Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Ali većina ne silazi na toj stanici da bi išla u Šest kaplara već da bi otišla u TC "UŠĆE". U svetu se imena stanica daju po nekom prepoznatljivom objektu, a ako nema baš ničega, onda po ulici ...
Vidi se da nisi predratni Beogradjanin.
Link to comment
Ocigledno 'kazna' nije za to sto nisi uplatio, vec sto nisi prineo svoju karticu validatoru.
jel to piše negde? da neki čiča/baba od 80 godina sa povlasticom za starce treba da se nadmeće sa mlađarijom oko pristupa validatoru da ne bi bila "kažnjena" ovako ili onako? sada ne koristim penzionersku povlasticu, hoću onu za matore kad ispunim uslov. pa unapred pitam iako mislim da će ovakva stvar da prsne ubrzo.
Link to comment
Nisam, a i ne čudi me jer su Francuzi šovinisti. Za razliku od nas ...
Susjedi i sosedi, koji su već u Evropi ili samo što tamo nisu kročili, imaju najave samo na hrvatskom ili, ako dobro pamtim vožnju u ljubljanskom busu, uopšte nemaju najavu.edit: nepismen Edited by ajgor
Link to comment
Nadam se da ne, samo zakljucujem iz ovih komentara o 'kaznama'.
Pa pise to su doneli odbornici koji imaju vecinu. Juce je bilo na sva zvona slika centra velikog brata odakle mogu da prate svakog gde je usao u vozilo. Beogradjani su cipaovani kao marva. End of story.
Link to comment
Pa pise to su doneli odbornici koji imaju vecinu. Juce je bilo na sva zvona slika centra velikog brata odakle mogu da prate svakog gde je usao u vozilo. Beogradjani su cipaovani kao marva. End of story.
ima falinka. ne znaju gde je izašao iz vozilaPS: ideja za film:daš ortaku da ti "validira" kartu u zemun polju a ti istovremeno kokneš nekog u kaluđerici. i, imaš alibi.
Link to comment
ima falinka. ne znaju gde je izašao iz vozila
Nemoj molim te da im dajes ideje pa jos da moram i da se odvalidiram :ph34r: Inace, taj sistem validiranja i odvalidiranja sam imala prilike da praktikujem na sajmu knjiga. Mozes sa propusnicom da se validiras vise puta ali samo ako se prethodno odvalidiras, sto naravno nije receno kada su uzimane propusnice. A zackoljica je sto kad se odvalidiras mora da prodje 10 minuta pa tek onda moze ponovo. Naravno mozete zamisliti grupu ljudi koja mora da radi na tom sajmu a ne moze da udje... i dok mi gundjamo oko tih 10 minuta covek iz obezbedjenja kaze kako je to sad super za sajam automobila je bilo 30 minuta :o ontopic: ako ja shvatam pravilno oni taj sistem mogu da podese u sirokom rasponu varijacija, e sad zasto su izabrane neke nelogicne operacije ostaje tek da vidimo...
Link to comment

Tja, prvi mesec ne moramo ni da se validiramo, do maja ne moramo da se validiramo odmah na stanici (poprilično nemoguće, jedino ako se narod ne udostoji da ulazi jedan po jedan), niš se ne brinite, privremena rešenja postaju trajna. Softver je to.

Link to comment
Nemoj molim te da im dajes ideje pa jos da moram i da se odvalidiram :ph34r: Inace, taj sistem validiranja i odvalidiranja sam imala prilike da praktikujem na sajmu knjiga. Mozes sa propusnicom da se validiras vise puta ali samo ako se prethodno odvalidiras, sto naravno nije receno kada su uzimane propusnice. A zackoljica je sto kad se odvalidiras mora da prodje 10 minuta pa tek onda moze ponovo. Naravno mozete zamisliti grupu ljudi koja mora da radi na tom sajmu a ne moze da udje... i dok mi gundjamo oko tih 10 minuta covek iz obezbedjenja kaze kako je to sad super za sajam automobila je bilo 30 minuta :o ontopic: ako ja shvatam pravilno oni taj sistem mogu da podese u sirokom rasponu varijacija, e sad zasto su izabrane neke nelogicne operacije ostaje tek da vidimo...
troll>o sistemu "validiranja" na sajmu knjiga pričala mi gospođa. imala je propusnicu za 4 osobe, uređivača štanda. mora 4 puta da se gurne karta u mašinu. ali, između svakog guranja mora da se napravi 10 min. razmaka. so, njih 4 (išli su zajedno) su 30 minuta potrošili na ulaženje.
Link to comment

@ djordje geprat, bas identicna situacija, pravi uzitak :isuse: Back to topic, posto vec danima razglabamo sta i kako da li je neko od vas licno na nekoj trafici dopunio mesecnu personalizovanu. Ja jos nisam, a sestra mi kaze da je pitala po trafikama i da su joj rekli da nema. Ako treba i za to da se cekaju kilometarski redovi onda ne znam sta da kazem...

Link to comment
Back to topic, posto vec danima razglabamo sta i kako da li je neko od vas licno na nekoj trafici dopunio mesecnu personalizovanu. Ja jos nisam, a sestra mi kaze da je pitala po trafikama i da su joj rekli da nema. Ako treba i za to da se cekaju kilometarski redovi onda ne znam sta da kazem...
Dopunio. Štampina trafika u centru grada. Ima ih i po mom komšiluku. Gledaj da li trafika ima buspljucov logo zalepljen ne prozorčetu. Nikakav red. Pružio karticu i sačekao malo. Možda je dopunjavanje moglo i brže, šta znam, dajem prodavačicama šansu da se uhodaju.
Link to comment
@ djordje geprat, bas identicna situacija, pravi uzitak :isuse: Back to topic, posto vec danima razglabamo sta i kako da li je neko od vas licno na nekoj trafici dopunio mesecnu personalizovanu. Ja jos nisam, a sestra mi kaze da je pitala po trafikama i da su joj rekli da nema. Ako treba i za to da se cekaju kilometarski redovi onda ne znam sta da kazem...
ajd did it, aj did it. jednu za personu i jednu za nepersonu. mislim u korner shopu, ili tako neshto. savetovana sam da sachuvam fiskalni, tj onu potvrdu o uplati, za obe.
Link to comment

'Fala, sad mi i sestra kaze da su valjda danas tek pustili na nekim mestima. Problem je sto dobar broj ljudi nije shvatio gde se dopunjuju mesecne pa misle da moraju u redove zajedno sa ovima sto tek vade karticu... Ja cu se svecano dopuniti kad svecano stigne plata...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...