njihove ekstra zarade moram da se deranžiram prilikom svakog ulaska u tramvaj, e to već nije u redu. Hoće li smanjiti cenu prevoza kad se obogate od reklamiranja? Neće.
Link to comment
Prenosim odgovor korisnika Felix55 sa Beobuild foruma:Meni to ima smisla - hoće da prodaju reklamni prostor, bitna im je evidencija koliko ljudi ulazi i vidi reklamu. Nije bitno ko je gde izašao. Sad što zbog njihove ekstra zarade moram da se deranžiram prilikom svakog ulaska u tramvaj, e to već nije u redu. Hoće li smanjiti cenu prevoza kad se obogate od reklamiranja? Neće.
Nije samo to u pitanju. Ima tu i psoholoski efekat. Zamisli da niko ne validira tu kartu. Ostali koji je nemaju mislice da se ljudi svercuju i tako se sverc povecava.edit: i naravno da nece smanjiti cijenu prevoza. To jos niko nije uradio i nece uraditi. Predvidjam da ce se za dvije do tri godine cijena povecati Edited by borris_
Link to comment
Sad što zbog njihove ekstra zarade moram da se deranžiram prilikom svakog ulaska u tramvaj, e to već nije u redu
Eto vam privatno-javno partnerstvo. More državno, monopolsko preduzeće, svinjske polutke, ladne trajne, bahati sindikati... I nemaš brige o tom marketingu. I uopšte se ne zajebavam. :fantom:
Link to comment
od nas jedinih petoro na liniji koji smo jutros u busu testirali svoje kartice samo je jedna glat prošla. mi ostali smo morali da ih priljubimo i mrdamo levo-desno dok se validator nije udostojio odgovora. nadam se da je do njega jednoga a ne da su nam kartice već sad jedva čitljive.
Imao sam i ja jutros problem u jednom busu. U drugom ampak ne.I baš sam se uplašio pomisli da se neko zaglavi tako na vratima sve dok se validator, ili pak kartica, ne odobrovolje.
Link to comment
od nas jedinih petoro na liniji koji smo jutros u busu testirali svoje kartice samo je jedna glat prošla. mi ostali smo morali da ih priljubimo i mrdamo levo-desno dok se validator nije udostojio odgovora. nadam se da je do njega jednoga a ne da su nam kartice već sad jedva čitljive.
uspeshno se validovala tek u chetvrtom prevoznom sredstvu, i to chak kroz kontracepciju plastiku od novchanika, da prostite. ako ste videli zenu koja se razgovara sa mashinama, to sam bila ja, izashla sam iz faze neoludizma i moj zivot opet ima smisla.kakvo ce ovo sranje da bude mila majko :isuse:
Link to comment
Eto vam privatno-javno partnerstvo. More državno, monopolsko preduzeće, svinjske polutke, ladne trajne, bahati sindikati... I nemaš brige o tom marketingu. I uopšte se ne zajebavam. :fantom:
besplatan prevoz za sve. to je jedino rešenje za ovakav beograd i ovakav GSP. smejte se, zajebavajte ali, nema druge. i nema "ugradnje" u automate, štampu.....
Link to comment
besplatan prevoz za sve. to je jedino rešenje za ovakav beograd i ovakav GSP. smejte se, zajebavajte ali, nema druge. i nema "ugradnje" u automate, štampu.....
bila bih spremna da izdvojim jednu redovnu mesechnu sumu za to. samo da ih vishe ne gledam. tj da ih niko ne gleda. i tachka.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...